Szanowni projektanci!
Zwracam się do Was z prośbą o podpowiedź, jak by to zrobić, aby wyjście PWM z Arduino podawało napięcie z przedziału 0,8 do 3V.
Czyli wysyłając polecenie analogWrite(nrPin, 0) otrzymać napięcie 0,8V,
natomiast polecenie analogWrite(nrPin, 255) otrzymać 3V.
Wartości z przedziału 0-255 dawały by proporcjonalne wyniki z zakresu 0,8 - 3V.
Może coś ze wzmacniaczami operacyjnymi dało by się zrobić. Jakieś pomysły?
Zapraszam do dyskusji.
Po chwili przemyśleń...
szukam jakiegoś rozwiązania konwertera napięcia 0 - 5V na 0,8 - 3V
Zwracam się do Was z prośbą o podpowiedź, jak by to zrobić, aby wyjście PWM z Arduino podawało napięcie z przedziału 0,8 do 3V.
Czyli wysyłając polecenie analogWrite(nrPin, 0) otrzymać napięcie 0,8V,
natomiast polecenie analogWrite(nrPin, 255) otrzymać 3V.
Wartości z przedziału 0-255 dawały by proporcjonalne wyniki z zakresu 0,8 - 3V.
Może coś ze wzmacniaczami operacyjnymi dało by się zrobić. Jakieś pomysły?
Zapraszam do dyskusji.
Po chwili przemyśleń...
szukam jakiegoś rozwiązania konwertera napięcia 0 - 5V na 0,8 - 3V