Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny

02 Sie 2019 21:24 357 29
  • Poziom 15  
    Witam,

Jestem zmuszony korzystać z LTE w nowym domu.
    Prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiedniej sieci oraz anteny zewnętrznej
    Obecnie w domu jest zainstalowany internet z Orange razem z telewizją jednak osiągi tego internetu to raptem nie całe 1mb/s
    Próbuje znaleźć odpowiednie rozwiązanie które poprawiło by przeglądanie internetu
    Sprawdzałem na swoim telefonie kilka kart :
    Plus - brak zasięgu prawie te same osiągi
    T mobile to samo
    Orange raz lepiej raz gorzej
    A2 to samo
    Myślę nad anteną zewnętrzną poprawiająca zasięg oraz jakimś routerem GSM aczkolwiek nie wiem co wybrać
    Moja miejscowość to Woła Chodkowska województwo mazowieckie
    Podaje mapę bts z lokalizacją

https://mapabts.pl/?center=51.645982%2C21.371857&zoom=11&area=51.667315%2C21.397233
  • Specjalista Sieci, Internet
    A jak wygladały te testy na telefonie/ powinno się zrobić na zewnatrz i skorzystać z aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wilysis.cellinfolite&hl=pl która pokazuje eNB, ECI BTS-a , pasmo i parametry sygnału i speedtest wieczorem.
    Zasięg w Orange i T-mobile z BTS-a NetWorks Ryczywół na terenie gospodarstwa ogrodniczego , na nim wspólne LTE1800NW i kazdy ma swoje LTE800. Działa tez 3G każdego na UMTS2100 w HSPA+DC. Plus ma BTS na terenie Elektrowni Kozienice w Świerżach, na nim LTE1800 i LTE900 aero2 oraz taki sam w Głowaczowie. Play ma BTS w Ryczywole z LTE1800, LTE2100 i LTE800.
  • Poziom 15  
    Zrobiłem testy w tej aplikacji co podałes i w speedteście ( w domu i na zewnątrz )
    Na kartach plusa i a2mobile

DOM

Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny

NA ZEWNATRZ

Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny

Speedtest na kartach nie odpala się w ogóle na dworze jak i w domu
    Ten wynik jest po WIFI
    A telefon z obsługą LTE? Na dodatek nie pokazuje CID w aplikacji czyli test praktycznie nieprzydatny, jedynie co mozna wywnioskować to dramat na 3G w Plusie pewnie z UMTS900Aero2 , sygnał właściwie szczatkowy. Plus i jego klony to raczej nie jest operator na tą lokalizację.
    A dlaczego tylko Plus , tym razem padlina na 2G z GSM900 BTS Głowaczów? I skąd screen Play z LTE800 z BTS-a Miejska Dabrowa?
  • Poziom 15  
    Kolejne testy orange i t mobile w domu i na zewnątrz

Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny

wydaje mi się że wygrał orange

Dodano po 3 [minuty]:

speed test na t mobile sie w ogóle nie odpala nie może się połączyć
    orange sprawdzę jak doładuje konto
    Orange łaczy się w agregacji LTE800+1800 z Ryczywołu, sygnał na zewnatrz na LTE800 jako pasmo podstawowe bardzo słaby, na LTE1800 NW zapewne szczatkowy jak wypadł DL/UL na zewnątrz na tym LTE+? W domu 3G z UMTS900 Orange z tego BTS-a, sygnał tragiczny, Z tego BTS-a korzysta tez T-Mobile , ma tam te same pasma ale telefon się do niego nie loguje, karta T-mobile ma dostęp do LTE? No i co z Play?
  • Poziom 15  

tak wygląda test na orange w domu - deklasuje resztę , martwi mnie jednak duży ping

jaką antenę powinienem wybrac do lepszego zasięgu ?
    Jaki router gsm ?
    Nie deklasuje bo test wykonany przy takich parametrach sygnału mówi niewiele, pozostaje jeszcze kwestia wyboru oferty w Orange, abonament czy pre-paid ? Abonament tylko ze sprzętem. Dobór anteny po dokładniejszych testach pasm LTE. No i brak testów Play a ten operator ma w Ryczywole agregacje 3 pasm LTE na 30MHz pasma.
  • Poziom 15  
    Niestety Play również bez rewelacji czy w domu czy na dworze Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny

Dodano po 1 [minuty]:

