Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Inne] Internet bezprzewodowy prosze o szybką odpowiedź

Hexi 28 Apr 2017 23:50 3090 27
Ochrona Domu
    Hexi
    Level 8  
    Witam.
    Szukam internetu bezprzewodowego, jakąś radiówkę czy coś.
    Miałem kiedyś przewodowy, ale jak zmieniałem internet na bezprzewodowy na jakiś czas to zerwali kable.
    I teraz im się tego nie chce naprawiać.
    Mieszkam w Kościerzynie na Pomorzu.
    Mam aktualnie play, niestety lte a 100gb mi nie wystarcza ponieważ 2tygodnie miną i mam zwolniony.
    W jednej firmie dopiero od przyszłego roku ma być radiówka, pytałem się.
    Gram w gry często i to mi nie wystarcza.
    Proszę o szybką odpowiedź.
    Jakieś propozycje co mogę zrobić?
    Pozdrawiam.
  • Ochrona Domu
    pawel1148
    Level 22  
    Jak grasz gry Online to tylko i wyłącznie przewodowy. Nie daj się przypadkiem nabrać na jakiekolwiek LTE, bo musisz się liczyć z tym, że będzie ono działać coraz wolniej przez okres trwania umowy.
    Hexi
    Level 8  
    pawel1148 wrote:
    Jak grasz gry Online to tylko i wyłącznie przewodowy. Nie daj się przypadkiem nabrać na jakiekolwiek LTE, bo musisz się liczyć z tym, że będzie ono działać coraz wolniej przez okres trwania umowy.

Ktoś mi na jednym forum pisał, że jest oferta od play za 80zł bez limitu danych.
    pawel1148
    Level 22  
    Bez limitu danych tzn. wyżej ustalonym limitem danych, po którym jest lejek. Czyli tak jak i u Ciebie. Naprawdę nie polecam brania umowy na LTE.
    matek451
    Level 43  
    Ale kolega nie ma opcji kabla u siebie a internet LTE już używa ,korzysta z Play. Jakie masz prędkości, ping, abonament czy pre-paid? Z jakiego sprzętu korzystasz i czy jesteś zadowolony z LTE w Play? Jeśli limit 100GB ci nie wystarcza to skorzystaj z usługi Darmowy internet LTE bez limitu na karcie RBM na Kartę 5. wielokrotnie opisywałem ja na Forum. Koszt 5 zł/m-c. Druga opcja to zmiana operatora mobilnego na T-mobile. Za 79,99 w ofercie MAX jest internet bez limitu, użytkownicy wykorzystują po kilkaset GB bez lejka. Do tego bierzesz za 9 zł router z LTE-A czyli B525. W Kościerzynie z BTS-a przy Sienkiewicza 15 T-mobile ma agregację własnego pasma LTE800+ LTE1800Networks. Na dwóch pozostałych BTS-ach NetWorks Kościelna 5 i Dworcowa 7 działa tylko LTE1800.
  • Ochrona Domu
    Hexi
    Level 8  
    matek451 wrote:
    Ale kolega nie ma opcji kabla u siebie a internet LTE już używa ,korzysta z Play. Jakie masz prędkości, ping, abonament czy pre-paid? Z jakiego sprzętu korzystasz i czy jesteś zadowolony z LTE w Play? Jeśli limit 100GB ci nie wystarcza to skorzystaj z usługi Darmowy internet LTE bez limitu na karcie RBM na Kartę 5. wielokrotnie opisywałem ja na Forum. Koszt 5 zł/m-c. Druga opcja to zmiana operatora mobilnego na T-mobile. Za 79,99 w ofercie MAX jest internet bez limitu, użytkownicy wykorzystują po kilkaset GB bez lejka. Do tego bierzesz za 9 zł router z LTE-A czyli B525. W Kościerzynie z BTS-a przy Sienkiewicza 15 T-mobile ma agregację własnego pasma LTE800+ LTE1800Networks. Na dwóch pozostałych BTS-ach NetWorks Kościelna 5 i Dworcowa 7 działa tylko LTE1800.

