Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nissan almera n16 radio clarion PN-1629M zmiana na niefabryczne

05 Lip 2018 21:25 1668 8
  • Poziom 6  
    Witajcie.
    chcę w mojej almerze zmienić radio fabryczne na inne,ale nie bardzo mi to wychodzi więc proszę Was o pomoc.radio fabryczne to Clarion PN-1629M
    zakupiłem przejściówke kostki oryginalnej na ISO,ale niestety kostki nie pokrywają sie pinami . sprawdzałem jakieś schematy ale dalej klapa.

to jest kostka od radia fabrycznego
    czy wiecie do których kabli ze zdjęc podłączyć te z ISO ,czyli czerwony,żółty ,czarny,pomarańczowy ,niebieski?
    I jeszcze jedno pytanie.
    Czy wiecie do czego jest druga kostka od radia,ta mniejsza?
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 2  
    Witam mam ten sam problem czy opanował to?
  • Poziom 2  
    Dzięki za pomoc mam nadzieję że to opanuje bo chciałem zamontować wzmacniacz A takich kostek jak mam w aucie nie umie znaleźć nigdzie

Dodano po 2 [minuty]:

A ta mała kostka co przychodzą te zielone kabelki to do czego są bo po podłączeniu kostki nic się nie dzieję
  • Poziom 6  
    Bo raczej ich nie znajdziesz. Usiądź popatrz,pomysł i będzie dobrze. Na początek najważniejsze aby znaleźć zasilanie w fabrycznej kostce bo w radiu prosta sprawa czyli połączyć żółty z czerwonym. Elilinujesz w fabrycznej głośniki czyli cztery pary w każdej parze ten sam kolor zazwyczaj.i po kolei wsadzasz do reszty połączony żółty z czerwonym oraz czarny czyli masę. Jeśli chodzi o wzmacniacz nie podłącza się go do kostki tylko o ile pamiętam bezpośrednio do radia końcówkami czincz czy jak się one tam nazywają. Jeśli wystąpiły u Ciebie efekt taki jak u mnie czyli bez podłączenia głośników radio działa a przy podłączeniu ich i podgloszeniu będzie restartowalo Ci radio znaczy to że jest coś z napięciem w wiazce to od radia. Pomimo że fabryczne działało u mnie nowe wywołało. Wtedy musisz pociągnąć nowe zasilanie i masę tak jak w moim przypadku że stacyjki.o którą kostkę Ci chodzi?
  • Poziom 43  
    Ech z Wami, dzieciaki. :cry: .. Kupuje sie dedykowaną przelotke - adapter za pare groszy, na nie grzebie w instalacji jak kura łapą....
    http://www.car-hifi-radio-adapter.eu/en/car-r...mera-2007-onwards-car-radio-wire-harness.html
    a tu schemacik :

sp4yol napisał:
    zakupiłem przejściówke kostki oryginalnej na ISO,ale niestety kostki nie pokrywają sie pinami
    Zdarza sie, wiec sie prawdza, ewentualnie przeklada piny.
    sp4yol napisał:
    Czy wiecie do czego jest druga kostka od radia,ta mniejsza?
    CAN. Sprawdza się multimetrem, co i gdzie jest, bo Japonczycy potrafią to zmienić nawet w tym samym roczniku i modelu samochodu.
  • Poziom 6  
    Heh to pierwsze co zrobilem. Kupiona Przejscjowka iso na clariona nissanowskiego lecz ni cholery nie ppkrywala sie i nie dzialalo stąd ręczna robota z zamianą pinow. A i jeszcze ważna rzecz z nissana antena raczej nie będzie Ci pasowała do nowego radia. Potrzebna koncowka
  • Poziom 43  
    Dopisalem więc

Musisz wiedzieć jedną rzecz - czy nie masz gdzieś wzmacniacza audio sterowanego przez CAN/ AVCAN. Sprawdź multimetrem, czy na wtyku podstawowym masz parami kilkuomową rezystancje, czyli glosniki, bo to podstawa. Zasilanie zawsze ( żółty w DIN) musi być w samochodzie, tak jak czerwony w DIN (ACC po stacyjce) Niebieski zaś w DIN to zasilanie wzmacniacza anteny.
  • Poziom 19  
    Witam , przepraszam że odgrzebuje roczny temat, ale sam w nim potrzebuje pomocy, w Almera N16 wymieniłem kaseciaka na PIONEER MVH-S110UB, posiada on 2 kostki ISO,(kostkę do głośników idzie łatwo połączyć kolorami gdyż na wtyczce oryginalnej głośniki a pozaznaczane podwójnymi kolorami. Mój problem polega na tym że zakupiłem radio i przejściówkę oryginalnej wtyczki na ISO (aby podpiąć pod przewody dostarczone z radiem). Nie sprawdziłem połączeń tylko wpiąłem wszystko (w końcu jak to przejściówka na której było napisane do Almery N16). Wszytko było fajnie lecz po pewnym czasie pojawiło się przerywanie w głośniku. Dziś sprawdzałem, poruszałem kilka razy kablami lecz radio zaczęło się resetować, po 10 minutach przestało reagować, w ogóle się nie włącza. Posprawdzałem przewody łączące wtyk oryginalny z przejściówką ISO, jak te wtyki (wtyczka zasilania) połączyć ?

Poniżej zmodyfikowana fotka kolegi sp4yol (naniesione piny kabla ISO jakie nachodzą na oryginalna wtyk w samochodzie)
    Z tym że kabel pomarańczowy ostatecznie nie dochodzi do gniazda radia.
    Po miedzy wtykiem do radia a gniazdem ISO jest dodatkowy niebieski kabel (niepodłączony) który ma naklejoną kartkę na której pisze SYSTEM REMONTE CONTROL.

Czy da się też wyciągnąć piny z obudowy ISO ?

• Poziom 19  
    Poradziłem sobie z problemem , częściowo nakierował mnie kolega sp4yol, oryginalna wtyczka była obluzowana nie stykała z nową, związałem solidnie izolacja i nie mam żadnych przerwań. Jeśli problem będzie się powtarzał pozostaje mi tylko odcięcie złącz i lutowanie przewodów. Wtyczka z mojego powyższego postu z naniesionymi pinami z gniazda ISO jest dobra (na pewno kable zasilające). Trochę dziwne jest że niema w oryginalnym gnieździe przewodu GND, bo chociaż masa jest antenie i na metalowej obudowie w jakiej umieszczone jest radio, to bez problemu można je dorobić przykręcając podkładkę z przewodem, śrubą do przykręcenia metalowego stelaża z maskownicą.