Cześć,
planuję zrobić nową instalację antenową DVB-T w Łodzi, w blokowisku na 11. Listopada, na parterze.
Najlepszy wybór nadajnika to będzie chyba Łódź - Komin EC 4, niecałe 12km,
W "normalnych" warunkach wziąłbym jakąś antenę kierunkową bez wzmacniacza ale centralnie na azymucie mam 5 bloków cztero piętrowych z rzędu.
Na blokach widzę, że ludzie mają różne anteny, siatki, kierunkowe (chociaz wycelowane wg mnie nie w kierunku EC4) i inne. Ale ja chciałbym dobrać żeby było optymalnie.
Aplikacja telmora na komórki pokazała żeby brać siatkę
https://www.telmor.pl/Katalog-produktow/Anteny-naziemne/Anteny-asr-DVB-T
lub coś z tego:
https://www.telmor.pl/Katalog-produktow/Anten...activa-LTE-PROTECTED-SAW-antena-pasmowa-DVB-T
Ten drugi typ nawet bardziej pasuje jeżeli chodzi o prostotę montażu. Ale aplikacja już nie podpowiada czy wziąć aktywną, pasywną i czy z filtrem LTE czy bez. LTE pewnie lepiej wziąć, ale pytanie którą wziąć i czy ze wzmacniaczem. A może coś jeszcze dipola lub innej firmy byście mi mogli polecić do sprawdzenia?
pozdrawiam
Marcin
planuję zrobić nową instalację antenową DVB-T w Łodzi, w blokowisku na 11. Listopada, na parterze.
Najlepszy wybór nadajnika to będzie chyba Łódź - Komin EC 4, niecałe 12km,
W "normalnych" warunkach wziąłbym jakąś antenę kierunkową bez wzmacniacza ale centralnie na azymucie mam 5 bloków cztero piętrowych z rzędu.
Na blokach widzę, że ludzie mają różne anteny, siatki, kierunkowe (chociaz wycelowane wg mnie nie w kierunku EC4) i inne. Ale ja chciałbym dobrać żeby było optymalnie.
Aplikacja telmora na komórki pokazała żeby brać siatkę
https://www.telmor.pl/Katalog-produktow/Anteny-naziemne/Anteny-asr-DVB-T
lub coś z tego:
https://www.telmor.pl/Katalog-produktow/Anten...activa-LTE-PROTECTED-SAW-antena-pasmowa-DVB-T
Ten drugi typ nawet bardziej pasuje jeżeli chodzi o prostotę montażu. Ale aplikacja już nie podpowiada czy wziąć aktywną, pasywną i czy z filtrem LTE czy bez. LTE pewnie lepiej wziąć, ale pytanie którą wziąć i czy ze wzmacniaczem. A może coś jeszcze dipola lub innej firmy byście mi mogli polecić do sprawdzenia?
pozdrawiam
Marcin