Jeżeli chodzi o LTE od play to z miesiąca na miesiąc mam wolniejszy upload
    matek451
    Level 43  
    Nie o takie informację prosiłem, do tego nie podałeś z jakiego sprzętu korzystasz, z jakiego pasma LTE, jakie masz parametry sygnału, który BTS i jak daleko do niego? Używasz anteny zewnętrznej? Niski UL jest oznaką kiepskich parametrów sygnału. Trzeba zrobić testy sygnału i prędkości. Pokazać screeny. Test można wykonać na telefonie LTE z aplikacją Network Cell info. Pokazuje parametry sygnału i ECI, eNB BTS-a. Uzyskane informacje pozwolą ocenić czy warto korzystać z LTE w Play i jaką antenę zastosować. Oczywiście dodatkowo na pre-paidzie RBM z usługą DIL w celu powiększenia limitu.
    Hexi
    Level 8  
    matek451 wrote:
    Nie o takie informację prosiłem, do tego nie podałeś z jakiego sprzętu korzystasz, z jakiego pasma LTE, jakie masz parametry sygnału, który BTS i jak daleko do niego? Używasz anteny zewnętrznej? Niski UL jest oznaką kiepskich parametrów sygnału. Trzeba zrobić testy sygnału i prędkości. Pokazać screeny. Test można wykonać na telefonie LTE z aplikacją Network Cell info. Pokazuje parametry sygnału i ECI, eNB BTS-a. Uzyskane informacje pozwolą ocenić czy warto korzystać z LTE w Play i jaką antenę zastosować. Oczywiście dodatkowo na pre-paidzie RBM z usługą DIL w celu powiększenia limitu.

Jak się robi zdjęcie z telefonu na androidzie? mam motorolę
    matek451
    Level 43  
    Łączysz się z LTE1800 Play, na jednym z BTS-ów Play.Pozwolenia są przy Piechowskiego, Dworcowej 33 i Strzeleckiej 30b. Parametry sygnału słabe, niski SINR, jakie prędkości ? E5573 działa z programami http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h i https://www.dropbox.com/s/x3f5jxw89rjk0i9/E5186%20Toolbox_latest.zip?dl=0 po zalogowaniu w nich pokazują się dane NTS-a , parametry sygnału oraz można na MiFi wymusić pasma LTE. wymuś po kolei LTE1800, LTE800, LTE2100 i LTE2600. sprawdź parametry sygnału i prędkości. Play korzysta z tych 4 pasm i ma w Kościerzynie pozwolenia na nie. LTE2600 ma DL do 150Mb/s na jakie pozwala 20MHz w MIMO, na LTE1800 połowa tego, a na LTE800 i LTE2100 jedna czwarta czyli po 5MHz. po testach dobór anteny na wybrane pasmo. Sam wybór MiFi e5573 do abonamentu bardzo słaby.
    Hexi
    Level 8  
    matek451 wrote:
    Łączysz się z LTE1800 Play, na jednym z BTS-ów Play.Pozwolenia są przy Piechowskiego, Dworcowej 33 i Strzeleckiej 30b. Parametry sygnału słabe, niski SINR, jakie prędkości ? E5573 działa z programami http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h i https://www.dropbox.com/s/x3f5jxw89rjk0i9/E5186%20Toolbox_latest.zip?dl=0 po zalogowaniu w nich pokazują się dane NTS-a , parametry sygnału oraz można na MiFi wymusić pasma LTE. wymuś po kolei LTE1800, LTE800, LTE2100 i LTE2600. sprawdź parametry sygnału i prędkości. Play korzysta z tych 4 pasm i ma w Kościerzynie pozwolenia na nie. LTE2600 ma DL do 150Mb/s na jakie pozwala 20MHz w MIMO, na LTE1800 połowa tego, a na LTE800 i LTE2100 jedna czwarta czyli po 5MHz. po testach dobór anteny na wybrane pasmo. Sam wybór MiFi e5573 do abonamentu bardzo słaby.

