Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo szeroki słupek-jaki napęd bramy 2-skrzydłowej?

Alpha 13 Paź 2017 13:15 810 7
  • #1 13 Paź 2017 13:15
    Alpha
    Poziom 19  

Witam.
    Sytuacja dla mnie nietypowa - głębokość osadzenia zawiasu od krawędzi słupka wynosi 27cm. Szczegóły na rysunku:Bardzo szeroki słupek-jaki napęd bramy 2-skrzydłowej?
    Co prawda skrzydło jest bardzo grube (powyżej 6cm) i wydaje mi się, że wymiar mógłbym liczyć nie od zawiasu, lecz od powierzchni skrzydła - proszę poprawcie mnie, jeśli się mylę.
    Kąt otwarcia 95 stopni wystarczy.

Zacząłem od siłowników ramieniowych, ale nawet tu nie każdy się nada:
    -DEA Geko - max 15cm do zawiasu
    -FAAC391 - max 22cm
    -BFT Virgo - max 21cm
    -Nice Hopp - max 25cm - może, może, ...jeśli moje rozumowanie jest słuszne
    -Somfy Avoxia 220B - max 25cm - jak wyżej (chyba najtańszy w rankingu)
    Chyba się nadadzą:
    -Nice Hyke - do 40cm!
    -King Gates Modus 420 - max 35cm (nie mogłem znaleźć dystrybutora, a co dopiero dostępność serwisu)
    -DEA Beko wersja BL - max 30cm - jak wyżej, telefon jedynego dystrybutora nie odpowiada.
    -BFT Igea - max 30cm
    Piszę "chyba", bo nie sprawdzałem jeszcze, czy zmieszczę się z drugim newralgicznym wymiarem, czyli odległość napędu od zawiasu (zawias jest dość mocno oddalony od słupka).
    No i te ceny!
    Mały problem jest również z tym, że w przypadku napędu ramieniowego ograniczam trochę światło furtki, która znajduje się z drugiej strony słupka.

Może więc jakieś siłowniki tubowe tu podejdą? Byłoby taniej a i nie będą nachodzić na furtkę.
    Bardzo proszę o jakieś sugestie, najlepiej z widełkami cenowymi.

0 7
  • #2 13 Paź 2017 22:04
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Alpha napisał:
    Może więc jakieś siłowniki tubowe tu podejdą? Byłoby taniej a i nie będą nachodzić na furtkę.

Myślę, że bez problemu dadza radę siłowniki o skoku 600mm. Wymiar 27cm mozna zniwelować dłuższym chwytem na skrzydle czemu sprzyja jeszcze wnęka 11cm w słupku.

1
  • #3 14 Paź 2017 10:03
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Np zestaw Hato Swing 600 to cena w okolicach 1600 zł - tylko to trochę mniej "markowy" napęd, takie bardziej (może ktoś przytoczy przykłady innych "markowych" bo muszę przyznać - nie znam właściwie oferty superdługich) powinny być w okolicach 1900-2000 zł - znalazłem DTM 600 za ok 2000 zł z podstawową centralką czyli dalej sporo taniej niż duże ramieniówki.
    PS - bardziej popularne siłownik o wysuwie 50 cm (np Beninca Bill 50) chyba będą za krótkie.
    Odradzam "szarpnięcie" się na siłowniki typu SuperPowerJack - istnieją modele o długim wysuwie i niezwykle korzystne cenowo ale będą masakrycznie wolne przy tej długości a ich jakość, niezawodność i montaż b.mocna trącą tanią chiną.

0
  • #4 16 Paź 2017 09:53
    Alpha
    Poziom 19  

Dzięki za odpowiedzi.
    Z marką Hato miałem już do czynienia przy bramie garażowej - nie było problemu zarówno przy montażu jak i w ciągu półrocznego okresu eksploatacji, więc pewnie zdecyduję się na tą markę jeszcze raz.
    Czy do siłowników Swing 600 będę musiał stosować odbojniki na zamknięciu i na max otwarciu?
    Pozdrawiam.

0
  • #6 18 Paź 2017 10:09
    sznyt
    Poziom 10  

A jaką cenę byłbyś skłonny zaakceptować? Pamiętaj, że w cenie znajduje się również solidność, a także gwarancja dostępności części po wielu latach po zakupie automatu. W tym przypadku bez dwóch zdań chytry będzie płacić 2x.

0
  • #7 18 Paź 2017 10:55
    Alpha
    Poziom 19  

sznyt napisał:
    A jaką cenę byłbyś skłonny zaakceptować? Pamiętaj, że w cenie znajduje się również solidność, a także gwarancja dostępności części po wielu latach po zakupie automatu. W tym przypadku bez dwóch zdań chytry będzie płacić 2x.

Wybacz sznyt, ale taka uwaga z ust kogoś, kto nie ma doświadczenia w tej dziedzinie, to pusty frazes. W następnym poście polecisz mi markę BFT z tego względu, że taki napęd masz zamontowany u siebie od kilku miesięcy i jesteś zadowolony - a to trochę za mało by móc się wypowiadać o solidności firmy, dostępności części zamiennych itp.

Zresztą nie przypominam sobie, bym gdzieś pisał, że szukam napędu najtańszego, a takiego, który spełni odpowiednie założenia.

I wreszcie- czy masz jakieś konkretne zastrzeżenia do marek i modeli wymienionych w tym wątku? Zawsze chętnię czytam merytoryczne dyskusje na tematy teczniczne.

0
  • #8 21 Paź 2017 22:56
    sznyt
    Poziom 10  

Nie muszę Ci polecać BFT - ta marka jest wśród Twoich własnych propozycji.

Wymieniłeś prawie wszystkie wiodące marki napędów - kupując taniej nie uzyskasz raczej już czegokolwiek, co można nazwać markowym.
    A dostępność części zamiennych sprawdzałem właśnie w przypadku tego napędu, który posiadam - oczywiście jest to dość młody model. Ale przekonano mnie, że części zamienne dostępne są wciąż w przypadku tej akurat firmy dla modeli już dawno nie produkowanych - też starałem się być rozsądnym przy zakupie i dowiadywałem się dużo.

0