Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie 2 transformatorów

04 Lut 2017 00:06 1008 17
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam pytanie, czy moge połączyć ze sobą 2 przewody neutralne wychodzące z 2 transformatorów które mają zasilić 2 osobne taśmy led? Pytam gdyż od miejsca gdzie znajdują sie transformatory do taśm led, mam poprowadzony przewód 3 żyłowy, a chciałbym mieć możliwość niezależnego zapalania poszczególnej taśmy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    3 przewody ( dwa fazowe i jeden zerowy) idą od łacznika światła do transformatorów, i takie same przewody mam poprowadzone przez sciane od transformatorow do taśm led.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Moderator - Elektryka
    Jeżeli ktoś nie rozróżnia stron transformatora - pierwotnej i wtórnej - to chyba dalsza dyskusja jest bezcelowa.

Do Autora - narysuj choćby paintem to co zamierzasz zrobić.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Myślę że można, jeżeli przewód prowadzący od połączenia dwóch transformatorów będzie się grzał w czasie długotrwałej pracy dwóch włączonych grup LED-ów, to będzie trzeba go wymienić na większy przekrój albo dołożyć równolegle drugi o podobnym przekroju. Można też w przypadku grzania zamienić końcówki jednego z transformatorów, jeżeli to nie pomoże dołożyć drugi przewód.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    skabol_87 napisał:
    takie podłączenie chce wykonać, mam nadzieje że rysunek wam to rozjaśni

Oczywiście, można to wykonać działać będzie to podobnie jak instalacja "żyrandolowa" Jeden przewód N dwa zasilające L.
    Tylko te transformatory, jakie będą?
    I jeszcze jedno. Tam będą led-y więc prąd stał i wtedy plus i minus a nie L i N.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    skabol_87 napisał:
    transformator tego typu

Na wyjściu masz prąd stał (w rzeczywistości tam jest przebieg piły bo to jest przetwornica, nie transformator jak nazwał go producent) minusy łączysz razem a plusy oddzielnie do pasków led.
  • Poziom 9  
    czyli lacze dwa minusy a (fazy) oddzielnie? dziekuje za odpowiedz jestescie wielcy. pzdr temat jutro zamkne
  • Poziom 38  
    skabol_87 napisał:
    czyli lacze dwa minusy a (fazy) oddzielnie? dziekuje za odpowiedz jestescie wielcy. pzdr temat jutro zamkne

Bez przesady to są banalne rzeczy.

Dodano po 2 [minuty]:

niewolno2 napisał:
    Kolego Rezystor240, gdzie Ty widzisz że na zasilaczu jest napisane transformator?

Nie jest napisane, ale skoro autor tematu mówił ciągle o transformatorze to chyba w sklepie mu powiedzieli i powtórzył to na forum.
  • Poziom 38  
    Rezystor240 napisał:
    Bez przesady to są banalne rzeczy.
    Przeczytanie nazwy urządzenia może sprawiać ogromne kłopoty.
  • Poziom 9  
    Dziękuje wszystkim za pomoc.