Oj przepraszam, chyba sie pomyliłem bo na stronie był dostępny tylko czarny a ja mam biały
    Dokładnie ten mam http://www.play.pl/telefony/alcatel/alcatel-linkzone/?ogrp=internet
    matek451
    Level 43  
    To masz najgorszy sprzęt jaki można było wziąć. Alcatel to złom, brak wejść anten zewnętrznych, nie można wymusić pasm LTE, nie działa z w/w programami. Już sam pomysł z mobilnym routerkiem do sieci domowej to pomyłka.Abonament z tym szajsem to wielka porażka. Wartość tego MiFi to 0 zł, nikt tego nie kupi. Działa słabo,ubogie FW, brak jakiegokolwiek wsparcia producenta. Sprzęt Alcatela problematyczny, omijać szerokim łukiem. Na nim nie masz szans na poprawę parametrów sygnału LTE, wzrostu prędkości czy wyboru szybszego pasma LTE2600. Pozostaje korzystać z tego co masz a brak transferu uzupełnić kartą RBM na Kartę 5 z usługą DIL.
    Hexi
    Level 8  
    matek451 wrote:
    To masz najgorszy sprzęt jaki można było wziąć. Alcatel to złom, brak wejść anten zewnętrznych, nie można wymusić pasm LTE, nie działa z w/w programami. Już sam pomysł z mobilnym routerkiem do sieci domowej to pomyłka.Abonament z tym szajsem to wielka porażka. Wartość tego MiFi to 0 zł, nikt tego nie kupi. Działa słabo,ubogie FW, brak jakiegokolwiek wsparcia producenta. Sprzęt Alcatela problematyczny, omijać szerokim łukiem. Na nim nie masz szans na poprawę parametrów sygnału LTE, wzrostu prędkości czy wyboru szybszego pasma LTE2600. Pozostaje korzystać z tego co masz a brak transferu uzupełnić kartą RBM na Kartę 5 z usługą DIL.

Chciałem wziąść za 300Mb/s to nie mogli bo mówili że ten jest najlepszy.
    A jakbym miał t-mobile wziąść? To miałbym lepiej i móglbym pobierać bez limitu danych?
    matek451
    Level 43  
    Tego nikt zorientowany nie bierze, dlatego ci go wcisnęli. W Play w abonamencie bierze się tylko B618, czyli stacjonarny router z LTE-A kat9/11 agregujący trzy pasma LTE. W abonamencie za 69,99 kosztuje 99 zł, gorszy czyli LTE-a kat 6 to B525 za 1 zł. Reszta nie warta uwagi. W T-mobile oferta za 79,99 jest bez limitu danych, router tylko B525 z LTE-A za 9 zł. nie słuchaj konsultantów, do salonu idzie się przygotowanym lub kupuje w sklepie internetowym. W Kościerzynie T-Mobile korzysta z trzech BTS-ów LTE1800Networks a na BTS-ie Sienkiewicza 15 działa też LTE800 T-Mobile i z niego agregacja z LTE1800+LTE800.
    Hexi
    Level 8  
    matek451 wrote:
    Tego nikt zorientowany nie bierze, dlatego ci go wcisnęli. W Play w abonamencie bierze się tylko B618, czyli stacjonarny router z LTE-A kat9/11 agregujący trzy pasma LTE. W abonamencie za 69,99 kosztuje 99 zł, gorszy czyli LTE-a kat 6 to B525 za 1 zł. Reszta nie warta uwagi. W T-mobile oferta za 79,99 jest bez limitu danych, router tylko B525 z LTE-A za 9 zł. nie słuchaj konsultantów, do salonu idzie się przygotowanym lub kupuje w sklepie internetowym. W Kościerzynie T-Mobile korzysta z trzech BTS-ów LTE1800Networks a na BTS-ie Sienkiewicza 15 działa też LTE800 T-Mobile i z niego agregacja z LTE1800+LTE800.

