Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wzmocnić sygnal internetu w plusie

marekdudekmarek 18 Kwi 2017 17:54 3699 12
  • #1 18 Kwi 2017 17:54
    marekdudekmarek
    Poziom 3  

Witam!
    Temat pewnie wałkowany lecz na Tel troche się tu gubię i do tego jestem nowy. Mam wielka prośbę czy mógłby mi ktos doradzić jak najlepiej wzmocnić sygnał Internetu przenośnego w plusie. W domu zasięgu na komputerze nie ma w ogóle a na Tel lapie czasami 3G ale zanika. Pod domem raz udalo mi się złapać na laptopie lte a 100m od domu normalnie lapie lte lecz tylko 1 kreska zasięgu. Jaka antenę modem zew i ruter powiniennem kupic ? Moja lokalizacja to Jerzykowice Wielkie 26. Kolo Kudowa Zdrój. Serdecznie proszę o pomoc. Pozdrawiam

0 12
  • Pomocny post
    #2 18 Kwi 2017 20:37
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Optymalna decyzja to dać sobie spokój z Plusem. To nie jest operator na tą lokalizację. Jeden BTS LTE1800aero2 z wątpliwym zasięgiem na dodatek pewnie przeciążony to nie jest szczyt marzeń. Co to za oferta z Plusa, no i jakie prędkości na tej kreseczce LTE? Na telefonie zainstaluj Network Cell Info, znajdź zasięg LTE ( tą kreseczkę) i pokaż screena NCI z parametrami sygnału i danymi BTS-a( zakładka GAUGE, RAW).

0
  • #3 20 Kwi 2017 16:17
    marekdudekmarek
    Poziom 3  

Na tej wiosce nie ma innego internetu. Plus jest jedyna możliwością. Czytalem trochę o tym i ludzie piszą ze antena cos powinna dac. Chodzi mi tylko jaka antene modem i ruter kupic zeby pasowalo to do sienbie i mojej lokalizacji boi nie wiem jak to sie sprawdza i nie znam sie na sprzęcie . Serdecznie proszę o podpowiedż :)

0
  • #4 20 Kwi 2017 16:40
    matek451

To co ludzie piszą w internecie na temat internetu mobilnego dla mnie nie ma żadnego znaczenia, 90% to bzdury. Zadałem konkretne pytania testy i odpowiedzi na nie to podstawa. oczywiście nieprawdą jest że tylko Plus jest jedynym operatorem mającym zasięg w twojej miejscowości. Skąd takie twierdzenie? Inni operatorzy Orange czy Play mają dużo lepszy zasięg. Powtórzę jeszcze raz, plus to nie jest operator na ta lokalizacje. Zakup anteny być może pozwoli skorzystać z BTS-a LTE1800aero2 ale póki co nie wiemy jak on działa. W takich lokalizacjach są one przeciążone a LTE Plusa działa masakrycznie. Stąd zalecane są testy u siebie i pod BTS-em. Plus przez kilka lat nie modernizował sieci i dziś to najgorszy operator mobilny. Co to za oferta w Plusie , abonament bez sprzętu?

0
  • #5 27 Kwi 2017 22:02
    marekdudekmarek
    Poziom 3  

Plus dlatgo, że mam go od taty za free, jest to internet przenosny, kupilem startery wszystkich sieci i testowalem w domu i nic, jedynie plus cos lapie, obok sasiad tez ma plusa i tez mowi ze jedyne co jest to plus. Zrobilem screena tylko przez inny program bo w sklepie nie bylo Network Cell Info, moze dlatego ze mam windowsa. Jeden pomiar jet spod przekaźnika, a drugi z balkonu. Kolo domu nie chcialo zlapac LTE , musialbym odejsc ze 100m , tam jest jedna kreska LTE czasami. Nadają się te zdj ? Wiadomo juz jaki sprzęt dobrac ? Dzieki wielkie za pomoc. Pozdrawiam .

0
  • #6 27 Kwi 2017 22:54
    matek451

Słuchaj sąsiada , to fachowiec jak się patrzy a wiedzę czerpie pewnie z reklam Plusa w TV Polsat. A po co screeny z prędkościami?. Jedyny z nich pożytek to ten drugi, pewnie spod BTS-a pokazujący jak masakrycznie jest on przeciążony. Pierwszy na balkonie pewnie 3G z UMTS900aero2. Ale w Plusie na 3G są ścisłe limity. To 3g u ciebie ma taki DL jak to LTE pod BTS-em. Jak wyglądały te twoje testy Orange, T-Mobile czy Play ? Orange i T-Mobile na g.Parkowej mają LTE1800Networks i do tego LTE800 obydwu operatorów w Lewinie Kłodzkim-Jarkowie. Play posiada BTS-y LTE1800, LTE2100 i na G. Parkowej i do tego LTE1800, LTE2100 i LTE800 na BTS-ie Buczka 16 w Kłodzku. Inwestowanie w LTE z Plusa , które pod BTS-em zapewnia do 3Mb/s to porażka.

