Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Crunch GTX-4600 - Wzmacniacz mocno się grzeje

kolibercio 18 Cze 2016 22:08 405 5
  • #1 18 Cze 2016 22:08
    kolibercio
    Poziom 17  

Witam. Posiadam wymieniony wyżej wzmacniacz. Zasilam nim jeden subwoofer boschmann (200w RMS). Problem polega na tym że wzmacniacz strasznie się nagrzewa. Po około 15min głośnego słuchania radiator jest strasznie gorący.
    Da się na nim położyć rękę jednak lekko parzy.
    Wzmacniacz ma 2x300w rms i mam zamiar zasilać nim subwoofer na dwóch głośnikach 350w rms. A tak się grzeje już na 200W?
    Ktoś wie czego to może być przyczyna?

• #2 18 Cze 2016 23:26
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

kolibercio napisał:
    Ktoś wie czego to może być przyczyna?
    Pomyślmy.... Ma 2x300W, więc (zakładając, że sprawność wynosi 60%) na nim wydzieli się... (ile? Policz sobie, a potem zastanów do jakiej temperatury potrafi się rozgrzać żarówka (zwykła) o takiej mocy ... Już wiesz?

• #3 18 Cze 2016 23:37
    kolibercio
    Poziom 17  

@398216 Usunięty Kolego, czemu zaraz się odnosisz jak do głupiego?
    Więc generalnie mam powód do zmartwień czy nie?

• #4 19 Cze 2016 18:31
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Nie odnoszę się do Ciebie w żaden sposób jaki uważasz, za obraźliwy. Po prostu chciałem Cię nakierować na samodzielne myślenie przedstawiając sposób w jaki należy podejść do tego zagadnienia. Żarówka żarowa praktycznie całą moc zamienia na ciepło. Analogia jest więc chyba dobra. Gdybyś podszedł do tego co napisałem na poważnie pewnie być policzył tę moc strat i sam sobie odpowiedział.
    Podpowiem tylko, ze wzmacniacz samochodowy nie od parady ma obudowę z aluminium...
    Jeszcze jedno naprowadzenie - radio samochodowe; z założenia ma znacznie mniejszą moc na wyjściach a czasem potrafi rozgrzać się tak, że aż parzy...

• #5 19 Cze 2016 21:31
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

kolibercio napisał:
    Po około 15min głośnego słuchania radiator jest strasznie gorący.

Impedancja podłączonego zestawu głośnikowego jak się ma do specyfikacji wzmacniacza?

kolibercio napisał:
    Da się na nim położyć rękę jednak lekko parzy.

Radiatory nie mają utrudnionego odprowadzania ciepła?

• #6 19 Cze 2016 22:04
    kolibercio
    Poziom 17  

Z tego co rozbierałem wzmacniacz ma on automatyczne odłączanie zasilania po przekroczeniu pewnej temperatury. Czyli dopóki się nie zacznie wyłączać to nie mam się o co bać? :D

Impedancja jest zgodna z tym co podaje producent, radiator z każdej strony ma trochę wolnej przestrzeni.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME