logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Peugeot 307 2003 1.6 benz. - Brak prądu w kostce po pożarze, czy BSI uszkodzone?

eneaaa 08 Cze 2018 19:44 975 8
REKLAMA
  • #1 17265531
    eneaaa
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Witam. Kupiłem nie dawno 307 jak w temacie. 2003r 1.6 benzyna. Auto po spaleniu, nie wiadomo co spowodowalo pożar poniewaz stalo sie to prawej stronie tam gdzie jest ukl wspomagania kier jak i prawonik od lpg

    staram sie reanimowac elektryke. Duza kostka od wspomagania juz jest (+.-) i tutaj zaczynaja sie schody ponieaż w 2( 5 pin brak esp) kostce nie mam prądów znaczy jest 1 staly plus(skrz bezpiecznikow) reszty nie ma czyli syg z abs,tasmy obd Bezpieczniki cale wiazka też. Czy uszkodzeniu ulegl modul bsi ? komputer milczy na temat błedów


    z tego co widze w schemacie pin 3 jest to gniazdo obd
    pin 4 abs
    pin 5 syg z bezpiecznikow (i on jest na kostce)
    pn 1 i 6 syg z tasmy
    pin 9 bsi (czyli skrzynka w aucie)
    jezeli trzeba moge wrzucic schemat

    Prosze o pomoc

    Moderowany przez CameR:

    Zamieść zdjęcia, szczegółowo opisz zakres zniszczeń.
    Pożar - pożarowi nierówny.
    Które bezpieczniki były uszkodzone (które obwody ?)

    Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

  • REKLAMA
  • #2 17266076
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27484
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6404
    Ale co spaliła się wiązka czy cały osprzęt silnika i komora silnika?
  • REKLAMA
  • #3 17266799
    eneaaa
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Ale co spaliła się wiązka czy cały osprzęt silnika i komora silnika?

    Spalony silnik wspomagania kawałek wiazki okolo 40 cm parownik lampa prawa. nic wiecej
  • REKLAMA
  • #4 17266939
    milejow

    Poziom 43  
    Posty: 13068
    Pomógł: 1559
    Ocena: 5130
    eneaaa napisał:
    Czy uszkodzeniu ulegl modul bsi ? komputer milczy na temat błedów

    W czym masz problem bo nie rozumiem??? Tam nie ma żadnych prądów tylko pin 1 i 6 sygnały sterujące z czujnika kąta obrotu kierownicy (twoja taśma) Pin 3 to diagnostyka K-line, pin 9 to info o uruchomionym silniku i pin 4 sygnał prędkości auta. Jedyne ,,prądy,, jak je nazywasz to ,pin 1 i 5 zasilanie-odpowiednio stały i zapłon. sprawdzasz ciągłość instalacji po naprawie, sprawdzasz obecność wszystkich zasilań,robisz diagnostykę i sprawdzasz czy po naprawie masz połączenie ze sterownikiem wspomagania.
    Konto firmowe:
    Działalność własna
    Mętów 99, Lublin, 20-388
  • REKLAMA
  • #5 17267815
    eneaaa
    Poziom 2  
    Posty: 4
    A no mam problem w tym ze ciąglośćprzewodow jest, a napieć nie ma :)
  • #6 17268782
    milejow

    Poziom 43  
    Posty: 13068
    Pomógł: 1559
    Ocena: 5130
    eneaaa napisał:
    A no mam problem

    Za brakiem wiedzy masz problem , nie z napięciami. Masz komunikację/łączysz się ze wspomaganiem?
    Konto firmowe:
    Działalność własna
    Mętów 99, Lublin, 20-388
  • #7 17268923
    eneaaa
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Cham nic wiecej jestes wiesz o tym ? Czlowiek prosi o pomoc a tu burak sie wypowiada.

    Moderowany przez CameR:

    Reg. 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

  • #8 17268992
    seat21
    Poziom 29  
    Posty: 900
    Pomógł: 150
    Ocena: 398
    no cztery posty i jaki kozak ,trochę pokory kolego

    Moderowany przez CameR:

    Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji.
    Reg. 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

  • #9 17269291
    pepe150
    Poziom 36  
    Posty: 2721
    Pomógł: 288
    Ocena: 939
    eneaaa napisał:
    Cham nic wiecej jestes wiesz o tym ? Czlowiek prosi o pomoc a tu burak sie wypowiada.


    A spadki napięć?
    Ciągłość będzie, ale prądu już nie. Do wymiany szczególnie po pożarze.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zakupił Peugeota 307 z 2003 roku, który przeszedł pożar, a teraz boryka się z problemem braku prądu w kostce elektrycznej. Po spaleniu uszkodzeniu uległ silnik wspomagania oraz część wiązki. Użytkownik zauważył, że w kostce brak jest sygnałów z ABS i OBD, a jedynie pin 1 i 6 mają zasilanie. Inni uczestnicy dyskusji sugerują sprawdzenie ciągłości instalacji oraz obecności napięcia, a także komunikacji ze sterownikiem wspomagania. Wskazują również na możliwość spadków napięcia, co może być wynikiem uszkodzeń po pożarze.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA