Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] VW Passat B5 r.1997 - Miga kontrolka czerwona i 20 sek. światła awaryjne

_PREDATOR_ 22 Lip 2018 13:16 1113 33
  • #1 22 Lip 2018 13:16
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.
    Po lewej stronie zamontowanego radia jest przełącznik LPG/paliwo z migająca zieloną dioda jak przełączę na LPG, 'piętro' wyżej w miejscu na inny przełącznik jest zamontowana czerwona dioda LED (coś z alarmem?) i tu problem, świeci się ona przerywając non-stop, włączam zapłon załączają się na ok. 20 sek awaryjne kierunkowskazy, po czym nie da się uruchomić auta na gazie czy na paliwie. Nigdy ta czerwona dioda mi się nie świeciła! Od czego zacząć poszukiwanie tej usterki?

0 29
  • Pomocny post
    #2 22 Lip 2018 14:08
    marcin.koz2910
    Poziom 20  

_PREDATOR_ napisał:
    włączam zapłon załączają się na ok. 20 sek awaryjne kierunkowskazy, po czym nie da się uruchomić auta na gazie czy na paliwie
    a nie masz jakiegoś ukrytego odcięcia zapłonu? ja się kiedyś spotkałem z ukrytym włącznikiem w schowku który właściciel nieświadomy niczego przełączył i to spowodowało odcięcie zapłonu

a to co opisałeś to masz aktywne jakieś odcięcie które blokuje zapłon, jak Ty tego nie montowałeś to pozostaje ścieżka od diody do centralki a następnie od centralki do miejsca blokady zapłonu
    Mogło polecieć wszystko od uszkodzenia centralki przez "lewy" sygnał z jakiegoś czujnika lub sensora po ukryty włącznik

0
  • #3 22 Lip 2018 14:43
    _PREDATOR_

Dodam, że uszkodzenie pojawiło się po wyczerpaniu akumulatora do "0" - pobyt w szpitalu, wcześniej 'pożerało' mi prąd z akumulatora, zamki się sypią. Jutro sprawdzę to co zaleciłeś, nikt nie 'grzebał' w samochodzie, córka podłączyła prostownik (czyżby na ułamek sekundy odwrotnie?), akumulator prawidłowo naładował się.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Lip 2018 16:34
    marcin.koz2910
    Poziom 20  

To powiem tak zdejmij klemy z akumulatora na kilka minut a następnie podłącz może coś się zawiesiło w centralce a jak nie pomoże to po przewodach do celu

0
  • #5 22 Lip 2018 17:12
    _PREDATOR_

Odłączałem już klemy z akumulatora na minutę, kilka godzin i też na całą noc, bez zmiana.
    W którym miejscu w tym roczniku jest ta blokada zapłonu (naprowadż mnie, fragment schematu)?

0
  • #7 22 Lip 2018 18:48
    marcin.koz2910
    Poziom 20  

Wg mnie odcięcie zasilania cewki zapłonowej
    Więc bez przeglądu instalacji się nie obejdzie

0
  • Pomocny post
    #8 22 Lip 2018 23:14
    moto-kord
    Poziom 27  

_PREDATOR_ napisał:
    'piętro' wyżej w miejscu na inny przełącznik jest zamontowana czerwona dioda LED (coś z alarmem?)

Musisz dojść po nitce do kłębka tzn.idąc po przewodzie od diody,dojdziesz do centralki
    alarmu.Zrób zdjęcie,podeślij na forum i wtedy poradzimy.Kupiłeś auto bez pilota,z chwilą
    braku prądu alarm się uzbroił.Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #9 23 Lip 2018 12:31
    carrot
    Moderator Samochody

Ściągaj półkę nad nogami kierowcy, prawie na bank tam jest zamontowany dodatkowy alarm

0
  • #10 24 Lip 2018 09:37
    _PREDATOR_

moto-kord napisał:
    Kupiłeś auto bez pilota,z chwilą
    braku prądu alarm się uzbroił.Pozdrawiam

Witam, autko kupiłem kilka lat temu, z 2 pkl. kluczy z bryloczkiem na pilota. Niejednokrotnie był odłączany akumulator i nigdy się nie uzbroił.

carrot napisał:
    Ściągaj półkę nad nogami kierowcy, prawie na bank tam jest zamontowany dodatkowy alarm

Bingo, jest tam alarm, kombinuje jak koń i nie udaje mi się go rozbroić, jest reakcja na zamykanie i otwieranie drzwi i coś tam słychać na przycisk AUX!
    VW Passat B5 r.1997 - Miga kontrolka czerwona i 20 sek. światła awaryjne

0
  • Pomocny post
    #11 24 Lip 2018 14:34
    moto-kord
    Poziom 27  

Prześlij zdjęcie tego alarmu wraz z wtyczką.

