Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie domofonu BRF-5, centrala slican

21 Wrz 2017 12:05 696 4
  • Poziom 12  
    Witam,
    Mam problem z podłączeniem domofonu SLICAN BRF-5, jest on umieszczony na słupku przy furtce. Ekipa wymieniająca ogrodzenie nie zrobiła zdjęcia wcześniejszego podłączenia Fachowiec który to montował zainstalował przewód 14 żyłowy i teraz mam niemałą łamigłówkę. Znalazłem zasilanie z transformatora oraz przewody elektrozaczepu. Natomiast jeżeli chodzi o podłączenie przewodów LINIA + - nie mogę sobie z tym poradzić. Próbowałem metodą prób i błędów lecz bez rezultatu.
    Czy istnieje jakiś sposób (np: miernik, głośniczek lub cokolwiek dostępnego dla zwykłego zjadacza chleba) by sprawdzić które to przewody oraz by pokazało ich polaryzację?

• Poziom 43  
    Jaki unifon, centralka domofonowa?
    Sam bramofon to trochę mało.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Co do centrali to muszę sprawdzić ponieważ nie robię tego u siebie. Zgadza się, sygnalizuje to trzema krótkimi sygnałami. Lecz ten sygnał pojawia się nawet gdy przewody nie są podpięte. Sprawdzę jutro Twoją radę i podłącze telefon metodą prób i błędów. Jeżeli ktoś ma jeszcze pomysły to proszę pisać;)
  • Poziom 12  
    Okazało się, że podczas prac przerwali kabel. Metodą telefonu stacjonarnego szybko znalazłem odpowiedni kabelki i wszystko działa. Dziękuje za pomoc.