Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Efekt gitarowy Booster/EQ/Buffer - sprawdzenie schamatu

25 Lip 2016 22:33 504 1
  • Poziom 17  
    Witam,
    Proszę o sprawdzenie projektowanego przeze mnie efektu gitarowego typu Booster/EQ/Buffer.
    Efekt gitarowy Booster/EQ/Buffer - sprawdzenie schamatu
    Postanowiłem wykonać układ jak wyżej zapożyczając schemat części regulacji barwy tonów od pewnej firmy znanej pod nazwą Fender :P
    Układ składa się ze wzmacniacza w konfiguracji wspólnego emitera, oraz bufora wyjściowego w konfiguracji wspólnego drenu, pomiędzy którymi umieściłem układ regulacji barwy (tzw. "tone stack") żywcem "zerżnięty" ze wzmacniaczy lampowych Fendera. Mam wątpliwości co do kilku aspektów projektu, dla tego pytam się o Wasze zdanie w tej materii.
    Po pierwsze - czy wartości potencjometrów w części regulacji barwy są właściwe, z racji że układ zaprojektowany został dla wzmacniaczy lampowych?
    Po drugie - czy potencjometr regulacji głośności znajdujący się na wejściu bufora jest w dobrym miejscu? Czy może lepiej umieścić go bezpośrednio na wyjściu układu (wówczas pewnie najlepiej by było zmniejszyć jego wartość do jakichś 10K).
    To na tyle. Wszelkie, nawet negatywne (ale bezwzględnie konstruktywne) komentarze mile widziane ;)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Szkoda , że nie mamy oceny znających się na rzeczy elektroników. Moja jedyna skromna uwaga to ja bym podszedł do tematu inaczej. Na początku bufor-eq-booster. Schemat bufora polecanego i sprawdzonego jest na fecie ale inny , wystarczy wpisać w google. Eq może pozostać i booster który musi mieć level gdyż ten układ eq wymaga różnego wzmocnienia w zależności od ustawienia potków tone.