Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat elektryczny - 1 fazowy z możliwością regulacji

06 Kwi 2017 20:03 798 6
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich serdecznie, od razu na wstępie mówię uczciwie, że nie jestem pewny czy wybrałem właściwy dział do zapytania i bardzo przepraszam jeżeli źle wybrałem, ale przejdę do rzeczy. Poszukuję/potrzebuję schematu elektrycznego do obsługi 1 fazowego stojanu z rotorem. A teraz do rzeczy. Chodzi mi Tylko o schemat elektryczny tj. rozprowadzić kable abym mógł:

- Wykonać punkt docelowy (gniazdko) 220V generowanego przez stojan załączony w zdjęciach.
    - Regulować obroty silnika napędzającego rotor przez płynną regulację tj. pokrętła.
    - Wykonać punkt docelowy (Tu może być po prostu forma kabli) 12V generowanego przez ów stojan.
    - Wykonać bezpiecznik służący do rozłączenia układu w chwili spięcia/po prostu wyłączenia.
    - Wykonać możliwość doładowywania akumulatorów niedużej mocy w tym.
    - Wykonać wgląd na napięcia i natężenia na 220V/12V.

W załącznikach dodaje zdjęcia znalezionego podobnego układu, ale trójfazowego, a mnie interesuje jeden, nie ukrywam Nie jestem elektronikiem z prawdziwego zdarzenia, a ledwie laikiem dlatego Proszę o nie nabijanie na pal, a wyrozumiałość. Dziękuję za każdą pomoc! :)

P.S: Dodam jeszcze, że czerwone kable oznaczone są jako 220V, a zielone 12V niebiesko czarne to regulacja AVR, jednakże nie będę chciał korzystać z niej.

• Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 3  
    W sumie tak, ale nie do końca chodzi tu o projekt elektrowni wiatrowej, ale dobrze, oprzyjmy się na takowej. I dlatego piszę do was z prośbą o to, że będę uzyskiwał moc z dołączonego stojanu i potrzebuję instalacji jednofazowej do bezpiecznej obsługi i działania i jak patrzę na przeróbkę WojcikW to cóż, to to będzie to, że tak zapytam? ^^"
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sidetheside napisał:
    , ale nie do końca chodzi tu o projekt elektrowni wiatrowej, ale dobrze, oprzyjmy się na takowej.
    Zdradź jakiej , co ma napędzać prądnice, może doradzę lepiej ....
  • Poziom 3  
    Szczerze, to w końcu mogę powiedzieć co z czym i dlaczego ponieważ nie jest to mój projekt, a mojego ojca, a on jak widać mówi jedno, myśli drugie, yaff ... Ale dobrze, odłożę to na bok, do rzeczy. Otóż ma być to elektrownia wodna tj. mamy płynącą wodę na posesji która miałaby napędzać łopaty, a następnie wirnik stojanu. Projekt nie ma być duży na obecny moment i ma być to próba na jedno-fazowym zasilaniu z całą otoczką aby wypróbować i poćwiczyć na mniejszej skali wszystko. :)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto