Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Zafira a 1.8 16v 1999 - Przełącznik gazu się zapala ale gazu nie pobiera ch

11 Lip 2019 20:54 297 14
  • Poziom 6  
    Witam,

Na początku napiszę samochód na benzynie chodzi normalnie , tylko z gazem mam problem. Samochód chodził na gazie normalnie, do momentu aż rano chciałem przełączyć na gaz a nie paliła się kontrolka od przełącznika gaz/benzyna , więc znalazłem usterkę był naderwany kabelek od bezpiecznika gazu i z drugiej strony też ledwie stykał kabelek od elektrozaworu . te dwa kabelki naprawiłem znajdowały się przy akumulatorze , po naprawie przełącznik gaz/benzyna mruga , po dodaniu gazu do 3000 obrotów kontrolka cały czas się świeci czyli według tego powinien samochód jeździć na gazie, obroty chodzą normalnie , zatankowałem pełen bak gazu, przełączyłem na gaz i pojechałem 50 km podjechałem na stacje żeby sprawdzić czy gaz działa chciałem zatankować ale nie mogłem bo bak gazu cały czas jest pełny. Proszę o pomoc co mogło paść.
    Według mnie posiadam instalacje II Generacji silnik X18XE1
  • Relpol przekaźniki
  • Admin grupy komputery
    Jedź do "gazowników" niech sprawdzą, raczej sam więcej nie zdziałasz.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 6  
    CameR napisał:
    Czy usterka z tego tematu jest powiązana z tematem z maja 2019 ?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3583239.html

Nie jest powiazane bo tam mialem problem na paliwie ale juz rozwiazalem zmienilem sonde i przeplywomierz benzyna dziala ale z gazem mam problemy

Dodano po 10 [minuty]:

DriverMSG napisał:
    Jedź do "gazowników" niech sprawdzą, raczej sam więcej nie zdziałasz.

Chyba ze ktos mial podobny problem i mnie nakieruje :)
  • Admin grupy komputery
    Miałem podobny, nie identyczny,
    Podczas jazdy zauważyłem, że znika mi paliwo na wskaźniku. Okazało się, że nie jadę na LPG.
    Pojechałem do "gazownika" który mi zakładał instalację (była jeszcze na gwarancji), podłączył się laptopem i stwierdził uszkodzenie sterownika.
    Po oględzinach okazało się, że do sterownika dostała się woda i spaliło dwie ścieżki.
    Szło to naprawić, ale na gwarancji wymienił mi sterownik.
  • Admin grupy komputery
    Darasd napisał:
    na cewke elektrozaworu
    To możesz sam sprawdzić, czy działa. Sprawdź czy jest tam podawane 12V, ewentualnie podaj jej 12V i sprawdź czy działa.
  • Poziom 6  
    DriverMSG napisał:
    Darasd napisał:
    na cewke elektrozaworu
    To możesz sam sprawdzić, czy działa. Sprawdź czy jest tam podawane 12V, ewentualnie podaj jej 12V i sprawdź czy działa.

w cewce sprawdzić czy jest 12v, a to podczas odpalonego samochodu na gazie sprawdzić?
  • Admin grupy komputery
    Darasd napisał:
    w cewce sprawdzić czy jest 12v, a to podczas odpalonego samochodu na gazie sprawdzić?
    Tak. W momencie gdy powinien przełączyć się na LPG.
    Napięcie powinno być na zaworze przy parowniku jak i przy butli.
  • Poziom 6  
    a jeszcze jedno byłem dzisiaj u gazownika podłączył się i powiedział że gaz niby działa :)

tylko dziwne ponieważ jak się odłączy bezpiecznik który jest od gazu podłączony do akumulatora to samochód moim zdaniem powinien zgasnąć jak był odłączony podczas pracy silnika na gazie a on chodzi tak samo, tak jakby się nic nie stało.

Dodano po 39 [sekundy]:

Darasd napisał:
    DriverMSG napisał:
    Darasd napisał:
    na cewke elektrozaworu

a jeszcze jedno byłem dzisiaj u gazownika podłączył się i powiedział że gaz niby działa :)

tylko dziwne ponieważ jak się odłączy bezpiecznik który jest od gazu podłączony do akumulatora to samochód moim zdaniem powinien zgasnąć jak był odłączony podczas pracy silnika na gazie a on chodzi tak samo, tak jakby się nic nie stało.
  • Admin grupy komputery
    Może wystarczy wymienić filtry gazu.
    Niestety nie mam jak pomóc, nawet nie wiemy jaka masz instalację, jaki sterownik i jak podłączona do samochodu.
  • Poziom 40  
    Zrób jakieś zdjęcia spod maski i wstaw a nie podawaj linków, które nic nie wnoszą do tematu.
  • Poziom 24  
    Temat powinien znaleźć się w śmietniku, autor bez podstawowej wiedzy teoretycznej w temacie instalacji LPG może doprowadzić do tragedii takimi działaniami
  • Poziom 37  
    Ja wróżę AL700 i uwalony przekaźnik w nim... Kula kryształowa tak podpowiada. Wtedy świeci centralka a jedzie na PB.