Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 2000r 1,9DTI - moduł UCH

16 Mar 2017 22:21 2349 4
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich. Mam po raz kolejny problem z wytworem francuskiej myśli technologicznej;) Kupiłem za granicą auto jak w temacie, meganka odpalała tylko na plaka, po zgaszeniu i odpaleniu nadal odpalała jeśli postój nie był dłuższy niż 1min. Po sprawdzeniu wszystkich bezpieczników i przekaźników (obok kolumny kierowniczej, pod maską i obok akumulatora), wyczyszczeniu wszystkich gniazd auto zaczęło normalnie odpalać. Po około 2 tygodniach problem powrócił. Przeszukałem różne fora i doszedłem, że padł moduł UCH. Nie działa podświetlenie wewnątrz, immo, awaryjne, lewa szyba, wycieraczki i podgrzewanie tylnej szyby. Na jednym forum komuś się to zrobiło po przymarznięciu szyby od kierowcy i próbie odsunięcia (szyba oczywiście elektryczna). U mnie szyba na kołku podparta, pękł plastik w mechanizmie i wyciągnęło linki, czyli możliwe że u mnie też od tego.
    Wszystko wskazuje na UCH. Tym bardziej, że podmieniłem z innego samochodu ale o całkiem innych numerach i wszystko zaczęło działać ok poza tylną wycieraczka która działa bez przerwy. Immo miga normalnie a po włączeniu zapłonu szybko, ale to normalne.
    Moje pytanie jest takie czy zrobić klona ze starego uch do tego z innymi numerami i wywalić immo? Przejdzie takie coś? Jeśli tak to czy ta wycieraczka się uspokoi?
    Drugie pytanie: jeśli to pierwsze rozwiązanie nie przejdzie to mój uch jest o numerze 7703297929 S108502300 C, mam na miejscu możliwość kupienia o takich samych numerach ale jest na końcu literka B. Czy ma to jakieś znaczenie? Jest to podobno uch od 2,0 8V czyli pewnie od scenica lub meganki przed liftem.
    Czy ktoś może doradzić jak to najlepiej rozwiązać?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Nie było UCH przed liftem. Był tam UCBIC który wygląda inaczej.
    Jeżeli nie wysypał się wsad procesora to przełożenie go załatwi sprawę.
    W UCH można konfigurować tylna wycieraczkę w zależności od modelu auta: Scenic/Megane/Coupe i może tu jest problem wiec przekładka procesora może załatwić sprawę.
    Jak wymienisz UCH to nie będą piloty działały, po przekładce procesora będą działać.
    Ja kiedyś włożyłem z innymi nr i przełożyłem procek i było ok.
  • Poziom 16  
    Ale to pod warunkiem, że procek jest ok. Cała płyta ze wszystkimi elementami wygląda idealnie, w razie czego mogę dodać zdjęcie w dobrej rozdzielczości. Co najczęściej się w uch psuje?
    Czy ewentualnie gdyby trzeba było wymienić jednak uch to da się jakoś uruchomić centralny? bo rzeczywiście po podmianie uch nie działał centralny, zapomniałem o tym napisać.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Trzeba dołożyć uniwersalny sterownik centralnego zamka. Tam centralny z klucza nie działa bo nie ma sterowania z drzwi kierowcy jak pamiętam.
    Przełóż procka to się okaże czy żyje.
    Zazwyczaj płyta kwitnie bo woda na nią leci.
    Można próbować odczytać zawartość procesora bo nie wiadomo czy to zawartość uszkodzona czy procesor i wgrać do drugiego.
  • Poziom 16  
    Trzeba będzie sprawdzić zawartość procesora i potem zobaczymy co dalej. Na razie dziękuję za odpowiedzi, jak coś będę wiedział to dam znać. Od niczego wrzucam fotki: