Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 1.6 AVU - Drgania na wolnych obrotach

13 Lut 2019 18:35 297 8
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z drganiami na wolnych obrotach. Przepustnica wyczyszczona z adaptacją. Wymienione uszczelki na kolektorze. Po podłączeniu pod komputer pokazuje błąd mieszanka zbyt uboga i pokazuje wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach (trochę dziwne że na wszystkich. Przeglądając forum spotkałem się z wypadanie zapłonu na jednym może dwóch cylindrach) cewke zaplonowa, przewody WN i świece wymieniłem jakieś 15tys temu.
    Gdzie szukać problemu? Nagle wszystkie świece mogą być uszkodzone? Prosze o pomoc.
  • Poziom 10  
    Sonda tą przed i za katalizatorem wymieniłem na Boscha rok temu...
  • Poziom 13  
    Niektóre świece nawet 8 tys nie wytrzymują, ale żeby od razu wszystkie 4 to faktycznie podejrzane, skoro wszystko masz wymienione to zacznij od diagnostyki, za skład mieszanki odpowiada sonda lambda, przepływka, czujnik temp zasysanego powietrza i czujnik temperatury cieczy no i jak kolega wyżej napisał sprawdź ciśnienie paliwa, podłącz kompa i szukaj anomalii
  • Poziom 10  
    Na jakich kanałach programie vcds mogę sprawdzić sondy i jakie powinny być wartości?
    Czy przepływomierz w tym programie też mogę jakoś sprawdzic?

Pompa raczej odpada bo to samo mam na gazie i na benzynie
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    wchodzisz w silnik, bloki pomiarowe, i kanały od 030 do 049 związane są z sondą, na którymś z tych kanałów, chyba 32 będziesz widział zmieniające się napięcia,

Napięcie sygnału sondy dla "Mieszanka zbyt bogata (niski poziom tlenu)" wynosi pomiędzy około 0,7 i 1,1 V.
    Napięcie sygnału sondy dla "Mieszanka zbyt uboga (dużo tlenu)" wynosi pomiędzy około -0,1 i +0,3 V.

jak stoisz na postoju to wartości powinny być zmienne, raz ubogo, raz bogato, a przy przyspieszaniu z pedałem wdepniętym w podłogę mieszanka powinna być tylko bogata
  • Poziom 6  
    Jak układ wydechowy jest nieszczelny, zwłaszcza na linii głowica sonda to tak samo mogą być spierdzielone odczyty. Tak samo w dolot i wszelkie podciśnienia.
  • Poziom 10  
    mosio24 napisał:
    wchodzisz w silnik, bloki pomiarowe, i kanały od 030 do 049 związane są z sondą, na którymś z tych kanałów, chyba 32 będziesz widział zmieniające się napięcia,

Napięcie sygnału sondy dla "Mieszanka zbyt bogata (niski poziom tlenu)" wynosi pomiędzy około 0,7 i 1,1 V.
    Napięcie sygnału sondy dla "Mieszanka zbyt uboga (dużo tlenu)" wynosi pomiędzy około -0,1 i +0,3 V.

jak stoisz na postoju to wartości powinny być zmienne, raz ubogo, raz bogato, a przy przyspieszaniu z pedałem wdepniętym w podłogę mieszanka powinna być tylko bogata

Dzięki wielkie za info. Sprawdzę w wolnej chwili.
    Narazie powymienialem wężyki od podciśnienia bo lamaly się w rękach i jest lepiej