Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp SJ-SC700V-BE - Woda wyciekająca z przedniej części lodówki

28 Lip 2019 21:44 198 6
 • Poziom 10  
  Witam
  Na dole w przedniej części lodówki Sharp SJ-SC700V-BE zbiera się woda. Lodówka normalnie chłodzi, wbudowany wskaźnik pokazuje poprawną temperaturę chłodzenia, wg instrukcji zbieranie się niewielkiej ilości wody w tym miejscu jest normalne bo nawet jest tam wyżłobienie zapobiegające jej wylewaniu się z lodówki. Jednak ilość wody w tym miejscu zaczyna już przekraczać pojemność tej wnęki i tworzą się kałuże wody przed lodówką. Czy dalej w obecnych temperaturach to normalny objaw, czy wypadałoby sprawdzić jakieś elementy ?
  Pozdrawiam
  Rafał
 • Poziom 10  
  Dziękuje, chyba to pomogło. Elastyczna rurka do odkurzacza i coś wyssało. Czy te lodówki nie mają gdzieś w środku jakiegoś otworu, który odprowadza wodę z komory?
 • Poziom 10  
  Byłą potrzebna poprawka, rurkę od skroplin trzeba było przeczyścić na całej długości. Wykorzystałem do tego celu cienką cynę, którą na końcu zawinąłem kilka razy aby tworzyła czubek nieco mniejszy od rurki. Potem wprowadziłem ją kilkukrotnie od dołu do rurki od skroplin aż do oporu. Za pierwszym razem wypadł kawałek jakieś wilgotnej materii, który zamykał wypływ. Po kilku minutach ściekania wody było po sprawie.
 • Poziom 16  
  To teraz zanurkuj jeszcze raz w to samo miejsce na dole lodówki i sprawdź, czy koniec rurki do odpływu skroplin jest dokładnie umieszczony nad tacką na sprężarce.
  Ciepło sprężarki powoduje odparowanie skroplin z tacki, dzięki czemu nie zbiera się woda z tyłu lodówki, bo domorośli "serwisanci" swojego sprzętu potrafią o tym najczęściej zapomnieć.
 • Poziom 10  
  Na dole nie ma tacki, ale jest specjalnie ukształtowany dosyć głęboki plastikowy zbiornik podobny jak w Mastercookach. Spokojnie, wrócił na swoje miejsce. Inaczej woda lałaby się bezpośrednio na sprężarkę :-)
 • Poziom 16  
  barnio napisał:
  ...jest specjalnie ukształtowany dosyć głęboki plastikowy zbiornik...

  Jak zwał, tak zwał - wiadomo o co chodzi. ;-)