Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pioneer VSX 529 - obraz i dźwięk z różnych źródeł

Krubin2611 14 Paź 2015 10:45 687 9
  • #1 14 Paź 2015 10:45
    Krubin2611
    Poziom 7  

Witam!

Chciałbym dowiedzieć się, czy w amplitunerze Pioneer VSX 529 można ustawić coś takiego, aby dźwięk na głośniki i obraz na TV pochodziły z innych źródeł?
    Kiedyś widziałem u znajomego (chyba na ampli ONKO), że na głośnikach leciała muzyka (z dekodera TV, czy czegoś w tym stylu), a na TV mieliśmy obraz z PS4.
    Może pomysł wydawać się głupi, ale widzę dla niego zastosowanie - zwłaszcza gdy chcę pograć, ale moja dziewczyna ma dosyć słuchania gier ;)

Z góry dzięki za pomoc :)

0 9
  • Pomocny post
    #2 14 Paź 2015 15:55
    imax999

Poziom 11  

Witam
    Ten amplituner, jak wynika z instrukcji nie pozwala na taką opcję. Zatem trzeba by obraz podłączyć do telewizora osobnym kabelkiem na inne jego wejście. Wtedy TV ustawiamy na wejście z konsoli i ściszamy dźwięk. Do amplitunera podłączmy wyjście audio z konsoli i wybieramy to właśnie wejście, no i po sprawie.
    Nie jest to może proste w użyciu ale będzie działać.
    Pozdrowionka

0
  • #3 15 Paź 2015 16:49
    Krubin2611
    Poziom 7  

Wielka Szkoda - podobała mi się ta funkcja :(
    No, ale trudno, wielkie dzięki za odpowiedź!

0
  • #4 15 Paź 2015 17:21
    sosarek
    Poziom 43  

Model telewizora?
    Co za problem podłączyć konsolę bezpośrednio do tv i ściszyć dźwięk, a w amplitunerze wybrać inne źródło sygnału - np.tuner?

Krubin2611 napisał:
    chyba na ampli ONKO

Nie ma czegoś takiego - jest za to ONKYO.

0
  • #5 15 Paź 2015 18:35
    Krubin2611
    Poziom 7  

Żaden problem, ale to dodatkowe kable, dlatego chciałem sprawdzić czy u mnie też nie uda się prościej.
    ONKO - skrótowo, tak jak ampli zamiast amplituner - każdy wie o co chodzi ;)

0
  • #6 15 Paź 2015 19:33
    sosarek
    Poziom 43  

Jakie dodatkowe kable? Konsolę zamiast do amplitunera podpinasz do wejścia HDMI w telewizorze - tym samym kablem.

Krubin2611 napisał:
    ONKO - skrótowo, tak jak ampli zamiast amplituner - każdy wie o co chodzi ;)

Nie każdy musi wiedzieć o co chodzi, i co to za skrót w nazwie producenta?

0
  • #7 16 Paź 2015 07:29
    Krubin2611
    Poziom 7  

No nie do końca - konsola zwykle miałaby być podpięta pod amplituner, ponieważ tylko czasami chciałbym korzystać w sposób z dźwiękiem z innego źródła (dlatego pytałem o taką możliwość przy użyciu amplitunera), więc to nawet nie tyle dodatkowy kabel, co może bardziej konieczność przepinania się z ampli do TV w takiej sytuacji, bo na konsoli jest tylko 1 HDMI OUT...
    Ale skoro mój amplituner nie ma takiej funkcji, to raczej nie ma sensu dalej ciągnąć tematu - chyba nic tu się nie da wymyślić.

Cytat:

Nie każdy musi wiedzieć o co chodzi, i co to za skrót w nazwie producenta?

Przykro mi, że tak wziąłeś do siebie zastosowany skrót, wg. mnie miał być dla każdego zrozumiały, ale to chyba również nie temat do dyskusji w tym miejscu ;)

0
  • #8 17 Paź 2015 21:18
    sosarek
    Poziom 43  

Telewizor posiada funkcję ARC?

0
  • #9 19 Paź 2015 16:29
    Krubin2611
    Poziom 7  

Docelowo, to miałoby być podpięte nawet nie pod TV, a pod projektor Epson EH-TW5200, który chyba ARC nie posiada.

0
  • #10 16 Mar 2018 11:21
    Krubin2611
    Poziom 7  

Niestety finalnie stanęło na tym, że zrezygnowałem z kombinacji tego typu.

0