Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP 4MPx - konfiguracja w sieci

21 Gru 2015 18:54 1176 9
  • Poziom 11  
    Witam, mam pytanie odnośnie kamer 4 MPx BCS w sieci pod rejestratorem 32 kanałowym BCS. Usłyszałem dzisiaj od firmy która sprzedaje BCS-a że na skrętce Kat. 5e nie uzyskam pełnej rozdzielczości z kamery 4MPx. Dotychczas montowałem tylko kamery 2 MPx i jest wszystko ok, nie wiem czym może być spowodowane ograniczenie kamer 4MPx co sugerował sprzedawca. Jutro dzwonię do dystrybutora głównego ale może ktoś z kolegów wie coś na ten temat?
  • Poziom 11  
    Nie będę reklamował tej firmy, ale naciskał żeby brać kamery 2 MPX. Pewnie miał ich trochę na magazynie i chciał się ich pozbyć. Też tak myślałem, że to co mówi nie ma uzasadnienia w praktyce. Dzięki za info.
  • Poziom 27  
    tytan napisał:
    ...... Usłyszałem dzisiaj od firmy która sprzedaje BCS-a że na skrętce Kat. 5e nie uzyskam pełnej rozdzielczości z kamery 4MPx. .....

No to trzeba spytać, że jak nie na skrętce, to na czym ?
    A tak pomijając już na czym, to ja przy kamerach np. 2MPx i 3MPx nie widzę jakiś znacznych różnic w obrazie. No, ale pewnie już trochę niedowidzę i to jest właśnie to. :D
  • Poziom 10  
    Jak dla mnie 2mpx w zupełności w większości rozwiązań wystarczą dla monitoringu.
    Jakość jest bardzo dobra. W sieci po skrętce takiej właśnie mamy puszczone 16 kamer 2mpx.
  • Poziom 25  
    irkor napisał:
    No to trzeba spytać, że jak nie na skrętce, to na czym ?

Jak to na czym skoro 2MP pracuje dobrze na jednej skrętce to 4MP będzie dobrze pracowało na dwóch :P :D

Może temu "specjaliście" rozchodziło się o to że tych 4MPix nie zobaczysz na lokalnym monitorze podłączonym pod rejestrator (bo większość rejestratorów ma wyjście lokalne max do 1080p).

• Poziom 43  
    extremeee napisał:
    Może temu "specjaliście" rozchodziło się o to że tych 4MPix nie zobaczysz na lokalnym monitorze podłączonym pod rejestrator (bo większość rejestratorów ma wyjście lokalne max do 1080p).

Oj, nie zgodzę się - miałem okazję montować już u Klienta BCSa obsługującego na wyjściu HDMI rozdzielczość 4K i kamery 5Mpx które w przyszłości mają być zmieniane na lepsze.
  • Poziom 19  
    Podstawą stosowania kamer w rozdzielczości większej niż 2Mpx nie jest lepszy obraz na żywo ale większa możliwość powiększania obrazu bez efektu pikselizacji.
    Jeżeli zastosuję kamerę 5Mpx i będzie ona obserwować ten sam kadr co 2Mpx to na każdy centymetr kwadratowy kadru przypadnie ponad dwa razy więcej pikseli przetwornika. Będzie wyraźniej ?
    Pamiętać jednak należy że im większa rozdzielczość tym mniejsza czułość kamery. Praw fizyki i optyki nie zmienimy.
    Co do pytania Tytana - muszę zapamiętać teorię tego sprzedawcy. Będzie dobry kawał na imprezy branżowe.
  • Poziom 11  
    Dzięki wielkie wszystkim za wypowiedzi, sprawdziłem to instalując testowo w/wym. sprzęt. Wszystko śmiga jak należy.
    Kończę temat z życzeniami lepszego Nowego Roku.

Pozdrawiam