Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zastosować napęd do bramy uchylnej?

13 Cze 2018 19:53 1005 28
 • specjalista -automatyka bramowa
  Cytat:
  ciężar około 300kg
  głębokość osadzenia zawiasów bramy 45cm
  skrzydła bramy pełne

  No nie żartuj - skrzydło 2,7 m pełne ważące 300 kg... , odsadzenie zawiasu 45 cm czyli słupek metr na metr... to sejf czy schron przeciwatomowy?
  Daj dokładny zwymiarowany rzut z góry.
 • Poziom 39  
  Kolego brama uchylna to do garażu, Ty pewnie masz skrzydłową, a to różnica.
 • Poziom 27  
  Jeśli to nie problem najlepiej załącz zdjęcie, lub zdjęcia z wymiarami, wtedy będzie można łatwiej doradzić. Fakt ze jak na bramę uchylną to strasznie ciężka. Masz jakąś przciwwagę w postaci sprężyny lub cos w tym stylu ?
 • specjalista -automatyka bramowa
  Fakt, głupieje się na starość - jak byk uchylna. Zmyliło mnie pisanie o zawiasach i głębokości ich osadzenia (przeważnie uchylna jest wsuwana pod sufit i nie ma głównych zawiasów w normalnym znaczeniu tylko rolki i mocowania dźwigni) , no i te 300 kg. Tak czy inaczej - jeśli jest coś dziwnego to faktycznie jak pisali przedmówcy przydałby się dokładny opis i zdjęcia.

  PS - mam właśnie drzwi garażowe uchylne z zawiasami przy górnej krawędzi (samoróbkę - bo chyba fabrycznie takiego rozwiązania się nie spotyka - może autor ma podobną) ale ważą nie więcej niż 50 kg a przeciwwagi to metalowe walce podczepione na linkach do wsporników przy górnej krawędzi drzwi.
 • Poziom 27  
  To jest brama dwuskrzydłowa :) a nie uchylna na moje.
 • Poziom 27  
  Przy takim ciężarze skrzydła wg mnie to minimum faac 414, aby nie latać co chwila na serwis.
 • Poziom 39  
  Tubowy o skoku 600 mm faac long, linear 600. Mocowanie ucha na skrzydle ma być jak najdalej od zawiasów przy tak dużej bramie.
 • Poziom 10  
  BFT Kustos? W najbardziej full wersji.
 • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  Do takiego dzieła sztuki tylko podziemny
  Rob02prusik napisał:
  ( podziemny odpada bo trzeb by robić odwodnienie itd)

  Gdyby mnie było stać na takie ogrodzenie i taką bramę, a ktoś chciałby mi "wcisnąć" widoczne tubowe siłowniki to bym go tak kopnął, że w locie by z głodu umarł...
  Co to za problem zrobić odwodnienie :wink: czy fundament? Trochę więcej pracy, ale większy zarobek a klient zadowolony i mógłbym bez obrzydzenia w lustro spojrzeć...
 • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  Marek J. napisał:
  Co to za problem zrobić odwodnienie :wink: czy fundament?

  Dla Ciebie żaden, szczególnie że o ile dobrze pamiętam to na naszym " roboczym spotkaniu" tym problemem łaskawie pozwoliłeś mi zając się osobiście ;)
  Ale rzeczywiście, nie jest to ani tak trudne, ani pracochłonne jak mogło by się wydawać.
 • Poziom 24  
  Również proponował bym napęd podziemny, zastosowanie przy takiej bramie jakiegokolwiek innego gwałciło by moje poczucie estetyki :)
 • Poziom 39  
  Marek J. napisał:
  Gdyby mnie było stać na takie ogrodzenie i taką bramę, a ktoś chciałby mi "wcisnąć" widoczne tubowe siłowniki to bym go tak kopnął, że w locie by z głodu umarł...

  Może Ty tak byś zrobił, ale uwierz mi, są ludzie , którzy na jedno wydadzą 10 tys., a na uwieńczenie dzieła żal im 100 zł. Więc nie generalizowałbym za bardzo.
 • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  (niestety)
  andrzej lukaszewicz napisał:
  są ludzie , którzy na jedno wydadzą 10 tys., a na uwieńczenie dzieła żal im 100 zł.

