Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowy Pilot do napędu wajmaks

szmekot 11 Wrz 2017 23:07 954 32
  • #1 11 Wrz 2017 23:07
    szmekot
    Poziom 9  

Witam mam napęd Wajmaks i jest to chiński TongXiang Joy chciałbym dokupić trzeci pilot natomiast w specyfikacji jest tylko za pilot jest na 433.92 Mhz i nie wiem czy jest z kodem zmiennym czy stałym. Może ktos ma taki i dorobił pilot. Jak to wygląda i jak z kopiowaniem sygnału.

• #2 12 Wrz 2017 05:49
    Zbych034
    Poziom 35  

Wstaw fotkę elektroniki pilotów.

• #3 12 Wrz 2017 06:06
    marek216

Poziom 43  

Zbych034 napisał:
    Wstaw fotkę elektroniki pilotów.

Z dużym naciskiem i zbliżeniem na radio ;)

• #5 12 Wrz 2017 16:44
    marek216

Poziom 43  

marek216 napisał:
    Z dużym naciskiem i zbliżeniem na radio

Która część jest niezrozumiała?
    Pilot jak pilot.
    Radio jest ważniejsze.

• #6 12 Wrz 2017 17:38
    szmekot
    Poziom 9  

Chcesz zdjęcie centrali tak? To Cię nie zrozumiałam zaraz to ogarnę

Dodano po 20 [minuty]:

Chyba o to chodziło. Nie mam pomysłu jako pilot będzie działał z tym chińskim badziewiem, chociaż chodzi bez zarzutu parę lat

• Pomocny post
    #8 13 Wrz 2017 22:08
    PROXIMA sj
    Specjalista - Sterowniki Radiowe

Witam,

szmekot napisał:
    Czy taki pilot ma szansę powodzenia

Why Evo, to zaawansowany technicznie pilot klonujący wiele popularnych kodów zmiennych (i oczywiście stałych) i do tego pracujących na różnych częstotliwościach.
    Do tego posiada on mechanizmy automatycznej rejestracji w odbiornikach, które posiadają otwartą opcję rejestracji nowych pilotów w pobliżu odbiornika.
    Mimo że w Twoim pilocie znajduje się chyba układ HCS oznaczający kod zmienny, odbiornik może analizować tylko stałą część kodu i wówczas Why Evo może mógłby pomóc,
    Jeżeli jednak odbiornik analizuje w ograniczonym, lub w pełnym pełnym stopniu kod zmienny pilota - WhyEvo nie da rady - nie zna chińskich kodów zmiennych - zbyt duża różnorodność i niestabilność dostawców.
    Jeżeli Twój nawęd posiada wejście sterujące przyciskiem dzwonkowym krok po kroku, to możesz rozglądnąć się za zewnętrznym odbiornikiem z pasującym pilotem/pilotami, wpisz na znanym portalu słowo - radiolinia. Może nawet zmieścisz się w cenie pilota WhyEvo.
    pozdrawiamm
    PROXIMILIAN

• #9 14 Wrz 2017 05:41
    szmekot
    Poziom 9  

Dziekuje bardzo za rzeczową odpowiedź

Dodano po 4 [godziny] 39 [minuty]:

A czy jesteś w stanie powiedzieć czy moja płytka w silniku posiada takie wejście żeby podłączyć radiolinie? Ta radiolinia daje sygnał to tej płytki w silniku, jak gdyby omija ją dobrze rozumiem zasadę działania.

• #10 14 Wrz 2017 11:43
    PROXIMA sj

Witam,
    Jeżeli możesz wyślij całą konstrukcję, będzie łatwiej i pewniej.
    Chyba że ktoś z kolegów zna ten napęd i podpowie.
    pozdrawiam
    PROXIMILIAN

• #11 14 Wrz 2017 12:47
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

PROXIMA sj napisał:
    Jeżeli możesz wyślij całą konstrukcję
    i to sie nazywa pomoc :)

• Pomocny post
    #13 14 Wrz 2017 16:27
    sosarek
    Poziom 43  

Masz zaciski START/STOP i COM - doczytaj do czego one służą, najprawdopodobniej da się pod nie podłączyć zewnętrzną radiolinię.