Proszę mi doradzić jaki router GSM wybrac czy antenę zewnętrzną do poprawy zasięgu ?
    Jeżeli chodzi o operatora to zostanę przy Orange
    Wybiorę chyba wersję z abonamentem 60zl przy 250gb pakietu danych
    Play to 3G na UMTS900HSPA+ z BTS-a Ryczywół , jest około 700m za tym Networks, sygnał bardzo słaby. niezależnie od wyboru operatora podstawą jest antena zewnętrzna. Abonament Orange ale tylko z routerem B525( Flybox LTE+) z ratą 6 zł/m-c. Router z agregacja 2 pasm LTE wart około 300 zł. W prepaid Orange można mieć za 140 zł 1TB danych na 5 m-cy lub za 4-5 zł 72GB na 3 tygodnie, sprzęt własny.
    No i jest jeszcze opcja z T-Mobile i domowy internet bez limitu danych z DL do 20Mb/s za 59 zł/m-c , w cenie abonamentu wliczona rata za B525, korzysta z tego samego BTS-a Networks na szklarniach W Ryczywolema na nim swoje LTE800 ( 10MHz pasma) i 15MHz pasma na LTE1800NW wspólnego z Orange. zakup anteny po testach pasm LTE na zewnątrz na B525.
    To nie oferta ze strony Orange tylko pewien zabieg który po zakupie startera https://allegro.pl/oferta/starter-orange-5pln...GU0YWJlYmM5MDkyNjFjZjNlMmQxY2I3MmI2OGE3MzE%3D pozwala uzyskać na nim 72GB na 3 tygodnie. w tym celu rejestrujemy kartę w salonie Orange oraz kodem *101*40# zmieniamy taryfę YES na Orange FREE, za to otrzymujemy bonus 72GB/ 2 tygodnie. następnie sprawdzamy taryfę kodem *124*# i jak mamy już FREE to sprawdzamy czy dostaliśmy 72GB kodem *101*01# i korzystamy. Na koncie mamy 5 zł więc jak chcemy to przedłużamy te 72GB jeszcze o tydzień kodem *101*7#, koszt to 3 zł pobierane z konta. Oferta 1 TB na 5m-cy to karty z Allegro z takim transferem , koszt 140-150 zl. Rejestrujemy sami na siebie po podaniu danych karty przez sprzedawce.
  • Poziom 15  
    A gdy mam już numer w orange mogę zrobić ten manewr ?
    Po zmieniam taryfę kodami

Dodano po 25 [minuty]:

Musi być koniecznie taki sam starter jak na allegro ?
    Niestety zmiana taryfy na obecnym moim numerze nie dała mi bonusu
    Próbuj jak masz inna niz YES przejśc na nią i z powrotem na FREE i zobacz czy dostaniesz bonus.
    Tak , taki router to B525 w Orange sprzedawany jako Flybox LTE+.
  • Poziom 15  
    Posiadam już router z kartą orange z bonusem w domu speedtest na poziomie 20mb/s ping 20
    Na zewnątrz jakim programem zrobić pomiar ?
    Tym z telefonu ? Czy speedtestem ?
    Interesuje mnie jaką antenę musiałbym dokupić
    Zrób testy na tym B525 , test za pomocą HManagera na android http://www.mediafire.com/file/79obbe81eufdt7t/Huawei_Manager_1.2_PL.apk/file lub na Windows https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h W tych programach logujesz się na B525( telefon lub komputer połączony po wiFi z B525). pokażą eNB, CID BTS-a, pasmo LTE i parametry sygnału na nim. pozwalają wybrac konkretne pasmo LTE a HManager dwa do agregacji 2 CC CA. sprawdzasz po kolei LTE1800 i LTE800 oraz LTE1800+800. kontrolnie tez sprawdź LTE2100. Na każdym tez speedtest.
  • Poziom 15  
    Wrzucam zrzuty ekranu z programu pod windowsem

DOM KUCHNIA

DWÓR

NA STROPIE MOJEGO NOWEGO BUDYNKU ( NA PRZECIWKO )

Speedtest na zewnątrz pokazuje 16-18mb
    W kuchni w domu 3mb/s
    Na stropie 20mb/s
    Połączenie na LTE800 Orange z Ryczywołu, sygnał słaby , na stropie lepszy. sprawdź tez tam LTE1800 czyli Band 3 wymuszając go w LTEwatchH, rozwiń tym plusem przy Frequency band wszystkie pasma i wybierz LTE1800 band3. pokaż wynik i speedtest na tym paśmie.
    Tam gdzie był najlepszy zasięg na LTE800 czyli pewnie na stropie.
  • Poziom 15  
    Zrobiłem próby według wskazań , z ustawieniami w programie lte band3

Speedtest pokazał na podwórku - 5.5mb/s
    Speedtest pokazał na stropie - 20-24mb/s

Poniżej wrzucam zrzuty programu

DWÓR:

STROP

Pozdrawiam
    Póki co brak zasięgu w Orange z Ryczywołu, do czasu uruchomienia stacji na maszcie Play. No i trudno powiedzieć jakie pasma z niego będą działały dla Orange.
  • Poziom 15  
    A czy stacja bts ma coś wspólnego z linią telefoniczną którą obecnie ma również orange ? (internet po kablu jest z orange - ale jego osiągi są marne )