Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei e5372 - Zwolnienie internetu do 1Mb/s

lipa1107 15 Sie 2016 12:13 720 2
  • #1 15 Sie 2016 12:13
    lipa1107
    Poziom 4  

Witam, mam problem z w/w routerem, posiadam internet w plusie oraz ten model routera, po przekroczeniu ok 100gb transferu internet zwalnia do 1Mb/s mimo, że w zasięgu LTE internet jest bez limitów. Próbowałem resetować router, przywracać do ustawień fabrycznych, ale niestety nie przyniosło żadnych rezultatów, internet pobiera z prędkością ok 125kbps, speedtest na samym początku pokazuje wartość ok 3-5Mb/s po czym spada do równo 1 Mb/s, testowane było na 2 różnych koputerach za pomocą kabla, wifi oraz na telefonie i za każdym razem jest podobnie, zawsze jest 1Mb/s. Dodam jeszcze, że normalnie internet łapie ok 20-30mb na speedteście oraz jak wyczyści się historie transferu, wyczyści statystyki to można korzystać bez problemu po przekroczeniu 100GB transferu. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Ktoś zna rozwiązanie tego problemu? Z góry dziękuję za pomoc.

Moderowany przez jimasek:

Poprawiłem jednostki

0 2
  • #2 15 Sie 2016 12:26
    sosarek
    Poziom 43  

Na początek przeczytaj uważnie umowę/regulamin świadczenia usług, czy przypadkiem nie ma informacji o lejku po przekroczeniu jakiegoś progu ilości danych.

0
  • #3 18 Sie 2016 18:04
    lipa1107
    Poziom 4  

Dowiedziałem się od kolegi, że mimo, iż w regulaminie nie ma nic wspomniane o tym to po przekroczeniu 100GB transferu dostawca obniża połączenie do 1mb/s. Dziwi mnie fakt, że kolega odpowiednio wcześniej resetując statystyki przed naliczeniem 100GB transferu omija tą blokadę, jednak jeśli już takowa zostanie nałożona trzeba czekać do odnowienia transferu.
    Dziękuję za pomoc panu wyżej.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo