Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podzielniki ciepła techem.

Tal-Rash 07 Sie 2018 18:32 627 7
  • #1 07 Sie 2018 18:32
    Tal-Rash
    Poziom 14  

Witajcie.
    Mieszkam od roku w nowym budownictwie. Na kaloryferach mam niezdejmowalne podzielniki radiowe ciepła. Ok fajnie. Do dziś. Otrzymałem rachunek rozliczeniowy. Z czynszem płacę za ogrzewanie i raz w roku rozliczają podzielniki. Pech mieli taki, że przez pierwszy rok nikt tu nie mieszkał mieszkanie było zamknięte a kaloryfery zakręcone na zero. Niestety podzielniki miały to gdzieś i naliczyły ogrzewanie. Za zakręcone do zera kaloryfery mam zapłacić 682zł. No taki we mnie gniew wrósł że niewiele brakowało abym wziął siekierę młot etc i je szybko zdemontował. Ale skoro tu zawsze dobrych fachowców było można spotkać to proszę o rady. Mam brać młotek i je zdemontować czy siekierę i iść do zarządcy na rozmowę?
    Czuję się zwyczajnie OKRADZIONY!

0 7
  • #2 07 Sie 2018 18:53
    ta_tar
    Poziom 26  

Musisz sprawdzić w regulaminie (nie wiem czy spółdzielnia czy wspólnota) w jaki sposób jest rozliczane ciepło. U mnie np. jest tak że całość zużytego ciepła na blok jest dzielona tak że 60% na ogrzewanie wspólne czyli te pomieszczenia które są nieopomiarowane a 40% dzielą na podzielniki. Kiedyś miałem odwrotnie (60% na podzielniki a 40% na wspólne).

0
  • Pomocny post
    #4 07 Sie 2018 22:13
    kierbedz4
    Poziom 34  

Mimo zakręconych zaworów termostatycznych jak temperatura w pomieszczeniu w zimie obniży się do 8 st to zawory na grzejnikach samoczynnie się otwierają aby nie doszło do zamrożenia kaloryferów.Może zostawiłeś uchylone okno w okresie zimowym.

0
  • #5 10 Sie 2018 17:52
    Tal-Rash
    Poziom 14  

Podzielniki jakie mam w domu wyglądają tak:
    Podzielniki ciepła techem.
    Okna były na pewno zamknięte.

0
  • Pomocny post
    #6 10 Sie 2018 18:36
    lukaszd82
    Poziom 26  

Wrzuć rozliczenie. Ile impulsów Ci nabiły te podzielniki? Może zawory termostatyczne są już do wymiany?
    Mam takie same w mało używanym mieszkaniu i jeśli zakręcone są zawory termostatyczne to nie nabija żadnych impulsóe...

0
  • Pomocny post
    #7 10 Sie 2018 20:01
    ta_tar
    Poziom 26  

Mogę podać ci przykładowo moje rozliczenia za 2017 r. Na trzech podzielnikach miałem tylko 86 impulsów. Mieszkanie normalnie użytkowane, blok ocieplony w pokojach ok. 22-24 stopnie. W rozliczeniu rocznym za te impulsy naliczono około 10 zł a za pozostałą część zapłaciłem ponad 350 zł. Jak już wcześniej pisałem mamy podział 60 na 40%.
    Na zdjęciu pokazuję mój podzielnik.Podzielniki ciepła techem.

0
  • #8 26 Sie 2018 14:44
    Tal-Rash
    Poziom 14  

Okazuje się że problem dotyczył jednego podzielnika. W kaloryferze okazał się wadliwy zawór który mimo zakręcenia na zero i tak przepuszczał wodę. Nie wiem czy developer mi zwróci za zakręcone ogrzewanie. Sprawa w toku, zawór wymienili bezpłatnie. Namierzyć się to udało za pomocą nasłuchu blisko zaworu. Słychać było delikatny szum.

0