Mówili że nic innego nie mogą podłączyć bo nie ma jak
    Hexi
    Level 8  
    matek451 wrote:
    Ale co, gdzie podłaczyć? Tak jak pisałem parametry sygnału słabe, wymagana antena zewnętrzna ale do tego Alcatela jej nie podłączysz. Pozostaje korzystać z tego co masz.

A jak wezmę od tego tmobila?
    Mówili że nie mogą w tym miejscu takiego modemu od tego play
    pawel1148
    Level 22  
    @Hexi
    Najlepiej samemu przetestować. Rady od kogokolwiek z salonu/internetu wsadź między bajki. ,,Nikt zorientowany nie bierze" -jak tych ,,zorientowanych" jest większość, to ja chce taką ofertę. Bo w internecie LTE jest tak, że im lepsza infrastruktura, a jednocześnie, im mniej użytkowników tej infrastruktury tym lepiej.
    Niestety musisz wziąć pod uwagę, iż upload i download będzie stopniowo spadał(coraz więcej ludzi korzysta z niego, a pasma magicznie nie przybywa). Szczególnie w święta,niedziele, wieczorem(17-22) itp. pobieranie i wysyłanie będzie znacznie spadało, a opóźnienia wzrastały. To jest wpisane w filozofię dzielenia pasma LTE na X użytkowników danej sieci. Jeszcze rok temu Upload/Download u mnie o tej porze był w granicach 20mbps. Obecnie jest to 8mbps(1 w nocy, teren niezaludniony, oczywiście CP, bardzo nie-prawilna sieć wedle kolegi Matek). Trzeba wziąć oczywiście pod uwagę fakt, iż mieszkam na zadupiu na wsi, gdzie 50% osob przeniosło się do Play zachęcone ,,super taniością", której w rzeczywistości nie ma(wszystko darmowe, tylko płaci się 50zł czy 80zł, a ja płacę za telefon 16zł/msc w nieprawilnej sieci).
    matek451
    Level 43  
    Kolego tutaj autor ma już internet w Play , korzysta z niego a problemem jest niewystarczajacy limit 100GB z pełna prędkością. Naturalna koleją rzeczy jest więc usługa DIL na karcie RBM na Kartę 5 , szczególnie z RWK. To minimalizacja kosztów. Przy okazji wyszło ze konsultanci wcisnęli mu kiepski MiFi bez złącz antenowych a parametry sygnału LTE1800 nie powalaja. W Kościerzynie ma dostęp do LTE Play na 4 pasmach i LTE-A więc biorąc pod uwagę te wszystkie fakty nie widzę potrzeby zmiany operatora, sprzętu raczej tak jeśli zależy mu na dużych prędkościach. Wbrew temu co piszesz Play zmodernizował sieć LTE, Nie masz pojęcia jak działa agregacja pasm LTE-A u tego operatora, szczególnie LTE2600+LTE1800. Piszesz bzdury na temat sprzętu w abonamencie, wybór jest kluczowy, operator oferuje agregację pasm LTE. B618 obsługuje 9/11 kategorię , agreguje LTE2600+LTE1800+LTE800 dostepną w wielu lokalizacjach, B525 z kolei to 6 kat. i agregacja LTE2600+LTE1800( LTE1800+LTE800). Na dodatek nie umiesz liczyć, Alcatel wart z 50 zł kosztuje w abonamencie 69,90 jedną złotówkę. B618 wart 700-800 zł to koszt 99 zł, B525 za 1 zł wart z kolei 500 zł. Wybór sprzętu jest więc oczywisty. Nikt nie weźmie MiFi Alcatela. Wypowiadasz się o LTE-a chociaż nie masz pojęcia jak działa LTE-A w Play, zadowala cie te 8Mb/s w Plusie na przeciążonym BTS-ie to twoja sprawa. Nie widzę przeszkód by ludzie korzystali z LTE-A w Play jesli jest u nich taka możliwość. Szczególnie przy koszcie 5 zł/m-c za nielimitowany LTE bez abonamentu. To nie funboystwo tylko porady oparte na