Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena bazowa do skanera szerokopasmowego?

belzebub24 28 Dec 2015 19:19 3405 4
Optex
 • #1
  belzebub24
  Level 15  
  Wiem że temat poruszany był już kilka razy na forum, ale... Jaką antenę bazową poza słynną "pałką" Radmora i dipolem "samoróbką" polecacie do skanera? Chodzi o to aby zbierała jak najszerzej, powiedzmy np. od 25 do 480 Mhz i nie była zbyt rozbudowana konstrukcyjnie (np. żeby nie było długich przeciwwag) i do tego dobrze sprawdzała się w warunkach zabudowy miejskiej. Fajnie gdyby były to już sprawdzone przez Was konstrukcje i może jakieś linki do sklepów czy aukcji. Z góry dzięki za sugestie :)
 • Optex
 • Optex
 • #3
  belzebub24
  Level 15  
  Tak, tylko chodzi również o ilość miejsca na montaż. Dlatego pisałem wcześniej o gabarytach, żeby przeciwwagi nie miały np. 80cm. Bo w miejscu w którym obecnie zamontowany mam dipol (a innego miejsca brak) jest w zasadzie miejsce tylko na coś w stylu pałki. Górna część dipola jest odsunięta od krawędzi rynny o około 20cm. Antena z odstającymi przeciwwagami typu discone raczej nie wchodzi w rachubę

  Antena bazowa do skanera szerokopasmowego?

  Dodano po 7 [minuty]:

  A czy ktoś miał okazję przetestować antenę firmy Moonraker Multiscan? Firma znana ale nie wiem jak ten konkretny produkt, w sieci nie ma za wiele o tej antenie Link
 • #4
  internick
  Level 35  
  Krzysztof Kamienski wrote:
  ...Antena typu ,,stożek-płytka" czyli słynna ,,discone"...


  Na czas testu miałem Midland Full Band T 734. W porównaniu do pałki tępe to i głuche, a zawieszona była z 13 metrów nad gruntem w odsłoniętym miejscu.

  Z perspektywy Twojego okna wygląda, że tuż nad sobą masz dach. Dlaczego tam nie myślisz zamontować "normalnej" anteny?

  Ten Twój dipol na pewno nie pracuje dookólnie w tej chwili.
 • #5
  belzebub24
  Level 15  
  Niestety jest to obiekt objęty ochroną konserwatora zabytków i prawie na wszystko trzeba mieć zgody, papierki etc. To co widać na zdjęciu to krótki ukośny daszek na oknem, zresztą cały dach składa się tu z mniejszych bądź większych skosów i "dziwactw" :) Dlatego szukam czegoś w kształcie pałki jak wspomniany wcześniej Moonraker Multiscan.