  Racja, sam znam takich. Jednak z treści wynika że tu nie chodzi raczej o cenę...
  Rob02prusik napisał:
  bardziej mnie interesuje jaki napęd zastosować klientowi( podziemny odpada bo trzeb by robić odwodnienie itd)
 • Poziom 10  
  Myślę, że jednak autor nie miał na myśli takich kosztów jakie generuje napęd podziemny.
 • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  A ja myślę, że autor nie umie lub mu się nie chce...
  Inwestor na nim polega bo nie wie lub go nie interesuje że może być coś lepszego, ładniejszego etc (jak zresztą wielu z "głową w chmurach")...
  Fakt, że są tacy inwestorzy
  andrzej lukaszewicz napisał:
  którzy na jedno wydadzą 10 tys., a na uwieńczenie dzieła żal im 100 zł
  ,
  ale tutaj wyraźnie stoi:
  Rob02prusik napisał:
  bardziej mnie interesuje jaki napęd zastosować klientowi( podziemny odpada bo trzeb by robić odwodnienie itd)

  Jak się klientowi nie przedstawi wszystkich możliwości, to zaakceptuje którąś z tych zaproponowanych.
  A poza tym jakie koszty generuje prawidłowo zamontowany napęd podziemny? (Generowanie kosztów to koszty po prawidłowym montażu czyli podczas eksploatacji).
 • Poziom 6  
  To fakt, znam takich, co na piękną kutą bramę wydawali kupę kasy, a na siłownik żałowali, bo przecież żeby wydać powyżej np. tysiąca złotych to już dramat. A potem przy przechodzeniu przez 0 stopni zaczynał się powolny dramat …
 • Poziom 10  
  Okej, ja akurat mam u siebie BFT (ale do przesuwnej), już trochę mija czasu od montażu. Moja propozycja to bardziej rekomendacja zwykłego domownika.
  Robo - najlepiej nagraj filmik na YT jak się zmayka i otwiera. :)
 • specjalista -automatyka bramowa
  Światła to by nie zmniejszyło (wszak ramiona na otwarciu są całkowicie schowane za bramą a słupki są na tyle wielkie że sam napęd raczej by nie wystawał w światło) ale (może nadaję po fakcie, ale skoro wyraźnie napisałeś o wyborze - nie wtrącałem się) wybór ekstremalnie szerokiego napędu ramieniowego do okrągłych słupów to był raczej chybiony pomysł . Jeśli już ramieniówki - to raczej Nice Hyke - mają pionową konfigurację i - może nie idealnie ale łatwiej i estetyczniej - dałoby się je przymocować do okrąglaków.

  Może jednak pójść na podziemne - za bramą nie ma chodnika i wkopać 10 m sączka to chyba nie byłby problem? (pomijam wkład pracy w kucie i łomikowanie miejsc na siłowniki ale - jak zauważyli koledzy - jeśli ktoś miał czas lub pieniądze na wyspawanie takiego dębczaka, o słupkach jak baszty w zamku nie wspomnę, to dwa obetonowane dołki....).

  Zwykłe siłowniki jak klient będzie się upierał - mogłyby być tubowe lub kryte ale muszą być co najmniej 50 cm wysuwu. Tubowe są względnie tanie jednak trochę mało estetyczne - chociaż to kwestia gustu (np. Beninca Bill 50 lub DTM 600) ale już kryte tej długości (np. Nice Toona 5024 albo Moby 5024) to już prawie poziom cenowy podziemnych.
 • Poziom 24  
  Jakiś czas temu też miałem klienta który ma piękną kuta bramę, namawiałem go na napęd podziemny, lecz w końcu wybór padł na Toona 7024 gdyż priorytetem było mocne trzymanie bramy gdy jest zamknięta a ogranicznika gruntowego brak. Jako że inwestor esteta, to trzeba było wykonać montaż naprawdę starannie

  Jaki zastosować napęd do bramy uchylnej?Jaki zastosować napęd do bramy uchylnej?
 • Poziom 9  
  Ostatnio w nowym domu wymieniłem swoje stare napędy w bramie skrzydłowej na nowe. Wybór padł na system Beninca BOB21. Siłowniki pracują bardzo dobrze, wyglądają porządnie, maja ładną stylistykę i co najważniejsze są bardzo silne. Do tej pory miałem zamontowane siłowniki marketowe, dopiero teraz widzę różnicę. Warto do tego producenta skierować zapytanie
 • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  mnichu13 napisał:
  Do tej pory miałem zamontowane siłowniki marketowe, dopiero teraz widzę różnicę. Warto do tego producenta skierować zapytanie

  Jak miałeś marketowe, to każdy markowy będzie dla Ciebie Mercedesem wśród Syrenek (z całym szacunkiem dla tej marki).
  Jeżeli nie masz skali porównawczej z innymi markowymi siłownikami to nie polecaj firmy jako jedynej słusznej...