Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przystawka do ciecia płytek pod kątem.

jaru76 13 Lut 2019 19:33 4470 6
  • Witam wszystkich chciałbym przedstawić przystawkę do szlifierki kątowej. Przystawka ma na celu ciecie płytek pod regulowanym kątem, kąt jaki ja ustawiłem to 45 stopni. Przystawka posiada również regulacje głębokości ciecia, czyli rant na brzegu płytki. Głębokość regulujemy przez przesuniecie szlifierki. Jest również delikatną regulacja kąta tarczy w stosunku do płytki. Przód tarczy skrawa płytkę koniec odstaje żeby nie wyszczerbiać. Sklejka na podstawie zostanie pokryta jeszcze dodatkowo cienką plexą, dla lepszego poślizgu.
    Przystawka do ciecia płytek pod kątem. Przystawka do ciecia płytek pod kątem. Przystawka do ciecia płytek pod kątem. Przystawka do ciecia płytek pod kątem. Przystawka do ciecia płytek pod kątem.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    jaru76 napisał 111 postów o ocenie 58, pomógł 8 razy. Mieszka w mieście Będzin. Jest z nami od 2007 roku.
  • PCBway
    zett1
    Poziom 14  
    Fajny pomysł, solidne wykonanie, ale mam taką malutką wątpliwość- nie ma to zbyt dużo wspólnego z elektronicznym forum.....forum muratora czy Casto- to rozumiem ;)
  • PCBway
    zolwik_rct
    Poziom 11  
    Pokaż jaki jest efekt cięcia, może faktycznie nie ten dział, ale jak działa to fajnie, że się dzielisz ;)
    spoli
    Poziom 15  
    Rzeczywiście, ja czytając tytuł na stronie głównej, niewiele myśląc od razu założyłem, że chodzi o cięcie płytek .... PCB. :shocked!:
    jaru76
    Poziom 14  
    Witam wszystkich, chciałbym przedstawić praktycznie efekt końcowy. Przystawkę ulepszyłem w dokładniejszą regulacje kąta tarczy. Jak wcześniej pisałem dołożyłem plexe dla lepszego poślizgu po płytce. W planach mam jeszcze zrobienie odciągu pyłu.

Przystawka do ciecia płytek pod kątem. Przystawka do ciecia płytek pod kątem.

Przystawka do ciecia płytek pod kątem.

Przedstawiam Wam również zdjęcia z efektów.

marniu
    Poziom 25  
    Swietna sprawa jak ktoś nie chce dzwigac duzej maszyny do cięcia . Sam osobiscie kiedys zastanawiałem się nad stworzeniem czegos takiego ale ostatecznie zakupiłem maszynę używaną.