Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMS 5S - Schemat podłączenia

30 Mar 2018 09:37 2598 8
  • Poziom 15  
    Witam który schemat podłączenia BMS 5S 100A jest prawidłowy?
    do czego służy wyprowadzenie P-?
    Chciałbym aby ładowanie i zasilanie było na tych samych złączach, chodzi o zamontowanie tego w baterii do wkrętarki.
    BMS 5S - Schemat podłączeniaBMS 5S - Schemat podłączenia
  • Poziom 43  
  • Poziom 15  
    Freddy napisał:
    To jest jedynie zabezpieczenie ogniw, a nie balanser.

Czyli jak je bezpiecznie ładować?
    przez balanser najlepiej?
    to o co chodzi? Charger/Load?
    W opisie jest Balance Charging Board
    Czy ktoś posiada do tego jakiś manual?
  • Poziom 43  
    Ogniwa litowe połączone szeregowo ładuje się jedynie przy użyciu ładowarki z balanserem - poszukaj na forum, były już tematy dotyczące tego problemu i tam powinieneś znaleźć rozwiązanie.
    Jeśli będziesz miał więcej pytań, to zapraszamy.
  • Poziom 37  
    Witam,
    z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością jest to układ typu "secondary protection", który zabezpiecza ogniwa przed głębokim rozładowaniem, przeładowaniem oraz nadmiernym prądem.
    DejayPablo napisał:
    W opisie jest Balance Charging Board

Całkiem możliwe, jednak w takich płytkach balansowanie jest dość często zrealizowane w skrajnie idiotyczny sposób, chyba wyłącznie po to żeby można było napisać "jest balansowanie ogniw".
    DejayPablo napisał:
    Czyli jak je bezpiecznie ładować?
    przez balanser najlepiej?

Jeżeli balansowanie na płytce jest fikcyjne, najlepiej je w ogóle wywalić. Do ładowania należy użyć specjalistycznej ładowarki (CC / CV) o parametrach właściwych dla Twoich ogniw. Ładowarka powinna mieć balansowanie, które będzie działało w rozsądny sposób.
    DejayPablo napisał:
    to o co chodzi? Charger/Load?

Zapewne tak, trudno powiedzieć bez schematu.
    DejayPablo napisał:
    Czy ktoś posiada do tego jakiś manual?

To jest raczej marzenie ściętej głowy. Możesz spróbować poszukać w sieci, może ktoś odtworzył schemat z płytki.
    Równie dobrze możesz sam odtworzyć schemat z płytki. Układ jest dość prosty (układy zabezpieczające ogniwa po prostu muszą być prostymi układami sprzętowymi), układy detekcji są zazwyczaj dość typowe (Ricoh, Seiko), dokumentacja jest dostępna w sieci. Tranzystory też raczej typowe (pewnie n-mosfet), połączone równolegle dla uzyskania większego dopuszczalnego prądu.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Mam ten sam problem i nie wiem czy ładowanie i pobór idą oddzielnie czy razem--- o co chodzi z C i P???
  • Poziom 15  
    zeecik napisał:
    Mam ten sam problem i nie wiem czy ładowanie i pobór idą oddzielnie czy razem--- o co chodzi z C i P???

Można ładować i pobierać przez C ja u siebie tak mam podłączone i działa, ładuje bardzo dobrze.
    Wydaje mi się że P jest do tego gdybyś chciał jednocześnie ładować i korzystać z urządzenia do tego jest P.
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Czy możesz udostępnić zdjęcia (w dobrej rozdzielczości) obu stron płytki?
  • Poziom 2  
    U mnie ten moduł jest już chyba spalony, podłączyłem wcześniej wkrętarka pochodziła, po chwili podłączyłem do ładowania pod imax b6 i skończyło sie na tym że ogniwa są naładowane (są to sony vtc6) ale na wyjściu do wkretarki podaje 15v. Cały pakiet jest naładowany do 20.2v