Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stany Zjednoczone być może odpuszczą ZTE

ghost666 17 Maj 2018 16:16 585 0
 • Stany Zjednoczone być może odpuszczą ZTE
  Amerykański Departament Handlu analizuje obecnie opcje modyfikacji zakazu handlu, nałożonego na dostawców elementów elektronicznych dla chińskiego giganta telekomunikacyjnego, firmę ZTE. Wiele wskazuje, że ten usankcjonowany ostracyzm amerykańskiego przemysłu może doprowadzić do upadku ZTE.

  Analiza, prowadzona przez Departament Handlu, zlecona została przez prezydenta USA, Donalda Trumpa. Poprosił on sekretarza tego departamentu, Wilbura Rossa o sprawdzenie, czy są może inne, alternatywne środki, jakie wykorzystać można do ukarania ZTE za złamanie umów i sprzedawanie urządzeń z amerykańskimi komponentami do krajów takich jak Iran czy Korea Północna.

  ZTE podało w zeszłym tygodniu, że zasadniczo po wejściu w życie amerykańskiego zakazu handlu firma wstrzymała zupełnie swoje działanie. Szacuje się, że około 25..30% wszystkich elementów w urządzeniach produkowanych przez ZTE pochodzi z Stanów Zjednoczonych. Chińska spółka zajmuje się produkcją smartfonów oraz wyposażenia sieciowego dla telekomunikacji.

  Chińskie ZTE jest kluczowym klientem dla szeregu amerykańskich firm, takich jak Qualcomm. Gigant z San Diego nie podaje oficjalnie, jak duży jest wolumin sprzedaży do ZTE, jednak analitycy szacują, że firma ta sprzedawała dotychczasowo układów scalonych za około 500 milionów dolarów rocznie samemu tylko ZTE.

  Jak donosiła w poniedziałek 14 maja agencja Reutersa Trump interweniował w tej sprawie w Departamencie Handlu z uwagi na fakt, że tego rodzaju praktyki z łatwością doprowadzić mogą do wojny handlowej pomiędzy Chinami a USA, co doprowadzi z pewnością do szybkiego zwiększenia cen produktów importowanych z Państwa Środka.

  Jak napisał na Twitterze prezydent USA "nakazał on znalezienie innego rozwiązania", tj. innego sposobu, które miałoby z jednej strony ukarać ZTE za niedotrzymywanie umów, ale z drugiej strony pozwolić firmie na prace, by - jak pisze Trump - zapobiec gigantycznym zwolnieniom w Chinach.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1333292