Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Konserwacja akumulatorów w urządzeniach domowych

Edward Pudaś 14 Mar 2018 06:43 294 5
  • #1 14 Mar 2018 06:43
    Edward Pudaś
    Poziom 11  

Witam~
    Mam taki problem jak prawidłowo utrzymywać w dobrej kondycji akumulatory w sprzęcie domowym. Przede wszystkim chodzi mi np o urządzenia ogrodnicze, które z racji swej specyfiki są używane prawie wyłącznie w okresie letnim. Później te sprzęty sobie spokojnie leżą i czekają na następny okres prac polowych. I jak tu utrzymać w dobrym stanie akumulatory do nich (Li-Ion)? Czy tak po prostu doładowywać je co jakiś czas czy wręcz wymuszać im obciążenie? To ostatnie byłoby kłopotliwe bo kosiarki leżą w piwnicy a akumulatory w mieszkaniu.
    Oprócz tego mam kilka wkrętarek, wiertarek, które używam sporadycznie, a które też mają akumulatory. Przeważnie są to Li-Ion ale już te wbudowane na stałe, to już nie są określone co do typu.

Pozdrawiam!

0 5
  • Pomocny post
    #2 14 Mar 2018 07:00
    lukaszd82
    Poziom 22  

Akumulatory Li-jon jeśli są sprawne to wystarczy konserwacyjnie podładować do ok 80% 1-2x w roku by nie uległy całkowitemu rozładowaniu. Nic więcej nie wymagają.
    Spokojnie zimę mogą przeleżeć w domu, należy tylko pamiętać by przed ich położeniem były naładowane do tych ~80%.

0
  • Pomocny post
    #3 14 Mar 2018 07:14
    czareqpl
    Poziom 28  

Według not katalogowych od Sony poziom naładowania do długiego przechowywania to 30-60%.

0
  • #5 14 Mar 2018 13:05
    Edward Pudaś
    Poziom 11  

No więc jeżeli nie ma problemu z dłuższym przechowywaniem no to bardzo dobrze. Obawiałem się czy na skutek samoistnego rozładowania nie tracą swoich pojemności. Dziękuję za szybkie porady i cóż, zamykam temat

0
  • #6 14 Mar 2018 13:07
    Edward Pudaś
    Poziom 11  

No więc jeżeli nie ma problemu z dłuższym przechowywaniem no to bardzo dobrze. Obawiałem się czy na skutek samoistnego rozładowania nie tracą swoich pojemności. Dziękuję za szybkie porady i cóż, zamykam temat

Dodano po 1 [minuty]:

Dzięki poradom uzyskanym na forum już nie mam obaw co do trwałości nieużywanych akumulatorów w dłuższym okresie czasu.

0