• Pomocny post
    #15 14 Wrz 2017 17:48
    PROXIMA sj

Witam,
    Kolega Sosarek ma rację, Twój napęd posiada wyjście do sterowania trzy przyciskowego , nie ma natomiast wyjścia krok po kroku, a pilot ma taką opcję.
    Zwarcie zacisku OPE z COM powinno otwierać bramę,
    Zwarcie zacisku STP z COM powinno zatrzymywać bramę będąca w ruchu,
    a Zwarcie zacisku CLS z COM powinno zamykać bramę.
    W najgorszym razie potrzebujesz radiolinii trzy-kanałowej zasilanej 24V i pilota co najmniej trzy-przyciskowego.

Możesz przeprowadzić następujący eksperyment:
    - zewrzeć zaciski OPE z COM copowinno zainicjować otwieranie bramy,
    a, raz potem, gdy brama się otwiera, zewrzeć zaciski zacisku CLS z COM -
    i teraz możliwe są dwie reakcje bramy:
    albo brama może się zatrzyma,
    albo zatrzyma i zacznie się zamykać.

Jeżeli brama się zatrzymała możesz od biedy wykorzystać radiolinię dwukanałową i pilota dwu-przyciskowego.
    Stop uzyskasz po naciśnięciu przycisku wyzwalającego ruch w przeciwnym kierunku.

pozdrawiam
    PROXIMILIAN

• #16 14 Wrz 2017 20:21
    szmekot
    Poziom 9  

Ok dużo już wiem jutro zrobie zworki i zobacze co się będzie działo.
    Jeszcze mam pytanie tą radiolinie wpinam w moja płytkę tak, i czy będZie wtedy dZiałał wyłącznik krancowy żeby zatrzymać bramę.

• #18 15 Wrz 2017 06:14
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Cytat:
    Twój napęd posiada wyjście do sterowania trzy przyciskowego , nie ma natomiast wyjścia krok po kroku, a pilot ma taką opcję.

Chyba jednak ma wejście sterowania jednoprzyciskowego krok po kroku (jeśli instrukcja nie kłamie) i robi za nie wejście CLS - a tryb jednoprzyciskoey bądź 3-przyciskowy uzyskuje się odpowiednim położeniem DipSwitcha 1 :

Cytat:

To install the keypad attach one lead of your keypad to ‘CLS’ of terminal X4 and the other to the ‘COM’. The keypad will function in single channel mode (the DIP switch 1 should be turn to OFF).
    For three-button switch installation, use the terminals for multi-channel mode. Connect open wire of external button switch to ‘OPN’ of terminal X4, connect close wire of switch to ‘CLS’, connect stop wire of switch to ‘STP’, connect common wire of switch to ‘COM’.

Ale próba byłaby wskazana.

Piloty działają jak się zdaje wyłącznie w opcji jednoprzyciskowej:
    Cytat:
    The remote control works in a single channel mode. It has four buttons. See Fig.12 Remote
    transmitter. The function of button 1, button 2、 button3 and button 4 are the same.

• #19 15 Wrz 2017 12:54
    szmekot
    Poziom 9  

Zrobiłem test
    OPE z COM otworzyło bramę
    CLS z COM zatrzymało bramę przy zwartych zaciskach a jak puszczę zworke brama się zamyka

Czy w takim przypadku radiolinia 2 kanałowa wystarczy?

• #20 15 Wrz 2017 13:37
    sosarek
    Poziom 43  

kotbury napisał:
    Chyba jednak ma wejście sterowania jednoprzyciskowego krok po kroku (jeśli instrukcja nie kłamie) i robi za nie wejście CLS - a tryb jednoprzyciskoey bądź 3-przyciskowy uzyskuje się odpowiednim położeniem DipSwitcha 1 :

Cytat:

To install the keypad attach one lead of your keypad to ‘CLS’ of terminal X4 and the other to the ‘COM’. The keypad will function in single channel mode (the DIP switch 1 should be turn to OFF).
    For three-button switch installation, use the terminals for multi-channel mode. Connect open wire of external button switch to ‘OPN’ of terminal X4, connect close wire of switch to ‘CLS’, connect stop wire of switch to ‘STP’, connect common wire of switch to ‘COM’.

• #21 15 Wrz 2017 14:46
    szmekot
    Poziom 9  

Myślałem że juz będzie z górki.
    Co zmienia to że może mam ten tryb krok po kroku? To dobrze czy źle.

