Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa Omnigena 1 faza 550 W...

zerkol 08 Cze 2015 06:01 906 3
  • #1 08 Cze 2015 06:01
    zerkol
    Poziom 9  

Pompa głębinowe zanurzone na głębokości ok. 20m firmy Omnigena 1 fazowe 550 lub 750 W. Do wczoraj pracowała bez problemu. Wszedłem do studzienki odkrecilem pokrywę wyłącznika ciśnieniowego i próbówka sprawdziłem styki. Próbówka świeci na wszystkich stykach. Świeci także izolacja kabla pomiędzy pompą, a włączniki cisnieniowym. Pompa pracuje 3 sezony. W lecie często.

0 3
  • #2 08 Cze 2015 07:24
    retrofood
    Moderator

Z Twojego opisu wynika iż zupełnie nie potrafisz interpretować wskazań neonówki, dlatego trudno o czymkolwiek przesądzać. Pompa powinna mieć wyłącznik pływakowy, który musi znaleźć się w określonej pozycji inaczej nie da się załączyć. Ty nic nie piszesz ani o nim, ani w jakich okolicznościach pompa przestała pracować, jak jest zasilana, jakie ma zabezpieczenia, po co polazłeś do studzienki itp., itd. Lepiej poszukaj elektryka, który na miejscu postawi diagnozę.

0
  • Pomocny post
    #3 08 Cze 2015 07:33
    jurtur
    Poziom 18  

Wyłącznik ciśnieniowy bezpośrednio włącza pompę, czy jest jeszcze stycznik. Czy w skrzynce połączeniowej jest kondensator. Jeżeli jest należy go sprawdzić, bo właśnie kondesator jest częstą przyczyną awarii pomp jednofazowych.

1
  • #4 08 Cze 2015 20:25
    zerkol
    Poziom 9  

Przyszedłem z pracy trochę pomyślałem pogrzebałem i problem z pompą został rozwiązany.
    Na włączniku ciśnieniowym uziemienie ze skrzynki się odkręciło i nie miało styku (zostało poprawione i dokręcone).
    W skrzynce dziwna sprawa - przewód w kolorze brązowym faza, który idzie do kondensatora był w koszulce (tak jak reszta) i nie bardzo było widać ale pękła wsuwka i nie było styku. Przez przypadek to zauważyłem. Dałem nowa wsuwkę koszulkę i wszystko działa.

Temat uważam za zamknięty.

0