0
  • #12 24 Lip 2018 14:46
    _PREDATOR_

Proszę bardzo, dodam, że raz udało się go odpalić na gazie, po przełączeniu na paliwo zdechł, ale kiepsko wchodzi na obroty (na gazie).
    Na obudowie brak oznaczenia modelu!
    Przyciskanie mikroprzełącznika nic nie pomaga, słychać przekażnik!
    VW Passat B5 r.1997 - Miga kontrolka czerwona i 20 sek. światła awaryjneVW Passat B5 r.1997 - Miga kontrolka czerwona i 20 sek. światła awaryjneVW Passat B5 r.1997 - Miga kontrolka czerwona i 20 sek. światła awaryjneVW Passat B5 r.1997 - Miga kontrolka czerwona i 20 sek. światła awaryjneVW Passat B5 r.1997 - Miga kontrolka czerwona i 20 sek. światła awaryjneVW Passat B5 r.1997 - Miga kontrolka czerwona i 20 sek. światła awaryjne

PS. Od czego jest element na 2 fotce?

0
  • Pomocny post
    #13 24 Lip 2018 15:08
    kwok
    Poziom 39  

Puszkę wyrzucić. Po kabelkach iść i odciąć dołączone, złączyć te co idą do przeciętych przewodów auta.
    Możliwe że centralny zniknie.
    Met 2 : połączyć tylko te co są podłączone do przeciętych , kupić jakiś drugi alarm/sterownik centralnego i zamontować korzystając ze starych przewodów.

0
  • Pomocny post
    #15 24 Lip 2018 16:15
    marcin.koz2910
    Poziom 20  

Czujnik udarowy

0
  • Pomocny post
    #16 24 Lip 2018 17:43
    ladamaniac
    Poziom 37  

Czy przewody od tego czujnika idą do tego zdemonowanego sterownika?
    Bo to wygląda tylko jak sterownik centralnego, nie alarm, ale chińczycy mogli wymyśleć wszystko. Wrzuć jeszcze zdjęcie wtyczki z przewodami. Dwa przekaźniki są od sterowania zamkiem, jeden, pewnie ten koło tych diod będzie od sterowania kierunkoskazami, zostaje jeden przekaźnik.

0
  • Pomocny post
    #17 25 Lip 2018 09:05
    carrot
    Moderator Samochody

Zdjęcia, które zrobiłeś to sterownik centralnego zamka, a nie alarm
    Tu masz schemat Link
    Szukaj dalej

Cytat:
    zostaje jeden przekaźnik.

kanał dodatkowy, aux na pilocie, np otwieranie klapy

0
  • Pomocny post
    #19 25 Lip 2018 13:30
    eurotips
    Poziom 35  

Przekaźnik od alarmu który odcina zapłon jest inny niż reszta, zgodnie z przepisami po zabraniu napięcia ma zwierać obwód, czyli ma być NC a reszta to NO, zwiera ją gdy podajesz napięcie na cewkę.
    Jeszcze mógł akumulatorek w syrenie się rozładować i wylać , teraz nie daję się naładować i alarm cały czas jest aktywny.
    Nie będzie łatwo, widać że otwieranie drzwi jest na dokładanym module, nie tak jak w oryginale, poprzez moduł komfortu.

0
  • Pomocny post
    #20 25 Lip 2018 13:33
    andrzej20001
    Poziom 43  

Ma na auxie założoną blokadę zapłonu. Naciskałeś aux?

0
  • Pomocny post
    #21 25 Lip 2018 14:02
    carrot
    Moderator Samochody

Cytat:
    Jeszcze mógł akumulatorek w syrenie się rozładować i wylać , teraz nie daję się naładować i alarm cały czas jest aktywny.

Nie zgadzam się, tj. oczywiście akumulator w syrenie mógł się uszkodzić/rozładować/wylać, ale nie ma on żadnego wpływu na działanie alarmu, syrena nie zadziała i tyle.

