Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór napędu do garażu blaszanego

11 Lut 2017 16:12 2538 12
  • Poziom 9  
    Witajcie, Jako że na działce stoi już blaszak chciałem was zapytać:

1 .Jaką automatyke polecacie ?? Wymiary drzwi do blaszaka to 3m szer x 2,60 wys. podnoszone do góry. Dodam że do bramy wjazdowej mam automatyke NICE (pilot to NICE ON2E Pilot 2-kanałowy).
    Chciałbym aby jednym przyciskiem otwierać/zamykać bramę a drugim otwierać/zamykać drzwi do blaszaka.

2.Czy koniecznie musi być automatyka nice ?? Na allegro są takie po 500 zł - jakichś dziwnych firm...
    3. Czy potrzebna będzie wyciągnięta na zewnątrz antena ?
    4. Czy montaż jest trudny ?

Moderowany przez Marek J.:

Proszę na przyszłość zadać sobie trochę trudu i pamiętać o opcji "szukaj" i ograniczyć pytania do takich na które nie padały już odpowiedzi...

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15754538#15754538

https://www.youtube.com/watch?v=EhlOw2WCJBM

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12517126#12517126

... to takie na szybko znalezione tematy (a jest ich więcej)...

3.1.16. Nie wysyłaj pytań, na które odpowiedź można łatwo znaleźć w Internecie lub na forum elektroda.

• Specjalista Automatyk
    Matt_at napisał:
    Witajcie, Jako że na działce stoi już blaszak chciałem was zapytać:

1 .Jaką automatyke polecacie ?? Wymiary drzwi do blaszaka to 3m szer x 2,60 wys. podnoszone do góry. Dodam że do bramy wjazdowej mam automatyke NICE (pilot to NICE ON2E Pilot 2-kanałowy).
    Chciałbym aby jednym przyciskiem otwierać/zamykać bramę a drugim otwierać/zamykać drzwi do blaszaka.
    Jest to możliwe , ale na innym pilocie.

2.Czy koniecznie musi być automatyka nice. NIE
    ?? Na allegro są takie po 500 zł - jakichś dziwnych firm...
    3. Czy potrzebna będzie wyciągnięta na zewnątrz antena ?NIE
    4. Czy montaż jest trudny ?
    L
    Dośc łatwy.
  • Poziom 9  
    Do moderatora :
    Podales jakies linki nie pasujace do moich pytań

Mądrej głowie dość dwie słowie...

Do kolegi wyżej:
    Ok montaż poradzę, a jakies szczegóły do pozostałych pytań ?
  • specjalista -automatyka bramowa
    To tak: pierwszy link moderatora prowadzi do dość dokładnego sprawozdania montażu napędu wraz z automatycznymi ryglami (podradzałem tam gościowi to i owo) - jeśli dokładnie przeczytasz jest tam też odpowiedź na pytanie 3 (i nie tylko - zwłaszcza gość położył nacisk na wzmocnienie konstrukcji blaszaka) - klient próbował bez zewnętrznej ale był kiepawy zasięg i wyciągnął antenkę w najprostszy możliwy sposób - używając gotowca i podpinając skróconą oryginalną antenkę do środkowej żyły koncentryka.

Cytat:
    Dodam że do bramy wjazdowej mam automatykę NICE (pilot to NICE ON2E Pilot 2-kanałowy).
    Jest to możliwe , ale na innym pilocie.

2.Czy koniecznie musi być automatyka nice. NIE

Nie
    Ze strony sterowania i pilotów - podpinasz zewnętrzny odbiornik współpracujący z pilotami Nice One (np. oryginalny odbiornik Nice wpięty w przekaźnikową kartę adaptacyjną - 200 zł; lub zamiennkik - odbiornik Proxmia NMxFL (Flor) - Flor jest zgodny z ONE/ERA - za ok 120 zł) do dowolnego napędu i masz dowolny napęd gadający z pilotami Nice.

Cytat:
    Czy koniecznie musi być automatyka nice ?? Na allegro są takie po 500 zł - jakichś dziwnych firm...