0
  • #7 28 Kwi 2017 20:35
    marekdudekmarek
    Poziom 3  

Kupiłem startery wszystkich sieci i próbowałem lapać zasięg na laptopie, jedynie z plusa łapie na balkonie. Myślałem, że ten program to coś takiego co pisałeś żebym ściagnął. To może podaj jakis odpowiednik bo tamtego nie mogę swoim tel sciagnać. te screeny to jeden z balkonu, a drugi spod przekaźnika z góry parkowej.

0
  • #8 29 Kwi 2017 08:01
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

wawxx napisał:
    reapetera GSM.
    A są już legalne w Polsce ? Tylko jakoś nikt nie wspomniał o zewnętrznej antenie typu Yagi nakierowanej na BTS. No bo jakże to...dodatkowe urządzenie...kabel do laptopa...

0
  • #9 29 Kwi 2017 08:12
    matek451

Oczywiście że sa nielegalne a post kolegi na ten temat to stek bzdur. Testy wykonane pod BTS-em LTE1800 Aero2 z G. Parkowej pokazały masakryczne jego przeciążenie. Przy prawidłowym sygnale LTE DL do 4Mb/s a UL do 18Mb/s. Antena tego nie zmieni, ale jeśli kolega ma 200 zł do wydania do niech kupi dual LTE na 1800MHz z Cybertecha i się sam przekona.

1
  • #10 29 Kwi 2017 08:36
    wawxx
    Poziom 16  

Z przepisów Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 12 grudnia 2014 r. (tekst jednolity Dz.U.2017 poz. 96) w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego wynika, że tylko przedsiębiorcy telekomunikacyjni posiadający ogólnopolską rezerwację częstotliwości mogą używać wzmacniaczy sygnału GSM.

Jeśli indywidualny użytkownik (osoba fizyczna lub firma) chciałby wzmocnić sygnał sieci komórkowej w miejscu korzystania z telefonu, to powinien zwrócić się do operatora swojej sieci o zainstalowanie takiego urządzenia. Prawidłowe działanie wzmacniaczy sygnału zależy bowiem nie tylko od ich parametrów technicznych, ale również od miejsca i sposobu ich zainstalowania, użytej anteny oraz konfiguracji z działającymi stacjami bazowymi telefonii komórkowej.

0
  • #11 29 Kwi 2017 11:25
    matek451

No to się zwróć i zobacz co ci odpowiedzą. Swego czasu Orange oferował taką usługę ze swoim sprzętem, na dodatek odpłatnie. Pozostali operatorzy się w to nie bawią. Na rynku jest mnóstwo wzmacniaczy GSM z Chin , ich samodzielny montaż jest nielegalny i karany. wystarczy zapoznać się z http://www.telepolis.pl/wiadomosci/uke-przypo...acniacze-sygnalu-sa-nielegalne,2,3,38475.html W swoim poście zaproponowałeś kupno samodzielnie wzmacniacza GSM i zamontowanie go czyli rozwiązanie zabronione przez obowiązujące w Polsce prawo.

1
  • #12 30 Kwi 2017 21:44
    marekdudekmarek
    Poziom 3  

Czyli wystarczy dual lte tak ? Do tego jakis modem i ruter specjalny ?

0
  • #13 30 Kwi 2017 22:19
    matek451

A jaka to oferta z Plusa? Abonament bierze się najlepiej ze sprzętem. Jeśli chcesz kupić samemu to router LTE np. B315. antena dual LTE na 1800MHz z Cybertecha o zysku 15dBi. Brak testów sygnału LTE1800 w twojej lokalizacji nie pozwala określić czy parametry sygnału będą zadowalające. Nie spodziewaj się wiele, test prędkości pod BTS-em pokazał ogromne przeciążenie BTS-a LTE1800Aero2, niski DL w stosunku do UL, który jest 4-5 razy większy. plus ma kiepską infrastrukturę, niewystarczającą do obsługi wszystkich klientów korzystających z jego LTE w tej okolicy. Brak planów rozwoju sieci Plusa w Kudowie, może być jeszcze gorzej.

0