Do uruchomienia gry na GBA poszukaj nagrywarki GBA, pierwsze były sprzedawane z programowalnym kartridżem i urządzeniem podłączanym do komputera, późniejsze były w postaci kartridża z czytnikiem MiniSD, a na kartę MiniSD wprowadzało się pliki .gba w standardowy sposób.
Właśnie na pewnym portalu sprzedażowym można znaleźć takie rzeczy pod hasłem "nagrywarka gba".