Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cieknąca klimatyzacja Samsung

29 Cze 2017 00:25 3438 5
  • Poziom 10  
    Witam,

od nowości cieknie mi klimatyzacja w miejscach zaznaczonych na zdjęciu.

Klimatyzacja cieknie sporadycznie, ale jak się "rozszczelni" to efekt tego jest taki jakby ktoś wylał 0,5l wody na podłogę :/

Wzywałem firmę instalatorską, ale zbyli mnie tym iż "jeśli wiaderko na wodę się zapełni to taka rzecz jest normalna".

Faktycznie na razie klima rozciekła się cztery razy i zawsze w tym momencie wiaderko na balkonie było pełne. Dbam o to aby opróżniać owe wiaderko, ale podczas dużych upałów łatwo jest ten fakt przeoczyć (szybko się napełnia te 5 litrów). I teraz nie wiem czy klima cieknie z powodu intensywnej pracy z powodu upałów czy z przepełnionego wiaderka.

Odległość jednostki zewnętrznej do wewnętrznej to 1m (jedna ściana).

Moje pytania:

Czy to normalne zjawisko? (jakoś nie chce mi się wierzyć)
    Jakie argumenty przedstawić instalatorom przy następnej reklamacji?

Cieknąca klimatyzacja Samsung
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Potrzebna wydajniejsza pompka skroplin - obecna nie wyrabia.
    Jeśli tak było od początku to znaczy że coś zwalili na wstępie.
    Wiadro nie ma nic do mokrej ściany, mógłbyś mieć na końcu basen a gdybyś miał skropliny puszczone gdzieś do odpływu to nawet byś nie wiedział że więcej się poci. Jak jest cieplej parniej duszniej (jak kto woli) to wiecej ci się skrapla i jeśli pompka by nadążyła to nie miałbyś problemu ze ścianą ale z wiadrem nadal ;)

A może tam nie ma pompki tylko grawitacja ma działać i przy źle wypoziomowanej rurce przy upałach jest więcej skroplin i się cofają....
  • Poziom 42  
    Przecież napisał, że ma wiaderko...
    Berez, wyjmij rurkę z wiaderka, zakładam, że jest elastyczna, oczyść jej końcówkę i solidnie dmuchnij.
    To jedyne co możesz zrobić.
    Spraedź też filtry i wyczyść je wodą. Przy okazji zobacz czy lamele nie pokrywają się szronem na III biegu wentylatora.
    To istatnie może świadczyć o małej islości czynnika.Nieszczelność.
  • Poziom 21  
    jack63 napisał:
    Przecież napisał, że ma wiaderko...

Wiem...
    Nigdzie o to nie dopytywałem.
  • Poziom 2  
    Przyczyną może być podwójny syfon w odpływie skroplin, wtedy woda nie wypcha powietrza z jednego syfonu. Dzieje się tak przeważnie gdy odpływ poprowadzony jest elastyczną rurką i wykonany jest zbyt mały spadek.