Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vera vs Fibaro - - wybór systemu

27 Gru 2015 09:56 5397 10
  • Poziom 17  
    Witajcie,

Jest kilka systemów opartych na Z-wave. Czy miał ktoś z Was doczynienia jednocześnie z Vera Edge i Fibaro? Który z tych systemów jest lepszy?

Widziałem interfejs Fibaro. Natomiast o Vera nie wiem nic. Czy ten interfejs jest wystarczający do obsługi prostej automatyki domu?

Interesują mnie różnice pomiędzy tymi centralkami i info od speców który system jest lepszy? Bo zasada działania Z-wave jest pewnie taka sama. Słyszałem negatywne opinie o Fibaro, że się wiesza, jest niestabilne, rozłącza się w pewnych sytuacjach etc. Jak to jest z Vera?
  • OptexOptex
  • Poziom 7  
    Jeśli temat ciągle aktualny, to z chęcią wypowiem się na temat fibaro. Na pewno każdy inny system jest lepszy, byłem na "szkoleniu" dla instalatorów, organizowanym przez firmę STRATON, który głównie opierał się na puszczaniu reklam produktu, dostępnych na YouTube, większość z tych cudownych funkcji oczywiście ciągle w wersji beta. Na koniec, jak się okazało największy specjalista w firmie, miał problem z dodaniem sterownika RGB do istniejącego systemu, dodanie polega na wciśnięciu, w szybkim tempie przycisku na tym sterowniku, po 20minutach odpuścił i oznajmił że resztę materiałów niezbędnych do pracy z systemem fibaro, prześle na email. 3 razy upominałem się o te materiały - bez odpowiedzi...najważniejsze że mam certyfikat!! nie polecam
  • Poziom 17  
    to ja mogę trochę już powiedzieć o systemie vera. Kupiłem w lutym centralkę vera edge. Minus - brak polskiej wersji językowej.

Plusy - fajna i szybka obsługa. Można sterować funkcjami nie będąc podłączonym do sieci lokalnej. Można to robić nawet po 3g, 4g, lte etc. będąc poza domem.

Na chwile obecną mam podpięty testowo sterownik MiLight Wifi + sterownik Led RGBW którym steruję przez dodatkowy plugin. Wszystko ładnie pracuje i od instalacji na razie 0 błędów.

W najbliższym czasie chcę potestować termostaty i multisensor z czujnikiem ruchu.
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Witam. Mam pytanie do enforces. Czy bawiłeś się termostatami? Szczególnie interesuje mnie czy udało Ci się stworzyć tzw termostat wirtualny, i czy znalazłeś działającą aplikację na telefon? U mnie wychodzi to dość słabo. Wszystko działa ale termostat nie. Próbowałem z różnymi aplikacjami dla very edge. Proszę o odpowiedź.
  • Poziom 17  
    Bolszoy26 - używam termostatów bodaj firmy Eurotronic. Działają bez zarzutu, choć szybko baterie się kończa. W ciągu roku przynajmniej raz trzeba wymienić. Termostatów wirtualnych nie testowałem.

Aplikacja Very działa u mnie doskonale. Po którejś tam aktualizacji sterowanie termostatami w androidzie działa.
  • Poziom 12  
    Tak, rozumiem. Tylko że firma /Pan który ze mną rozmawiał telefonicznie/ twierdził że na bazie czujników ds18b20 zastosowanych w przekaźnikach, lub innych czujników temperatury da się utworzyć termostat /wirtualny/ bez kupna jakiegokolwiek fizycznie. Bardzo by mi to pasowało bo klientka marudzi żeby jak najmniej wieszać na ścianie...
    Chodzi że niby na podstawie aplikacji w verze.
    Mam nadzieję że napisałem ze zrozumieniem, i dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 17  
    zainstaluj dodatkowy plugin np. Auto Virtual Thermostat albo Smart Virtual Thermostat i tam połącz go z dowolną sceną. Powinien być w apce widoczny. Nie testowałem, ale zakładam że będzie działać.
  • Poziom 12  
    sprawdzałem virtual termostat, ale sprawdzę i te. Podejrzewam że nie wszystkie plugin chcą działać naUI7
  • Poziom 4  
    Opisałem tutaj http://pepershots.com/?p=55 doświadczenia z Fibaro - nie polecam szczegolnie w wersji z Home Kit, ze slyszenia wiem ze Z vawe dziala lepiej
  • Poziom 12  
    Ja działam na VeraEdge. Twój opis czytałem również. Tak czy siak, nie znalazłem virtualnego termostatu który działałałby jak należy. Podobno nie ma problemów z aplikacjami na UI5. Ale nie wiem tego napewno.
    Chyba będę zmuszony zamontować dwa termostaty. (mam dwa obwody do wysterowania).
    VeraEdge działa z vawe.
  • Poziom 11  
    Odradzam fibaro ze względu na problemy z konfiguracją sterowania w urządzeniach apple. Pomoc techniczna dość jasno informuje nas, że jeżeli mamy IOS to nam nie pomogą i doradzają reset urządzenia. Polecam za to rozwiązania wago lub satela i moduły przekaźnikowe. Zdecydowanie stabilniejszy system.