Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Auto odpala i gaśnie, obroty skaczą volvo 1.9 95Km

11 Jan 2019 20:40 414 7
  • Level 3  
    Witam. Volvo v40 1.9 95km 2000r.... Był problem z czujnikiem temperatury pokazywał max jak się zagrał (nie pompa wody) czujnik wymieniony jest ok. Ale po wymianie czujnika odpalał i gasł, wkrecał się na obroty falował gasł a obrotomierz pokazywał zupełnie co innego. Podejrzewam czujnik HALLA położenia wału przykręcony do szynki biegów (Tak mówi mechanik) próbowaliśmy go "dociskać" do koła i "odchylać" ale w efekcie końcowym nic to nie daje...... Jak Auto odpala i chodzi na wolnych obrotach to po przejechaniu około 1km gaśnie nie chce odpalać... Problem pojawił się po wymianie czujnika temperatury(zielonego)
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 3  
    Ok jutro sprawdzę ewentualnie wymienię. Ale myślę że to jednak nie to jak złapie się za czujnik położenia wału na skrzyni biegów i go ruszy w którąś stronę to albo chodzi dobrze albo zgaśnie lub wejdzie na obroty i zgaśnie. Ogólnie to jak sprawdzalismy czy to czujnik temperatury to jak wypielismy kostkę to zaczął szaleć silnik i gasł a jak była wpięta to wróciło do normy po wymianie czujnika na nowy nie ma znaczenia czy to jest nowy czy stary taki sam problem tylko temperaturę pokazuje dobrze na nowym (jak odpali i zacznie równo pracować na wolnych obrotach to chodzi ok ale nie idzie jechać bo po chwili szaleje) jutro dam znać co z tym filtrem jak nie pomoże to zostaje przy tym co napisałem dodam że mam 2 czujniki i na obydwu chodzi tak samo i jak wykrecilem pierwszy raz czujnik to był w oleju i opiłkach metal....
  • Level 3  
    Filtr paliwa wymieniony. Pomogło na Jakiś czas chodziło na wolnych obrotach nie zdążyłem się przejechać. Mechanik nie ma komputera. Sprawdzalismy kontrolką elektrozawor jest otwarty jak gaśnie. Zastanawiamy się czy to czasem nie jest woda w paliwie czy coś podobnego powietrza w wezykach nie widać.
  • Level 3  
    No dobrze to może być pompa a coś jeszcze? Czy jest jakaś możliwość tego sprawdzić?
  • Level 3  
    Z błędów jest jedynie bład czujnika temperatury. Jest jeszcze możliwość żeby przeskoczył rozrząd na pompie?