• #22 15 Wrz 2017 15:25
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

To że (być może bo to sterownik jest made in ??? i może trybu tego nie mieć) będziesz mógł sterować bramą jednym przyciskiem ściennym lub jednym kanałem dodatkowego odbiornika w najpopularniejszy sposób czyli co naciśnięcie : otwiera - stop - zamyka - stop. Przełacz ten nieszczęsny DipSwitch 1 na OFF i potestuj zwieranie COM z STP
    W tym przypadku wystarczy radio nawet 1 - kanałowe.
    W trybie który testowałeś potrzeba minimum 2 a optymalnie (abyś miał możliwość zatrzymania bramy) 3 kanałowego radia i takich pilotów.

• #24 15 Wrz 2017 16:14
    szmekot
    Poziom 9  

Samo zwarcie COM I STP nie robi nic natomiast jak już idzie brama to zwarcie ja zatrzymuje niezależne czy brama się zamyka czy otwiera.
    Zauważyłem że zwarcie COM I CLS raz brama się otwiera.
    Zwarcie podczas otwierania brama stop. Zwarcie trzecie podczas brama stop brama się zamyka.
    To może mam ten krok po kroku i jeden kanał wystarczy.

• #26 15 Wrz 2017 17:19
    szmekot
    Poziom 9  

Tak było jeden off
    Na górze postu jest zdjęcie mojej centralki było tak jak na zdjęciu.
    A co z tym COM I CLS może polaczenie tego dziala krok po kroku.

Dodano po 4 [minuty]:

DipSwitch u mnie działa tak że jak jest na jeden off to ja steruje bramą.
    Jak dwa off to brama sama się zamyka po 30 sęk.
    Jak trzy na off to chyba po dwóch minutach
    Tak mi się coś kojarzy.

• #27 15 Wrz 2017 19:13
    PROXIMA sj

szmekot napisał:
    Zauważyłem że zwarcie COM I CLS raz brama się otwiera.
    Zwarcie podczas otwierania brama stop. Zwarcie trzecie podczas brama stop brama się zamyka.

Wydaje się więc wejście skonfigurowane jest krok po kroku - kolejne zwarcia CLS z COM: Otwiera - Zatrzymuje - Zamyka - Zatrzymuje - Otwiera - Zatrzymuje ... itd.
    Do tak skonfigurowanego zacisku CLS i COM dołącz przekaźnik radiolinii.
    pozdrwiam
    PROXIMILIAN

• #28 15 Wrz 2017 19:44
    szmekot
    Poziom 9  

Jak kupię takie coś to będzie hulać. Wykorzystam jeden kanał. Jedno kanałowe są droższe i dlatego pomyślałem o tym.

Dodano po 4 [minuty]:

Albo to.
    Jeszcze pytanie techniczne stare piloty będą też działać?

Moderowany przez Marek J.:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.
    Linki do aukcji usunięto...

• #29 15 Wrz 2017 21:49
    PROXIMA sj

Witam,
    Wybierając podlinkowane odbiorniki musisz się liczyć z tym, że za jakiś czas może będziesz miał ten sam kłopot który masz teraz - może być problem z pilotami.
    Warto też żeby odbiornik był superheterodynowy (nie superreakcyjny), z kodem zmiennym, no i żeby akceptował zasilanie 24V, które masz w sterowniku.
    Polecam jednak, nieco droższe urządzenia, ale polskich producentów, ELDRIM, ELMES, GORKE, DTM, PROXIMA.
    Ale oczywiście odbiorniki które zaproponowałeś, też będą działać.
    pozdrawiam
    PROXIMILIAN

• #30 16 Wrz 2017 06:52
    szmekot
    Poziom 9  

To rozwiązanie jest tak tanie i pewne że juz nie ma sensu kupować piloty na chybił trafił kupię całą radiolinie jak będę potrzebował pilota.
    Jeszcze tylko pytanie o podłaczenie i już Wam daje spokój.
    Jesli styki COM I CLS to u mnie krok po kroku to jakie styki połączyć z radiolini. Zasilanie ogarnę ale z resztą proszę jeszcze o pomoc. Zdjęcie przedstawia schemat z radiolini

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME