Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice wingo - centrala MC424 nie działa.

29 Cze 2017 07:14 2025 13
 • Poziom 10  
  Witam ,
  Od 5 lat posiadam napęd do bramy Nice wingo 2024 z centralą MC424. Do tejpory, nie było z nią problemu. Jednak wczoraj po burzy, przestała działać. Nie działa zarówno z pilota, jak i z zamka szyfrowego , który po wciśnięciu kodu można ją też otworzyć. Sprawdziłem czy do centrali dochodzi prąd i jest ok. Później odkręciłem centralę i sprawdziłem główny bezpiecznik , który jest umieszczony do góry z lewej strony i jest ok. Na centrali po prawej strony świecą się 3 kontrolki. Fotokomórka reaguje na przejście przez nią, ponieważ słychać jak robi klik - klik (tak też robiła, kiedy była sprawna ). Pozostał mi jeszcze do sprawdzenia bezpiecznik topikowy 500 mA na centrali ale nie wiem, czy to może być powodem problemów. Proszę o pomoc, co i jak ewentualnie mogę jeszcze sam sprawdzić, nie mając fachowej wiedzy. Nie chcę też, aby ktoś mnie naciągnął na koszty i powiedział od razu , że centrala do wymiany.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Problem w tym, że nie za bardzo wiem jak. Może przywrócić ją do ustawień fabrycznych. Proszę o poradę jak to trzeba by było zrobić.
 • Poziom 10  
  Nigdzie w instrukcji nie jest napisane jak przywrócić centralę do ustawień fabrycznych. Wie ktoś może jak to zrobić.
 • Poziom 10  
  Ok, nie zauważyłem ponieważ robię to wszystko na telefonie, a on już trochę lichy jest.
  Martwi mnie jednak to, że świecą się wszystkie 3 kontrolki, a powinna tylko ta pierwsza P1 pulsować - błyskać i ewentualnie ta trzecia P3. Sprawdzę jeszcze ten bezpiecznik i zrobię reset do ustawień fabrycznych i dam znać.
 • Poziom 17  
  pacula79 napisał:
  Martwi mnie jednak to, że świecą się wszystkie 3 kontrolki, a powinna tylko ta pierwsza P1 pulsować - błyskać i ewentualnie ta trzecia P3. Sprawdzę jeszcze ten bezpiecznik i zrobię reset do ustawień fabrycznych i dam znać.


  Gdyby któryś z bezpieczników był przepalony na centrali nic by się nie świeciło.
  Skoro wszystkie diosy się świecą (lub migają) próbuj kilkakrotnie zrobić reset nie zawsze zaskoczy za pierwszym razem.
 • Poziom 10  
  I jeszcze jedno pytanie. Sprawdziłem, bo tak zasugerował mi jeden z instalatorów (przez telefon ) czy siłowniki poprawnie pracują podłączając pod akumulator od auta i jest ok. Kazał mi sprawdzić czy każdy z kabli (3 żyły ), które idą od centralki do siłowników nie mają zwarcia. Problem w tym, że nie mam miernika i nie wiem jak to zrobić, bo w tych sprawach wogóle nie śmigam . Miernik gdzieś tam jeszcze załatwię, tylko chciałbym wiedzieć jak to zrobić. Proszę o poradę.
 • Poziom 17  
  pacula79 napisał:
  Sprawdziłem, bo tak zasugerował mi jeden z instalatorów (przez telefon ) czy siłowniki poprawnie pracują podłączając pod akumulator od auta i jest ok


  To też dostałeś poradę siłowniki Nice Wingo2024 działają na 24V a z akumulatora masz 12V prawidłowo byłoby gdy by Ci poradził podłączenie zasilacza 24V lub dwa akumulator samochodowe spiąć w szereg. No ale sprawdziłeś działają jest ok.
 • Poziom 10  
  Centrala kupiona nowa, bo starej nie dało się uratować. Koszt 500 zł. Reszta pracy była moja więc 0 zł.
  Problem rozwiązany, więc dziękuję wszystkim za pomoc.