Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia AM - identyfikacja

kris8888 12 Mar 2018 23:42 321 5
 • #1 12 Mar 2018 23:42
  kris8888
  Poziom 26  

  Od kilkunastu dni próbuję bezskutecznie namierzyć w mojej okolicy źródło zakłóceń na zakresach AM, głównie fale długie (prawie cały zakres) i średnie (dolny zakres). Zakłócenie jest dość silne i nie jest to jednostajny warkot ani też trzaski, a nieregularne, bardzo głośne stuki, trochę przypominające wyładowania w liczniku G-M. W załączeniu wrzucam próbkę tych zakłóceń.
  Zakłócenie jest niezależne od typu odbiornika i od sposobu zasilania (sieciowe, bateryjne). Trwa 24h na dobę z takim samym poziomem. Wyłączałem już wszystkie bezpieczniki u siebie w mieszkaniu, żeby namierzyć lokalnie problem i nic to nie dało. Pochodziłem po okolicy z odbiornikiem i zakłócenie jest ewidentnie nadawane z bloku w którym mieszkam, ale nie jestem w stanie precyzyjnie tego namierzyć, nawet z ferrytową anteną kierunkową. Zanika kilkanaście metrów od bloku. Jakie urządzenie może powodować tego typu zakłócenia? Moim zdaniem nie jest to żaden zasilacz impulsowy. Gdybym wiedział czego mniej więcej szukać to może byłoby mi łatwiej namierzyć.
  Niby to tylko zakresy AM, praktycznie nieużywane, ale skutecznie "unieruchomiło" mi to wszystkie moje stare odbiorniki lampowe, których od czasu do czasu lubię posłuchać. :D

  0 5
 • #3 13 Mar 2018 07:06
  Krzysztof Kamienski
  Poziom 42  
 • #4 13 Mar 2018 08:20
  Preskaler
  Poziom 37  

  Może uszkodzona rura świetlówki?

  0
 • #5 13 Mar 2018 22:50
  kris8888
  Poziom 26  

  Dzięki za wszelkie sugestie, poszukam w budynku i okolicy tego typu lampy lub świetlówki chociaż mam pewne wątpliwości, że to będzie to ponieważ zakłóca non stop 24h na dobę, a nie widzę nigdzie doinstalowanej lub włączonej na stałe tego typu lampy. No chyba, że sam układ zapłonowy lampy jest cały czas pod napięciem a ona sama nie świeci (i nawet nie widać wyładowań).
  Raczej też żaden z sąsiadów nie użytkowałby nieświadomie takiej niesprawnej lampy, ale jest jeszcze jeden lokal użytkowy co do którego mam pewne podejrzenia.
  Z drugiej strony faktycznie przypomina to jakieś pojedyncze, cykliczne wyładowania

  0
 • #6 17 Mar 2018 11:24
  DIORADIO
  Poziom 22  

  Podpowiem Ci jak ja bym to zrobił. Przeszedłbym po sąsiadach i opowiedział o problemie, następnie wyłączył bym zasilanie na każdym piętrze i sprawdził bym czy zakłócenie zniknie. Jeżeli zniknie to będziesz wiedział na którym piętrze, a potem odłączył każdego lokatora z danego piętra i trafisz który lokator "zakłóca". U mnie było coś podobnego, okazało się że to była żarówka energooszczędna.

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo