Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co zamiast ferroli domiproject f24

14 Lis 2017 17:48 1020 5
  • Poziom 15  
    Mam w mieszkaniu piec jak w tytule, dwufunkcyjny z zamknietą komorą spalania. Pięć ma już 8 lat i pracuje bez zarzutu. Jako że jest to typowy pięć deweloperski zdaje sobie sprawę że w każdej chwili może wykonać ducha. Ten model pieca nie jest już produkowany i nowego raczej już nie kupię. Moje pytanie jakim piecem go zastąpić? Żeby miał podobne parametry zamknięta komorę i nie był kondensatem. Chodzi mi najlepiej i taki który da się założyć na zasadzie plug&play bez przeróbek hydrauliki i demolkii w łazience.
  • Play InternetPlay Internet
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Niedługo już w ogóle nie znajdziesz kotła z zamknięta komorą spalania, który nie jest kotłem kondensacyjnym, ponieważ 2 lata temu UE wymusiła prawnie na producentach, aby nie produkowali takich kotłów. Obecnie jeszcze można kupić takie kotły, ale tylko te, które jeszcze gdzieś leżą na magazynach.
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 15  
    To by wiele wyjaśnialo. Ciekawe jak UE odnosi się wymiany kaloryferow na większe i do drastycznie większej ceny kotłów kondensacyjnych. Pewnie mają to w trąbie. Ekoterrorysci są już wszędzie.
    Inwestycja w kocioł kondensacyjny się opłaci, zwłaszcza jak wcześniej był użytkowany kocioł z otwartą komorą.
    Poza tym ceny kotłów kondensacyjnych idą w dół. Kocioł , który kiedyś kosztował 7-8 tys. zł obecnie można kupić poniżej 5 tys. zł, a najtańszy kocioł kondensacyjny można już kupić za ok. 2,5-3 tys. zł. czyli za tyle ile kiedyś kosztowały kotły turbo (niekondensacyjne z zamkniętą komorą).
  • Poziom 15  
    Ostatnia cena mojego kotła sprzed kilku lat to 1,9kzl. Dziś jego odpowiednik w wersji kondens to koszt 3,5-4kz. Kiedy zwróci się różnica w cenie? Przy moim zużyciu gazu to jest jakieś 8 - 10lat.czyli nowy kocioł znów będzie do wyrzucenia. Ale ważniejsze pytanie brzmi. Jaki kocioł zamontować w miejsce mojego żeby pasowal plug&play bez rujnowania łazienki.?
    Osobiście polecam kocioł ACV Kombi Kompakt HRE eco 18/24
    lub Thermagen Duo 18/24
    To jest dokładnie ten sam kocioł, ale firmowany przez dwie różne, współpracujące z sobą firmy. Pierwsza z nich to firma belgijska ACV, a druga to polska firma Secespol.
    Kotły te też występują pod markami Hoval i Intergas i mają jedną z najgenialniejszych konstrukcji - uproszczoną do granic możliwości, bardzo trwałą i niezawodną. Jeżeli tylko będą czyszczone to posłużą przez wiele lat i przeżyją kilka takich Ferroli.

Kotły te są produkowane w kooperacji tych 4 firm, a kotły posiadają takie funkcje i cechy, których nie znajdziesz w kotłach innych firm np. funkcja inteligentnego komfortu, dzięki której kocioł zapamiętuje o jakich porach dnia domownicy pobierają ciepłą wodę i w tych porach utrzymuje wewnętrzny wymiennik ciepły, a w nim porcję wody, aby nie trzeba było czekać na ciepłą wodę po odkręceniu kranu. Woda ciepła wtedy jest dostępna natychmiast, zanim jeszcze uruchomi się palnik gazowy.

Rozkład podłączeń masz dokładnie w tej samej kolejności, a odległości pomiędzy przyłączami bardzo zbliżone. Wystarczy zastosować do podłączenia rurki karbowane ze stali nierdzewnej, które dowolnie można wygiąć. Zastępują wiele kolanek i śrubunków: https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2...L7XAhWH1hoKHcm_BLgQMwgtKAcwBw&iact=mrc&uact=8
    Czopuch jest przesunięty w lewo, ale dzięki temu, że kocioł jest o wiele niższy to można użyć kolan 45' aby podłączyć do komina znajdującego się centrycznie po środku kotła.
    Niestety kocioł ten nie posiada wbudowanego naczynia przeponowego, ale jest ono sprzedawane do tego kotła jako element, który montuje się pomiędzy kotłem, a ścianą - rama ścienna (popularnie nazywany "pleckami").
    http://www.thermagen.pl/sites/all/pliki/akcesoria/naczynie_1.jpg
    Do ściany przykręca się "plecki", a kocioł wiesza się na tych "pleckach".
    Do całości można jeszcze dokupić osłonę przyłączy (maskownicę), która osłoni od dołu zawory http://www.thermagen.pl/sites/all/pliki/akcesoria/oslona.png

Podobny rozstaw przyłączy ma kocioł ACV Kombi Kompakt HR eco 24/28 który ma naczynie wbudowane wewnątrz kotła, a czopuch znajduje się po środku kotła.