Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda fabia 1.4 mpi 2000r. szarpnięcie po odpuszczeniu gazu

kamilkropi 02 Feb 2017 15:28 1728 12
    kamilkropi
    Level 11  
    Witam. Mam problem z moja fabia 1.4 mpi 2000r.( benzyna bez lpg) Auto robi jednorazowe szarpnięcie po odpuszczeniu gazu, gdy znów dodamy gazu i odpuścimy znów szarpie, pokazuję się błąd silnika na kokpicie autem można jeździć moc ma tylko po odpuszczeniu zawsze jest szarpnięcie.Gdy skasuję błąd szarpnięcie znika. Gdyby ktoś zarzucał złą dynamikę jazdy czy brak umiejętności. Błędy które mi się pokazały to :
    -błąd przepływu powietrza
    -zła mieszanka/ zbyt uboga
    -sterownik uszkodzony
    Numerów błędów nie posiadam ponieważ nie zdążyłem zapisać. Mechanik skasował błędy, miałem tydzień spokój lecz znowu się pokazał błąd silnika. Mechanik twierdzi że sterownik silnika uszkodzony . Sterownik wyjąłem z auta rozkręciłem pooglądałem go w środku nie widać aby coś było popalone. Wiązka elektryczna sterownika silnika oraz wiązka elektryczna która idzie w stronę akumulatora też została sprawdzona i nie jest przegnita.
    kamilkropi
    Level 11  
    dzisiaj przed chwila podłączyłem VAG pisze jedynie jeden błąd. sterownik uszkodzony.
    Vytautas_YT
    Level 30  
    Najprościej/najszybciej było by podmienić na próbę sterownik na jakiś pewny. Wtyczki od sterownika masz czyste? Możesz je spróbować wyczyścić, jeżeli nic to nie da to tak jak już wspomniałem, próbny przeszczep byłby najlepszy.
    kamilkropi
    Level 11  
    Ten peszelek co byl na przewodach sciagnalem oraz zdjalem stara tasme i kazdy kabel sprawdzilem wizualnie nic nie mierzylem. Wedlug mnie jezeli nie widzialem uszkodzenia to nie ma sensu chyba sprawdzac czy jak sadzicie
    Wtyczki sa ok nic nie jest uszkodzone. Mam komputer nowy w sobote jade na wstawienie na test. Zobaczymy czy po zmianie po miesiacu problem wroci jak nie wroci to bedzie ok. Podsuncie jakies pomysly moze zajrze tam.pozdrawiam Panow

Dodano po 2 [minuty]:

A czym wtyczki wyczyscic .
    sk700
    Level 31  
    bzyniu28 wrote:
    Przepływomierz był sprawdzany?

Widziałeś ten silnik na oczy?
    @kamilkropi Przed podstawieniem ECU sprawdź ładowanie, sterownik mógł sam z siebie się wykopyrtnąć lub mogło ubić pamięć coś co dostało się po zasilaniu. Pozdrawiam
    Vytautas_YT
    Level 30  
    sk700 wrote:
    bzyniu28 wrote:
    Przepływomierz był sprawdzany?

Widziałeś ten silnik na oczy?

A co w nim dziwnego?

[Edit]
    Czy ta jednostka jest bez przepływomierza?
    sk700
    Level 31  
    bzyniu28 wrote:
    Czy ta jednostka jest bez przepływomierza?

Dokładnie.
    kamilkropi
    Level 11  
    jutro podstawie nowy sterownik silnika . jest to wszystko dziwne bo skasuje błąd i wszystko gra i po tygodniu lub 2 pokazuję ten błąd. wcześniej jak wyżej pisałem pokazywało 3 błędy teraz już 1 sterownik uszkodzony błąd ogólny sprawdzę również przepływkę czy nie jest zapchana. może się rozwarstwił sterownik w środku lub są zimne luty? miałem go rozkręconego i sprawdzałem w środku czy widoczne jest uszkodzenie a jego jest brak..
    sk700
    Level 31  
    Taki błąd zazwyczaj oznacza sterownik uszkodzony programowo. Podaj kod tego błędu.