Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet radiowy - wysoki ping

15 Lip 2016 15:27 732 9
  • Poziom 5  
    Witam mam problem z internetem radiowym. Otóż do pewnego czasu czyli do jakiegoś miesiąca internet chodził bez zarzutów. Lecz od miesiąca albo i nawet dłużej nie da sie w nic pograć bo ping skacze od 200-1000. Telefon do dostawcy nic nie daje bo na speedteście pokazuje 6mb tyle ile ma mi dostarczyć a jak on to ujął,, w umowie nie ma nic napisane że ping musi być mały". Gdy pinguje z konsoli np wp.pl to ping wychodzi około 20,30. Lecz każdy serwer w cs,lola cokolwiek rówa się z pingiem 500. Na pewno nie jest to wina mojego routera/komputer gdyż sąsiad ma też od niego internet i ma taki sam problem. Czy pozostaje jedynie zerwanie umowy ?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 5  
    Jeżeli sąsiad ma ten sam problem to jest to wina dostawcy internetu.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 5  
    Mamy dwie inne anteny. A dostawca już nawet telefonów nie odbiera, a jak odbierze i słyszy że mówię mu o wysokim pingu to olewa to, bo tłumaczy się że nigdzie nie jest napisane że ping będzie mały.

To jest troche dziwne bo mam ten internet od około 6 lat i od niedawna zaczął świrować. Mam kabel od anteny do rutera i z rutera do kompa po kablu. A za dużego wyboru w internecie nie mam bo mieszkam na wsi
  • Poziom 8  
    Podpinam się pod temat, mam taki sam problem. Jakie rozwiązanie znalazłeś? U mnie też jest wieś, dostawca internetu radiowego, i umowa bez wpisu o pingu. Ehhh nic nie mogę zrobić. Telefony do niego nie pomagają. Co robić?? :(
  • Specjalista Sieci, Internet
    tomekgta11 napisał:
    Co robić??
    Polubić. ;-) A tak poważniej, radiówka tak ma. Nie spotkałem jeszcze internetu dostarczanego drogą radiową, który by nie miał dużych wartości ping. A gry, obciążając upload, jeszcze mają trudniej.
    Pozostaje zmiana dostawcy internetu skoro ten nie reaguje, jaki to ISP i jakie zapewnia ci prędkości , ping i za ile?
  • Poziom 8  
    matek451 napisał:
    Pozostaje zmiana dostawcy internetu skoro ten nie reaguje, jaki to ISP i jakie zapewnia ci prędkości , ping i za ile?

Jest to Galas.net z Tuchowa w województwie małopolskim. W umowie mam 10 Mb na sekundę za 45 zł i po tym jak zgłaszałem że internet jest nawet ok ale pingi ogromnie duże to mi powiedzieli że w umowie nie ma nic o pingu ale spróbują coś naprawić. Przełożyli antenę na komin ale to nie pomogło a najśmieszniejsze jest to że nadajnik co rozsyła na moją wieś jest dom obok mnie wystarczy przez drogę przejść. Rozważam zmianę na coś innego ale nie mam dużego wyboru, zero jakiegokolwiek światłowodu czy Orange światłowód. LTE działa bo musi sprawdzałem na telefonie wartość ping stojąc na polu i nie ma mowy o tym by pchać się w mobilny internet. Nie wiem co mam robić. Niektórzy polecają mi firmę Omeganet z Ciężkowic. Kolega mieszkający nieopodal jakieś 20 domów dalej mówi że ma radiowy net od nich i ma w dzień 400 Mb a w nocy 600 i chyba bedę zmieniał jak wypowiem umowę Galasowi i przechodzę tam. A najśmieszniejsze jest to że miałem ten internet już 4 lata 3 lata było ok zero lagów i internet działał dobrze a teraz od roku prowadzę batalię z dostawcą a on mówi, że nic nie może zrobić a ja się dziwię, że przez dwa lata było ok więc jak nic nie może skoro było dobrze przez taki czas.

Dodano po 1 [minuty]:

jprzedworski napisał:
    tomekgta11 napisał:
    Co robić??
    Polubić. ;-) A tak poważniej, radiówka tak ma. Nie spotkałem jeszcze internetu dostarczanego drogą radiową, który by nie miał dużych wartości ping. A gry, obciążając upload, jeszcze mają trudniej.

Tak jak pisałem:
    Jest to Galas.net z Tuchowa w województwie małopolskim. W umowie mam 10 Mb na sekundę za 45 zł i po tym jak zgłaszałem że internet jest nawet ok ale pingi ogromnie duże to mi powiedzieli że w umowie nie ma nic o pingu ale spróbują coś naprawić. Przełożyli antenę na komin ale to nie pomogło a najśmieszniejsze jest to że nadajnik co rozsyła na moją wieś jest dom obok mnie wystarczy przez drogę przejść. Rozważam zmianę na coś innego ale nie mam dużego wyboru, zero jakiegokolwiek światłowodu czy Orange światłowód. LTE działa bo musi sprawdzałem na telefonie wartość ping stojąc na polu i nie ma mowy o tym by pchać się w mobilny internet. Nie wiem co mam robić. Niektórzy polecają mi firmę Omeganet z Ciężkowic. Kolega mieszkający nieopodal jakieś 20 domów dalej mówi że ma radiowy net od nich i ma w dzień 400 Mb a w nocy 600 i chyba bedę zmieniał jak wypowiem umowę Galasowi i przechodzę tam. A najśmieszniejsze jest to że miałem ten internet już 4 lata 3 lata było ok zero lagów i internet działał dobrze a teraz od roku prowadzę batalię z dostawcą a on mówi, że nic nie może zrobić a ja się dziwię, że przez dwa lata było ok więc jak nic nie może skoro było dobrze przez taki czas.
    tomekgta11 napisał:
    przez dwa lata było ok więc jak nic nie może skoro było dobrze przez taki czas.
    Pewnie doszli nowi klienci i sieć się zapycha, To jest stały element gry. Dostawca robi nową sieć, zamawia jakieś źródło internetu u większego operatora i pierwsi klienci są szczęśliwi. Gdy dochodzą kolejni, jest już tylko gorzej. Sieć nie jest z gumy, trzeba budować nadmiarowo, a to kosztuje ...
    tomekgta11 napisał:
    jak zgłaszałem że internet jest nawet ok ale pingi ogromnie duże to mi powiedzieli że w umowie nie ma nic o pingu.

I tu niestety operator ma rację.
    tomekgta11 napisał:
    Telefony do niego nie pomagają.

Jeśli nadal uważasz, że coś wskórasz...
    Reklamacja na piśmie a tam wszystko czego żądamy.
    Jak odrzuci to druga reklamacja taka sama, jak ponownie odrzuci zabierasz pisma i idziesz do RK (Rzecznika Konsumentów).
    tomekgta11 napisał:
    jak wypowiem umowę Galasowi

A jesteś już na umowie bezterminowej?
    Nie ma jak brać pod uwagę porady kolegi sąsiada. Takich mega bzdur w życiu nie widziałem, radiówka i 400-600Mb/s, żart roku, że też ktoś łyka taki kit? Testy LTE tylko jakie i który operator ? Tak jak pisałem w tej lokalizacji można korzystać z LTE u wszystkich operatorów ale wybiera się jedynie jednego, ma agregacje 4 CC CA.