Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech Harmony Hub i NC+ Ultrabox 4k - uczenie

rosak 25 Oct 2018 20:42 2472 4
Automation24
 • #1
  rosak
  Car dashboards specialist
  Witam,
  szukałem w google ale nie chce mi się wierzyć, że jestem jedynym posiadaczem Logitech Harmony Hub i NC+ 4k.
  Dziś zakupiłem hub. Nie ma w konfiguracji dekodera NC+ którego producentem jest Technicolor Delivery Technologies a model to USW4001NCP.
  Teoretycznie nie powinno być problemu, jest przecież opcja uczenia korzystając z orginalnego pilota. Niestety nauczenie przycisku power zajęło mi ok 10 minut, przy kolejnym przycisku "1" wymiękłem po następnych 10 minutach. Próbowałem wszystkich możliwych kątów. Pilot nadaje bez problemu, dekoder reaguje za każdym razem, Harmony Hub albo wcale albo wyświetla jakiś problem z rozpoznaniem sygnału.
  Kiedyś, za czasów moich zabaw z Arduino, przy poprzednim dekoderze NC+ zauważyłem, że te piloty dosyć dziwne komendy wysyłają, było to kilka różnych komend na jednym przycisku. Nie wiem, czy może tu jest problem.
  Ktoś ma jakieś doświadczenia z powyższym?
  Jeśli nie będzie to działać z dekoderem NC+ oddaję hub, bo głównie do tego to kupiłem
  Z góry dzięki za pomoc.
 • Automation24
 • Helpful post
  #2
  w_szymek
  Level 12  
  Dziwne, ja mam harmony ultimate i znajduję Technicolor USW4001NCP. Niestety nie posiadam tego tunera więc nie mogę sprawdzić poprawności konfiguracji.
 • Automation24
 • #4
  w_szymek
  Level 12  
  Bo wszystko się ustawia na myharmony na komputerze...
 • #5
  Robus_1
  Level 2  
  Tez mam problem z ustawieniem tego dekodera w moim Harmony Ultimate... Dzial mi "prawie" wszystko, ale jest problem z wylaczeniem dekodera. Mam scenariusz : Wlacz tv, ustaw na hdmi1, wlacz dekoder ... Gdy wylaczam ten zestaw z pilota ( lub z apki na android Harmony ) to wszystko sie wylacza czyli tv off, dekoder off i po ulamku sekundy dekoder sie sam od nowa wlacza... Ustawialem kilka razy zarowno na komp jak i w apce, zmienialem opoznienia i ustawienia zasilania, nic nie pomaga. Jakies pomysly ?
  Pozdr