Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żadna antena nie odbiera sygnału

25 Sty 2018 01:25 5496 50
  • Poziom 5  
    Witam,
    jestem studentką i wynajmuję mieszkanie, mam telewizor, ale żadna antena pokojowa nie odbiera sygnału. Mieszkanie wynajmowane, więc wiadomo, że nie można wiercić. Telewizor jest nowy, płaski, ale nie jakiś wypasiony. W poprzednim mieszkaniu (parter, 10-piętrowe bloki dookoła) wypróbowałam trzy anteny - jedna coś tam próbowała znaleźć, nawet było widać, że to Comedy Central i może jeszcze dwa zaśnieżone kanały i to tyle (czyli wina chyba nie leży po stronie telewizora). W nowym mieszkaniu (z jednej strony dwa wysokie bloki, od strony mojego okna jeden wysokości mojego bloku - 5 pięter, ja - 4 piętro) miałam już 4 czy 5 anten - od najtańszych po najdroższe - żadna nie złapała ani pół kanału. Kupiłam nawet dekoder do odbioru bezpłatnej telewizji internetowej (okazało się, że pakiet był tylko na miesiąc, więc dalej nie mam telewizji) i próbowałam podłączyć antenę do niego, ale też nic. Współlokatorzy odbierają nc+ z talerza, ale to po przeciwnej stronie mieszkania, kable z rozdzielacza musiałabym pociągnąć przed dwa pokoje i przedpokój, o ile w ogóle dałoby się tak zrobić. Poszłam nawet z telewizorem i anteną do kuchni (z tamtej strony jest talerz) i też nic. Telewizją od Orange czy Netii nie jestem zainteresowana, bo oni proponują internet, tv i telefon za 100 zł, a ja chcę tylko kilka kanałów, byle coś w pokoju brzęczało, internet mam, nawet dwa. Już nie mam pomysłu i denerwuje mnie to ciągłe oddawanie anten. Czy ktoś mi potrafi pomóc? Dodam, że mieszkam we Wrocławiu i to nie na przedmieściach, tylko dosyć blisko centrum (okolice Nadodrza).
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 24  
    Może coś źle robisz. Przykładowo przeszukujesz w telewizorze pasmo analogowe. Należy przeszukać pasmo cyfrowe. Może źle coś podłączasz? Możesz zrobić zdjęcia jak podłączasz antenę oraz zdjęcie ekranu telewizora w trakcie przeszukiwania?
  • Poziom 42  
    Witam.
    pati96 napisał:
    nawet było widać, że to Comedy Central i może jeszcze dwa zaśnieżone kanały
    W dobie telewizji cyfrowej nie występuje takie zjawisko jak: zaśnieżone kanały. O ile ten TV jest dostosowany do odbioru DVB_T (cyfrowej naziemnej) warto przeskanować to pasmo.
    Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Skanowałam oba pasma i w obu przypadkach nie znalazł żadnego kanału. Aktualnie nie posiadam anteny, bo ostatnią, którą miałam, oddałam do sklepu. Przy skanowaniu analogowym automatycznym przelatują wszystkie częstotliwości i tak w kółko, a przy cyfrowym od razu jest napisane: "znalezione kanały: 0". A jeśli chodzi o podłączanie to myślę, że nie popełniam żadnego błędu: kabel zasilający do prądu, drugi (okrągły z drucikiem, nie znam się za bardzo) do otworu z tyłu telewizora.
  • Poziom 42  
    pati96 napisał:
    A jeśli chodzi o podłączanie to myślę, że nie popełniam żadnego błędu:
    Chyba jednak tak, o czym może świadczyć to:
    pati96 napisał:
    kabel zasilający do prądu, drugi (okrągły z drucikiem, nie znam się za bardzo) do otworu z tyłu telewizora.
    O ile jest tak jak ja sobie to wyobrażam, to takie podłączenie nie ma prawa działać.
    Proponuję to, co:
    Pan.Kropa napisał:
    Możesz zrobić zdjęcia jak podłączasz antenę

Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    gumisie napisał:
    takie podłączenie nie ma prawa działać

Dlaczego tak uważasz? Tak jest napisane w instrukcji, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. To w takim razie po co te dwa kable?
  • Poziom 42  
    pati96 napisał:
    drugi (okrągły z drucikiem, nie znam się za bardzo) do otworu z tyłu telewizora.
    Bez prawidłowo zamontowanej wtyczki :?: , przynajmniej ja tak to odbieram.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 5  
    Mam na myśli taki zwykły kabel: https://www.google.pl/search?q=kabel+od+anten...UICigB&biw=1366&bih=637#imgrc=TKvMh5Q_IEM1UM:

Dodano po 4 [minuty]:

W poprzednim mieszkaniu okazało się, że była zwykła kablówka (a właściwie Multimedia, właściciele je wcześniej mieli, nie wiem jakim cudem ja też je miałam, mimo, że zabrali dekoder ze sobą) i tv normalnie odbierał około 50 kanałów.

