Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei e5372 - Zwolnienie internetu do 1Mb/s

15 Sie 2016 12:13 933 2
 • Poziom 5  
  Witam, mam problem z w/w routerem, posiadam internet w plusie oraz ten model routera, po przekroczeniu ok 100gb transferu internet zwalnia do 1Mb/s mimo, że w zasięgu LTE internet jest bez limitów. Próbowałem resetować router, przywracać do ustawień fabrycznych, ale niestety nie przyniosło żadnych rezultatów, internet pobiera z prędkością ok 125kbps, speedtest na samym początku pokazuje wartość ok 3-5Mb/s po czym spada do równo 1 Mb/s, testowane było na 2 różnych koputerach za pomocą kabla, wifi oraz na telefonie i za każdym razem jest podobnie, zawsze jest 1Mb/s. Dodam jeszcze, że normalnie internet łapie ok 20-30mb na speedteście oraz jak wyczyści się historie transferu, wyczyści statystyki to można korzystać bez problemu po przekroczeniu 100GB transferu. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Ktoś zna rozwiązanie tego problemu? Z góry dziękuję za pomoc.

  Moderowany przez jimasek:

  Poprawiłem jednostki


 • Poziom 43  
  Na początek przeczytaj uważnie umowę/regulamin świadczenia usług, czy przypadkiem nie ma informacji o lejku po przekroczeniu jakiegoś progu ilości danych.
 • Poziom 5  
  Dowiedziałem się od kolegi, że mimo, iż w regulaminie nie ma nic wspomniane o tym to po przekroczeniu 100GB transferu dostawca obniża połączenie do 1mb/s. Dziwi mnie fakt, że kolega odpowiednio wcześniej resetując statystyki przed naliczeniem 100GB transferu omija tą blokadę, jednak jeśli już takowa zostanie nałożona trzeba czekać do odnowienia transferu.
  Dziękuję za pomoc panu wyżej.