Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scythe Mugen 2 Rev.B - Czy da się jakoś zaadaptować na AM4?

11111olo 04 Lis 2018 19:59 540 7
  • Pomocny post
    #2 04 Lis 2018 22:44
    Tomequ123

Poziom 17  

To chyba dosyć stare chłodzenie sądząc po opisie.

Na x-komie i morele są chłodzenie kompatybilne z AM2, AM3, AM3+, i AM4 łącznie, bez udziwnień, więc wydaje mi się, że oni nie wiedzieli jeszcze, że powstanie AM4 jak tworzyli to chłodzenie i opis strony, a nie widzę powodu dla którego jakieś Fera 3 albo Spartan 3 musiałyby być modyfikowane, żeby wejść na starszy AM3. Więc wydaje mi się, że wejdzie bez modyfikacji, bo masz cały zestaw montażowy, z różnym rozstawem śrubek.

0
  • Pomocny post
    #4 04 Lis 2018 23:57
    badboy84
    Poziom 38  

Producent nie przewidział takiego zestawu montażowego.
    Bez przerobienia nie da się zamontować tego chłodzenia na AM4, ma po prostu inny rozstaw otworów montażowych.
    AM3/+ 96x48mm
    AM4 90x54mm
    Nie jestem jakimś wielkim fanem Intela, ale pod tym względem jest dla nas bardziej łaskawy i od dobrych kilku lat na upartego można by jechać na tym samym chłodzeniu :)

0
  • Pomocny post
    #5 05 Lis 2018 22:01
    pawelr98
    Poziom 36  

Jakby nie patrzeć, to AMD ma podobny czas z jednym chłodzeniem co intel.
    Wszak od 939 aż do AM3+ był ten sam system.
    Intel ma ten sam rozstaw od LGA1156 w górę.

Ja bym po prostu zrobił własny adapter.
    Potrzeba by kawałka solidnej blachy i wiertarki.
    Jakby nie patrzeć, różnice wymiarowe są stosunkowo niewielkie i tyle myślę da się zrobić bez większego problemu.
    Może nawet zwykłą zapinkę dało by radę przerobić po prostu szlifując brzegi otworów.
    Mamy bowiem po 6mm różnicy w każdym wymiarze, co daje po 3mm na stronę.

0
  • Pomocny post
    #6 11 Lis 2018 12:45
    safbot1st
    Poziom 43  

@pawelr98 Temat zahaczył już mocno o ślusarkę / metaloplastykę, więc myślę, należy go uznać za rozwiązany.
    Da się zaadoptować. Czy dokupić - nie wiadomo. Oficjalnie chłodzenie na AM4 nie pasuje.
    @11111olo Czyli finalnie możemy liczyć na foto gotowego "wyrobu" w temacie lub DIY? ;)

0