Witam
Mój dotychczasowy miernik niestety coraz bardziej daje się we znaki przekłamywaniem mierzonych wartości. Jest to stara cegła PHILIPS/FLUKE chyba PM2718. Po za tym jego rozmiary są niewygodne jak dla multimetru przenośnego.
Cena maksymalna to 500zł brutto. Wolałbym jednak być bliżej granicy 400zł
Zacząłem więc research wśród różnych modeli mierników. Najbardziej przypasowała mi firma BRYMEN, a także jeden model SANWY - CD772, oraz miernik CEM DT-9929.
Jeśli chodzi o BRYMEN to zacznijmy od BM235. Na youtube jest sporo różnych testów tego miernika, jednak pod brandingiem EEVblog. Wersja ta różni się wersją firmware, co wynika z instrukcji. Dlatego mimo że byłem właściwie zdecydowany na ten miernik, teraz się waham.
Pytanie do posiadaczy niebrandowanego, czerwonego BM235 - Czy zachowanie miernika jest analogiczne do tego co prezentuje ten film(nawiasem mówiąc - doskonałe porównanie)
https://www.youtube.com/watch?v=5cwjjXoo0kM
Czy pojawiły się jakiekolwiek problemy z działaniem? Wrażenia? Polecacie czy raczej nie?
Kolejny, nieco droższy miernik BRYMENA to BM811a lub BM811s.
Miałem okazję dziś potestować na zakładzie trzy sztuki - dwie BM811a i jedną BM811s.
Co ciekawe, gdy mierzyłem prąd na zakresie mA, i wynosił on 0,3mA, to po przełaczeniu na µA każdy miernik wskazał 8,9µA.
Co prawda mierniki te mają za sobą dobre kilka lat pracy w kwaśnej atmosferze siarkowca, ale żeby wszystkie 3? Niepokojące.
Zaletą tutaj w porównaniu do BM235 jest głównie dokładność, bargraf, oraz co też mnie cieszy rezystancja z rozdzielczością 0,01Ω na najniższym zakresie. Fajna sprawa.
Wadą natomiast jest mniejszy wyświetlacz, taki jak jest w BM235 bardzo mi się podoba, natomiast np. w takiej SANWIE PC5000 wyświetlacz to dla mnie nieporozumienie i dyskwalifikacja. Tutaj nie jest źle, ale BM235 dla mnie pod tym względem wygrywa. No i te mikroampery też mnie martwią - koniecznie chcę je mieć w swoim mierniku.
Sanwa CD772 i CEM DT-9929 tutaj sam nie wiem co myśleć... Sanwa będzie odbiegać od BRYMENA a ten CEM to wydaje mi się przekombinowany i za chiński.
Wolę chyba postawić na sprawdzoną markę.
Jak do tej pory skłaniam się tak, jeśli standardiwy BM235 dorównuje parametrami niebieskiemu EEVblogowemu BM235;
BM235>BM811s>CD772.. CEM chyba odrzucę ale poczytam też co napiszecie na jego temat.
Jeśli macie jakieś inne propozycje, to chętnie przeczytam. Zapytacie czego oczekuję? Bierzcie niebieski BM235 za wzór - to jest miernik który chcę mieć(ale nie chcę płacić 50$ za wysyłkę z Australii, i mieć realną gwarancję
)
http://www.eevblog.com/files/BM235-Manual-EEVblog.pdf
Chętnie też poczytam opinie o jakichkolwiek BRYMENACH
Pozdrawiam serdecznie
Paweł
Mój dotychczasowy miernik niestety coraz bardziej daje się we znaki przekłamywaniem mierzonych wartości. Jest to stara cegła PHILIPS/FLUKE chyba PM2718. Po za tym jego rozmiary są niewygodne jak dla multimetru przenośnego.
Cena maksymalna to 500zł brutto. Wolałbym jednak być bliżej granicy 400zł
Zacząłem więc research wśród różnych modeli mierników. Najbardziej przypasowała mi firma BRYMEN, a także jeden model SANWY - CD772, oraz miernik CEM DT-9929.
Jeśli chodzi o BRYMEN to zacznijmy od BM235. Na youtube jest sporo różnych testów tego miernika, jednak pod brandingiem EEVblog. Wersja ta różni się wersją firmware, co wynika z instrukcji. Dlatego mimo że byłem właściwie zdecydowany na ten miernik, teraz się waham.
Pytanie do posiadaczy niebrandowanego, czerwonego BM235 - Czy zachowanie miernika jest analogiczne do tego co prezentuje ten film(nawiasem mówiąc - doskonałe porównanie)
https://www.youtube.com/watch?v=5cwjjXoo0kM
Czy pojawiły się jakiekolwiek problemy z działaniem? Wrażenia? Polecacie czy raczej nie?
Kolejny, nieco droższy miernik BRYMENA to BM811a lub BM811s.
Miałem okazję dziś potestować na zakładzie trzy sztuki - dwie BM811a i jedną BM811s.
Co ciekawe, gdy mierzyłem prąd na zakresie mA, i wynosił on 0,3mA, to po przełaczeniu na µA każdy miernik wskazał 8,9µA.
Co prawda mierniki te mają za sobą dobre kilka lat pracy w kwaśnej atmosferze siarkowca, ale żeby wszystkie 3? Niepokojące.
Zaletą tutaj w porównaniu do BM235 jest głównie dokładność, bargraf, oraz co też mnie cieszy rezystancja z rozdzielczością 0,01Ω na najniższym zakresie. Fajna sprawa.
Wadą natomiast jest mniejszy wyświetlacz, taki jak jest w BM235 bardzo mi się podoba, natomiast np. w takiej SANWIE PC5000 wyświetlacz to dla mnie nieporozumienie i dyskwalifikacja. Tutaj nie jest źle, ale BM235 dla mnie pod tym względem wygrywa. No i te mikroampery też mnie martwią - koniecznie chcę je mieć w swoim mierniku.
Sanwa CD772 i CEM DT-9929 tutaj sam nie wiem co myśleć... Sanwa będzie odbiegać od BRYMENA a ten CEM to wydaje mi się przekombinowany i za chiński.
Wolę chyba postawić na sprawdzoną markę.
Jak do tej pory skłaniam się tak, jeśli standardiwy BM235 dorównuje parametrami niebieskiemu EEVblogowemu BM235;
BM235>BM811s>CD772.. CEM chyba odrzucę ale poczytam też co napiszecie na jego temat.
Jeśli macie jakieś inne propozycje, to chętnie przeczytam. Zapytacie czego oczekuję? Bierzcie niebieski BM235 za wzór - to jest miernik który chcę mieć(ale nie chcę płacić 50$ za wysyłkę z Australii, i mieć realną gwarancję
http://www.eevblog.com/files/BM235-Manual-EEVblog.pdf
Chętnie też poczytam opinie o jakichkolwiek BRYMENACH
Pozdrawiam serdecznie
Paweł