Twój wybór. Osobiście mam za 320zł i jakoś 4 rok działa. Do Nice i Faaca (i w mniejszym zakresie do innych "markowych") znajdziesz w razie niszczącej awarii właściwie wszystkie części zapasowe - a do np. mojego napędu ML500 są dostępne tylko zapasowe piloty i wózek pociągowy.
    Dochodzi jeszcze kwestia gwarancji - na nonamy (albo i tanie namy) z a....ro jest tylko taka gwarancja jaka zapewni sprzedawca - a jeśli on się rozpłynie jak sen złoty to gwarancja też. Podobnie sprawa się ma z markowymi napędami sprzedawanymi detalicznie w różnistych internetowych i a...wych sklepach - na taki napęd (nie montowany przez autoryzowanego instalatora) centrala firmy nie daje gwarancji i też pozostaje ci liczyć na rekojmię sprzedawcy.
    Właściwie na jaką-taką gwarancje w pełnym znaczeniu możesz liczyć wyłącznie kupując hipermarketową wersję markówki przeznaczoną typowo do własnoręcznego montażu.
  • Poziom 9  
    Dziękuję ślicznie o taką odpowiedz mi chodziło. Garaz mam z konstrukcji z profili zamknietych 50x30 wiec jest wzmocniony.
    Czyli w zasadzie kupuje automatyke która obsługuje zewnetrzne wejście na pilot, dokupuje proxime albo nice i na hulac.
  • Poziom 39  
    kotbury napisał:
    Twój wybór. Osobiście mam za 320zł i jakoś 4 rok działa. Do Nice i Faaca (i w mniejszym zakresie do innych "markowych") znajdziesz w razie niszczącej awarii właściwie wszystkie części zapasowe - a do np. mojego napędu ML500 są dostępne tylko zapasowe piloty i wózek pociągowy.

Tylko cena czegokolwiek grubszego to np 540 zł za płytę elektroniki od nice???
    Ostatnio zmieniam zdanie co do jakości tych firmowych napędów szczególnie w kategorii stosunku jakość/cena, Niestety, ale drogie napędy do garażówek po 1200 zł psują się tak samo jak te za 500 zł, a już na pewno tak samo po burzy... :D
  • Poziom 9  
    Oglądałem co i jak i mam pytanie jak to ma wyglądać.
    Mianowicie kupuje proxime która współpracuje z moim pilotem. Następnie kupuje najtańsza automatyke byle obsługiwała możliwość podpięcia zewnętrznego wlacznika np.kontakt jak do dzwonka. Tam wpinam proxime . Do proximy dodaje antenę oraz z centrali dopinam zasilanie.

Czy tak ? Bo jak oglądam zdjęcia płyt głównych to nie widzę tam jakichs złącz na podpiecie zewnętrznych sterowników....

No i ponownie...
    http://3as.pl/data/documents/d600id1000.pdf (rozdział 8.3 -open A)
    http://ftp.nice.pl/nice/instrukcje/garazowe/SPIN%20wyd.02.pdf (rozdział 3.5 -PP)
    http://www.splendoor.pl/sites/default/files/pliki/bramy-a5-cz-b-akceptacja.pdf (rozdz.5 str.4 -przycisk ścienny)
    itd...
    Jest już Kolega na forum od 8 lat. Czy na prawdę Kolega nie potrafi myśleć i szukać czy też się Koledze nie chce i szuka "afroamerykanów"?
    3.1.16. Nie wysyłaj pytań, na które odpowiedź można łatwo znaleźć w Internecie lub na forum elektroda.
    3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

• specjalista -automatyka bramowa
    W/w wszystko tak. a jak się na coś już zdecydujesz - dla spokojności zapytaj sprzedawcę o wejście na guzik. 95% napędów garażowych je ma.
    Cytat:
    Garaz mam z konstrukcji z profili zamkniętych 50x30 wiec jest wzmocniony

Nie chodzi o konstrukcję całego garażu tylko solidność tych miejsc które przy pracy napędu przejmują największe obciążenia - czyli miejsce mocowania uchwytu płaskownika pociągowego do skrzydła i zamocowanie szyny pociągowej do ościeżnicy albo ścianki powyżej (przykręcenie tegoż standardowo 4-ma wkrętami do np marketowej bramy ze skrzydłem obramowanym cieniutkim blaszanym kątownikiem skutkuje w najlepszym razie wyrwaniem wkrętów, w gorszym pogięciem całej ramki skrzydła) - do blachy ogólnie nie radzę mocować bez solidnej przekładki wzmacniającej.
    Reszta mocowań - np. podwieszenie napędu do sufitu - może być choćby ze sznurka :).
  • Poziom 11  
    Ja mogę polecić BFT jako producenta napędów. Kiedyś forum tutaj mi pomogło i jestem zadowolony bardzo. Oczywiście byś musiał sprawdzić czy parametry się zgadzają. Ja na razie używam prawie rok bez problemów.
  • Poziom 9  
    kupiłem sprzęt z leroY merlin i jestem mega zadwowolony.
    Mięki start i stop, wykrywanie przeszkód, 2 piloty,możliwość podpięcia akumulatora ( silnik 24V),możliwość osobnego przycisku i wyjście na ew 2 lampę ( do 60W), możliwość podpięcia fotokomórek - niedostępne w Polsce. Cena 399 zł. w zestawie 2 piloty :)