Cytat:
    Ma na auxie założoną blokadę zapłonu

Również się nie zgodzę, czerwona dioda i czujniki ultradźwiękowe gdzieś są podłączone, nie pod ten sterownik centralnego widoczny na zdjęciach, bo nie ma ich po prostu gdzie podpiąć.

0
  • Pomocny post
    #22 25 Lip 2018 14:21
    eurotips
    Poziom 35  

carrot napisał:
    Cytat:

Nie zgadzam się, tj. oczywiście akumulator w syrenie mógł się uszkodzić/rozładować/wylać, ale nie ma on żadnego wpływu na działanie alarmu, syrena nie zadziała i tyle.

Na pewno nie jest to oryginalny alarm i nigdy nic nie wiadomo,
    wylany akumulatorek mógł uszkodzić przecież pcb .
    Warto jeszcze poszukać przekaźnika immobilisera i go zmostkować,
    bo teraz nie ma pewności że to alarm odcina zapłon.

0
  • Pomocny post
    #23 28 Lip 2018 11:13
    gruby1
    Poziom 29  

eurotips napisał:
    Warto jeszcze poszukać przekaźnika immobilisera i go zmostkować,
    bo teraz nie ma pewności że to alarm odcina zapłon.

Nie istnieje taki przekaźnik więc kolego nie wprowadzaj zamieszania.

0
  • Pomocny post
    #24 28 Lip 2018 11:34
    Michal2002
    Poziom 21  

Moim zdaniem ten alarm odcina zapłon , trzeba sprawdzić gdzie są przekaźniki w tym alarmie i jeden jest zapewne od odłączenia +12V

0
  • Pomocny post
    #25 28 Lip 2018 11:54
    andrzej20001
    Poziom 43  

To nie alarm tylko samo sterowanie z wyjsciem aux

0
  • #26 28 Lip 2018 15:48
    _PREDATOR_

Kurna, to gdzie szukać tego alarmu, bo pod półką go nie ma?

0
  • Pomocny post
    #27 28 Lip 2018 16:06
    Michal2002
    Poziom 21  

Może być w przednim słupku na samym dole tam gdzie jest cięgno do otwierania maski, możesz też Kolego zrobić dobre zdjęcie tej płytki co ją wybebeszyłeś.

Dopisałem później :

Masz tam 4 przekaźniki jak widzę ,któryś jest na pewno od tego - pobaw się nimi a trafisz w 10 ! :)

Z tego co myślę to powinny być przewody obok siebie.

Myślę,że nie ma tam więcej puszek ,masz blokadę zapłonu w jednym razem z odbiornikiem 433MHz (co do alarmu to nie wiem czy tu jest , Koledzy twierdzą,że nie ma)

Chociaż myślę,że jednak może być jeszcze coś gdzieś , może z antynapadem i to on blokuje.

Jak się uda obadaj kolumnę kierownicy przy stacyjce chociaż myślę,że to przerywa obwód pompy paliwa skoro zapalił na gazie więc szukaj za przekaźnikami może

0
  • Pomocny post
    #28 28 Lip 2018 16:35
    andrzej20001
    Poziom 43  

Leć po kablu diody

0
  • Pomocny post
    #29 28 Lip 2018 18:12
    ociz
    Moderator Samochody

Michal2002 napisał:
    Masz tam 4 przekaźniki jak widzę ,któryś jest na pewno od tego - pobaw się nimi a trafisz w 10 !

Jeden jest od kierunkowskazów, 2 od sterowania zamkiem, jeden od kanału dodatkowego. Skończcie zmyślać jak nie macie o tym pojęcia.
    Na zdjęciach jest tylko uniwersalna centralka zamka i centralka od czujników ultradźwiękowych. Alarm schowany jest gdzieś głębiej.

0
  • Pomocny post
    #30 28 Lip 2018 23:04
    Michal2002
    Poziom 21  

Przyznaje może tak być ale kto wie do czego może być wykorzystany kanal dodatkowy ?

Zresztą napisalem :

"Chociaż myślę,że jednak może być jeszcze coś gdzieś , może z antynapadem i to on blokuje. "

Po za tym faktycznie nie przyglądnąlem się temu sterownikowi , skoro Kolega nie ma pilota to może być antynapad gdzieś schowany.

0