Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyłbica spawalnicza po wymianie baterii.

13 Sie 2019 09:44 231 8
  • Poziom 15  
    To już druga przyłbica . Nie znam marki ani producenta. Po okresie ok. 2 lat przyłbice reagowały sekundowym sciemnianiem. Okazało się że bateria umarła . Po wymianie baterii działały może miesiąc i to samo. Bateria ma 3.15 V. Co w nich jest że po wymianie baterii działają tak krótko mimo że bateria sprawna.
  • Poziom 15  
    Bateria CR2032 MAXELL. W czasie pracy ma 3V to musi trzymać parametry. To już druga przyłbica tak ma. Wygląda tak jakby producent nie pozwolił wymieniać baterii.
  • Poziom 26  
    Rozbierze, zobaczy i co stwierdzi?. Że nic spalonego nie widać. Chyba to nie będzie dziwne skoro jeszcze jakiś czas działa. Kiedyś pracowałem jako spawacz mieliśmy jakieś też. Owszem nie pamiętam marki ale po wymianie baterii było dalej dobrze.
  • Poziom 15  
    Aby wymienić baterię trzeba rozpołowić obudowę. Tak jak pisałem działała może nie cały miesiąc. Potem przy łuku ściemniało na sekundę może dwie i przezroczysta. W środku płytka czyściutka . Czeka mnie zakup nowej i tyle.
  • Poziom 31  
    Trudno debatować nad czymś bliżej nieokreślonym. Brak marki, modelu, czegokolwiek poza tym, że jest zasilana baterią CR2032 i nie działa. Nie wiadomo czy układ elektroniczny ma możliwość naprawy, czy jest tam czarny glut bez elementów pasywnych.
    Podsumowując, mam czarną skrzynkę, która nie działa po wymianie baterii. Napiszcie jak naprawić, ale nic wam nie pokażę, żeby nie było zbyt łatwo :)
  • Poziom 23  
    A ta wymieniona bateria (nowa) jakie ma napięcie po miesiącu pracy? Właśnie te 3,15V? Sprawdzałeś, jaki ma prąd? Może masz problemy ze stykami? Ja w swojej przyłbicy tez tak miałem, po podgięciu styków baterii i ich bardzo dokładnym wyczyszczeniu teraz wszystko jest OK.
  • Poziom 42