Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2,5 DCI 150km - Pompa wtryskowa nie podaje paliwa

maziak1970 14 Maj 2016 11:58 1659 2
  • #1 14 Maj 2016 11:58
    maziak1970
    Poziom 6  

Witam mam problem z masterem,ponieważ nie podaje paliwa pompa wtryskowa jest po regeneracji sprawdzona,wtryski dobre,wymieniono zawór regulacji ciśnienia.Problem prawdopodobnie tkwi w elektronice,ponieważ jak wyciągnąłem bezpiecznik 25A to zaczął podawać paliwo i przestał się świecić błąd STOP,ale zaczęło coś tykać w okolicy zaworu EGR i nadal nie odpala po włożeniu bezpiecznika przestaje tykać a jak ponownie włożę bezpiecznik to zaświeca się błąd STOP i nie podaje paliwa.

3 2
  • #2 02 Lut 2017 19:36
    lukasz gt
    Poziom 8  

witam mam ten sam problem ale jeszcze go nie rozwiązałem tylko doszedłem do tego siłą dedukcji że podczas przykręcania koła zębatego pompy dziwnie nie mogę jej dokręcić tak jakby koło podczas obciążenia obkręcało się na wałku jutro to sprawdze czy nakrętka nie dochodzi do wałka bo jak dochodzi to wytarło trzpień pozdrawiam.

Dodano po 7 [minuty]:

jeszcze jedno pamientaj o cofaniu paliwa gdy w zbiorniku jest mało bo pompa jest droga i szybko można ją zatrzeć.

0
  • #3 02 Lut 2017 20:01
    szymitsu21

Poziom 34  

Po pierwsze to DIAGNOSTYKA.
    Po drugie zobacz czy po odpięciu kostki z regulatora ciśnienia CR który jest na pompie CR zacznie robić ciśnienie.
    Jeżeli tak będzie to znaczy, że sterownik ogranicza przepływ paliwa bo wykrywa jakąś usterkę.
    A wykrywa na pewno bo Ci o tym komunikuje, a Ty zamiast podjąć jakieś kroki w celu dobrej diagnozy tracisz czas na kombinację z bezpiecznikami.

2