Borutka napisał: Nie smakuje mi, ale obiektywnie oceniając da się wypić.
Na tej zasadzie, to można wodę z klozetu wypić.
Kupiliśmy DeLonghi ECAM22.110.B taki napis na pudełku.
Na frocie jest MAGNIFICA S.
Cena poniżej 1200 zł. Prodkcja Romania. To mnie trochę zmroziło, ale jak to mówią niektórzy: przynajmniej " wiadomo komu w pysk dać"...
Na korzyść DeLonghi przemówiło:
Spieniacz mleka i możliwość użycia kawy już zmielonej.
Próba przeszła na Tchibo Caffe Crema Vollmundig z Austrii.
To jest prezent i ponoć 100% arabica. Kwasu typowego dla robusty, której nie cierpię(!), nie czuć w ogóle.
Ogólnie wynik bardzo pozytywny, choć jakość naparu zależy głównie od jakości kawy. A że my jesteśmy przez koncerny traktowani jak bydło, więc pewnie napar z kupionej w Polsce kawy będzie gorszy. Pożyjemy, zobaczymy...
Ps. Ekspres robi takie suche "bobki" jako odpad. Sądzę, że z utrzymaniem czystości nie będzie problemu, głównego elementu zaparzającego jeszcze nie wyjmowałem.
Jakby ktoś miał jakieś uwagi do tego ekspresu, to zapraszam do dyskusji.