Dodano po 8 [minuty]:

Żadna antena nie odbiera sygnałuŻadna antena nie odbiera sygnałuŻadna antena nie odbiera sygnału

Jeśli chodzi o to, co jest na ekranie podczas skanowania, to z podłączoną anteną jest identycznie.
  • Poziom 29  
    Nie jestem z Wrocka, pragnąc zaoszczędzić Ci czasu i nerwów proponuję znalezione w sieci np http://www.montazanten.wroclaw.pl/
    jako ostateczność.
    Daj zdjęcia jak to wszystko jest połączone.

Jeszcze jedno przemyślenie:
    Kablówka hula, antena nie hula, czy TV NA PEWNO jest wyposażony w tuner DVBT ?
    Po modelu znajdź sobie w sieci.
    Jeżeli tunera brak to musisz nabyć zewnętrzny :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    Radiokiller napisał:
    czy TV NA PEWNO jest wyposażony w tuner DVBT ?

Przecież na pierwszym zdjęciu widać że tak.
    pati96 napisał:
    mieszkam we Wrocławiu i to nie na przedmieściach, tylko dosyć blisko centrum (okolice Nadodrza)

W którą stronę wychodzi okno Twojego pokoju? Najbliższy mocny nadajnik masz w kierunku płd-zach. na Ślęży. Ok. 15 na południe w Żurawinie masz doświetlenie mux-3 (TVP). Na Sky Tower masz nadajnik mux-L4 (Echo24 TV, Polsat HD, TVN HD, 4fun.tv, 4fun Hits, Stars.tv, VOX Music TV, Mango 24).
    pati96 napisał:
    wypróbowałam trzy anteny

Jakie to były anteny?
  • Poziom 5  
    To tak:
    to jest ten tv, w komentarzach piszą, że bez problemu odbiera z anteną: https://www.ceneo.pl/38600961
    okno wychodzi na wschód, ale w kuchni (zachód) też nie odbiera,
    to były antent w tym stylu: 1. https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2...fLYAhXEjywKHY3hB6UQMwhIKAowCg&iact=mrc&uact=8
    2. https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/...4u8ztefbzeAPeBAU72EKa7BtyA2V49WBoCFNoQAvD_BwE
    3. https://www.emag.pl/antena-pokojowa-dvb-t-val...nlFaqnhcjwJqUyH2V9DtCpeqjNvIkEDhoCP9IQAvD_BwE
    4. https://www.google.pl/imgres?imgurl=https%3A%...fLYAhXEjywKHY3hB6UQMwhOKBAwEA&iact=mrc&uact=8
    Tak jak pisałam, od najtańszych po najdroższą, z zasilaniem i bez - przy każdej ten sam efekt.
    Dodatkowo podłączałam antenę do tego dekodera od tv internetowej, który działa jak zwykły dekoder, poza tym wbudowanym i też nic.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    pati96 napisał:
    w komentarzach piszą, że bez problemu odbiera z anteną: https://www.ceneo.pl/38600961

Antenę dobiera się do lokalizacji miejsca odbioru, a nie do telewizora.
    pati96 napisał:
    to były antent w tym stylu (...)

To nie są żadne anteny, tylko gadżety które maja ładnie wyglądać. Ale czasem - w sprzyjających warunkach - można nawet na nich coś odebrać.
    pati96 napisał:
    okno wychodzi na wschód, ale w kuchni (zachód)

Pozostaje odbiór z odbicia, ale wewnątrz mieszkania jest on dodatkowo utrudniony.
    Spróbowałbym taką, ale w pierwszej kolejności w wersji bez wzmacniacza. Powinnaś dostać ją na ul. Komandorskiej.
    Innym wariantem mogłaby być ASP-4. Nie jest mała, ale w na tyle nieduża że w mieszkaniu nie powinna zbytnio przeszkadzać. Kupisz ją w Dipol-u na ul. Łowieckiej.
    W/w sklepy są specjalistyczne, więc może coś Ci doradzą.
    Odbioru szukaj na programowaniu ręcznym DTV w opcji "Test sygnału" na częstotliwościach 498 MHz, 506 MHz, 746 MHz, 770 MHz.
  • Poziom 5  
    _kli_ napisał:
    Odbioru szukaj na programowaniu ręcznym DTV w opcji "Test sygnału" na częstotliwościach 498 MHz, 506 MHz, 746 MHz, 770 MHz.