wiedzy, ofertach i minimalizujace koszty. Zawsze zalecam jednak wcześniejsze testy, u każdego operatora. Jeśli kolega chce zmienić ofertę i operatora to usługa za 79,99 w T-mobile ma internet bez limitu, do tego B525 za 9 zł. Tak jak pisałem z Sienkiewicza ma agregację LTE1800+LTE800. Na temat Plusa/CP u niego wypowiedz się ty, masz pole do popisu, chętnie zapoznam się z twoimi fachowymi poradami, może za nimi kolega wybierze CP/Plusa. W swoich postach biorę pod uwagę innych operatorów, szczególnie z NetWorks. Prawidłowo zbudowana sieć LTE1800 i LTE800 Orange i T-mobile działa Ok. nie moja winą jest ze CP/Plus odstaje od nich ale jesli u kogoś działa prawidłowo, klient ma SmartDom to nie widzę przeszkód aby z niego skorzystać jeśli jest zasięg i dobre prędkości. PS. U ciebie w CP prędkości w ciągu roku poleciały na łeb bo Plus nic nie zrobił w temacie modernizacji sieci. U mnie jest podobnie. W tym czasie LTE w Play nie zdegradował się. Operator szybko zareagował na przeciążenie LTE1800, dodał na BTS-ach 5MHz na LTE2100, potem kolejne 5MHz na LTE800. Teraz oczekuję na LTE2600 z niego. Test LTE1800+LTE800 http://www.speedtest.net/result/6266967279 Kolego nie reklamuję sieci Play, zawsze rzetelnie podchodzę do tematu, z moich porad tutaj skorzystało wielu i zapewniam cię że nie żałują. Od Plusa oczekuję od dawna logicznej modernizacji sieci dla dobra użytkowników . Od półrocza coś się ruszyło, dodają LTE1800aero2 na wsiach i UMTS900 ale jest jeszcze wiele do zrobienia. Operator, który posiada takie zasoby radiowe powinien je skuteczniej wykorzystywać.
    matek451
    Level 43  
    Kupujesz taki starter za 9 zł z puszką, na Allegro lub szukasz w salonach Play, prasowych, kioskach, stacjach benzynowych gdzie jest za 5 zł. doładowujesz za 50 zł raz na 100dni. Co 30 dni włączasz usługę Darmowy internet LTE, kasa zostanie na koncie. Musisz pamiętać, ze trzeba mieć włączony jakiś pakiet internetowy. za doładowanie dostaniesz 2GB, gdybyś go zużył na 3g lub gdy przegapisz koniec DIL to kupujesz 600MB za 5 zł. DIL właczasz na Play24 lub kodem.
    Hexi
    Level 8  
    A jaki rozmiar karty redbull mobile? Z tego co czytałem, to nie można jej już kupić np w play bo byłem, i mieli dostępne tylko na telefon.
    Jaki to ma być rozmiar karty? Proszę o szybką odpowiedź
    Hexi
    Level 8  
    matek451 wrote:
    A czemu pytanie o rozmiar karty ? Modemy/ routery mają sloty na SIM w rozmiarach mini i mikro i takie są w RBM z puszką za 9 zł.

Czyli mam kupić do telefonu? bo na stacji orlen widziałem za 9zł
    Hexi
    Level 8  
    matek451 wrote:
    Tak, RBM na Kartę 5 to taryfa głosowa z usługą darmowy internet LTE bez limitu.

Ok czyli mogę pobierać nawet gry 60gb w dzień i nic mi nie zeżre? Ponieważ wtedy tylko w nocy mogłem pobierać bo w dzień od razu mi wyżerało.
    Już mam i działa internet, ale proszę o odpowiedź
    matek451
    Level 43  
    Gwarantowane jest 100GB z pełna prędkością , potem możliwy lejek 2Mb/s. W praktyce i 200GB na maksa ale trzeba korzystać rozsądnie i duże pliki najlepiej nocą. Koszty są niewielkie i można mieć kilka takich kart i zmieniać jak dadzą lejek 2Mb/s.