Czyli mam przy skanowaniu kanałów cyfrowych wpisywać po kolei te częstotliwości i dopiero "wyszukaj"?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Wpisać i szukając odbioru obserwować parametry sygnału w górnym lewym rogu. Jeżeli nie będą one miały dobrych wartości, to wyszukiwanie nie ma sensu, bo albo tv nic nie znajdzie, albo obiór będzie niestabilny. Najważniejsza jest jakość sygnału, której wskaźnik powinien mieć przynajmniej żółty kolor, ale najlepiej zielony.
    Dodam że wskaźnik w Philipsach reaguje z dosyć dużym opóźnieniem, zanim tv dostoi się do sygnału. Zatem po każdej zmianie lokalizacji anteny musisz chwilkę odczekać.
  • Specjalista Sieci, Internet
    A nie mają tam w tym bloku jakiegoś pakietu tv socjalnego w cenie czynszu?
  • Poziom 5  
    KOCUREK1970 napisał:
    A nie mają tam w tym bloku jakiegoś pakietu tv socjalnego w cenie czynszu?

Nic mi o tym nie wiadomo, ale w moim pokoju nie ma nawet żadnych kabli.
    pati96 napisał:
    Nic mi o tym nie wiadomo

Dopytać właściciela mieszkania.
    pati96 napisał:
    ale w moim pokoju nie ma nawet żadnych kabli.

Może być gdzieś gniazdka w ścianie.

Ale skoro mają tam talerz tv satelitarnej, to marne szanse na darmową tv naziemną - a to, że centrum miasta to o niczym nie świadczy (nadajniki dużej mocy są poza miastem).
  • Poziom 37  
    Szukaj gniazd na ścianach, a nie kabli. Może są w innym pokoju i da się jakoś przeciągnąć kabel bez wiercenia.
  • Poziom 5  
    _kli_ napisał:
    Dopytać właściciela mieszkania.

Właściciela już pytałam, nie wspominał o tym.
    _kli_ napisał:
    Szukaj gniazd

Gniazd innych niż na zwykłe wtyczki nie ma, a gdyby coś było w drugim pokoju, to trzeba by było przeciągnąć kable w poprzek przedpokoju.

Dodano po 22 [minuty]:

KOCUREK1970 napisał:
    Ale skoro mają tam talerz tv satelitarnej, to marne szanse na darmową tv naziemną
    [quote="KOCUREK1970"]
    Dlaczego? Podobno poprzedni lokatorzy odbierali normalnie z anteny pokojowej.
  • Poziom 24  
    pati96 napisał:
    Podobno poprzedni lokatorzy odbierali normalnie z anteny pokojowej.
    Jak odbierali to na 100% robisz coś źle. Albo źle podłączasz, albo źle przeszukujesz. Niemożliwe żeby w centrum Wrocławia nie było sygnału naziemnego. Jakbym mieszkał bliżej to bym pomógł.
    mihal2002 napisał:

Radiokiller napisał:
    Nie jestem z Wrocka

A cóż to za proca?😁
    Wrocek to popularna nazwa Wrocławia, Bolesławiec to Bolec itp.
  • Poziom 29  
    Wrocek już Koledze na PW wyjaśniłem.

Prośba do Koleżanki autorki: zapodaj wreszcie fotki tych Twoich połączeń i podłączeń.
  • Poziom 5  
    Radiokiller napisał:
    zapodaj wreszcie fotki tych Twoich połączeń i podłączeń

Nie mam teraz żadnej anteny, bo ostatnią już oddałam, ale może jutro uda mi się poskoczyć po nową, to wyślę zdjęcia podłączenia i jak szukam kanałów.
  • Poziom 21  
    Witam.
    Mieszkałem na Żelaznej na 3 piętrze i nawet na "pokojowej" antenie od tunera WinFast DongleH odbierałem bez problemów programy ze ślęży.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Żelazna doleko jest od Nadodrza ?
  • Poziom 13  
    Sz.kol.
    Jeśli chcesz naprawdę coś sensownego oglądać w swoim tv to nie masz wyjścia:
    -idź do koleżanki która odbiera tv z szrokopasmówki i sprawdź(zaprogramuj wszystkie kanały) u niej swój tv .
    Dopiero po tym teście można cos dalej tworzyć.
    Może być uszkodzona głowica wcz w twoim tv.
    Powodzenia
  • Poziom 5  
    U mnie są zaprogramowane już kanały, wcześniej odbierałam kablówkę.
    @pati96
    Kablówka z naziemną nie ma nic wspólnego - to zupełnie inne parametry.
    Naziemną tv trzeba wyszukać na nowo.