Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy lusterko boczne może uszkodzic przednia szybę?

Dominika404 18 Aug 2019 19:58 1263 20
    Dominika404
    Level 5  
    Czy lusterko boczne może uszkodzic przednią szybę, gdy same nie uległo żadnemu uszkodzeniu poza lekkim zadrapaniu na krawędzi ?
    Na drodze miało miejsce zachaczenie krawędzi lusterek podczas manewru wyprzedzania , właściciel z poszkodowanego auta twierdzi że jego lusterko wygięło się i uderzyło w przednią szybę i powróciło na miejsce nie ulegając żadnemu uszkodzeniu poza lekkim zadrapaniem krawędzi.
    Czy jest możliwe uszkodzenie szyby poprzez lusterko ?

Właściciel nie był w stanie wygiąć lusterka by tej szyby dotknęło (5cm przerwy) oraz samo lusterko jest bez żadnego uszkodzenia poza drobnymi zadrapaniami.

Dziękuje za odpowiedzi
    vodiczka
    Level 43  
    Dominika404 wrote:
    Właściciel nie był w stanie wygiąć lusterka by tej szyby dotknęło (5cm przerwy)
    Eksperyment przeprowadzony przez właściciela odpowiedział na twoje pytanie.
    Co z przednią szybą? Pęknięcie, odprysk, porysowanie :?:
    Dominika404
    Level 5  
    vodiczka wrote:
    Dominika404 wrote:
    Właściciel nie był w stanie wygiąć lusterka by tej szyby dotknęło (5cm przerwy)
    Eksperyment przeprowadzony przez właściciela odpowiedział na twoje pytanie.
    Co z przednią szybą? Pęknięcie, odprysk, porysowanie :?:

* Dość długie pęknięcie przy dolnej krawędzi szyby
    vodiczka
    Level 43  
    Teoretycznie energia uderzenia mogła przenieść się poprzez słupek na szybę i spowodować jej pęknięcie ale moim zdaniem to nieprawdopodobne przy tak nikłym uszkodzeniu lusterka.
    Kiedyś autobus zahaczył lewe lusterko w moim aucie zaparkowanym na chodniku. Uderzenie było tak silne, że mimo złożenia pękło samo lustro i rama wokół lustra. Szybom nic się nie stało.
    Dominika404
    Level 5  
    kkknc wrote:
    Jakie auto? W zasadzie to lusterko idzie w bok do bocznej szyby.

Przy manewrze wyprzedzania moje lusterko lekko się odgieło i wróciło na miejsce a w drugim pojeździe kierunku wygięcia był w przeciwną stronę (stronę szyby).
    Dominika404
    Level 5  
    Dla mnie również tą sytuacja jest nieprawdopodobna dlatego , postanowiłam skorzystać z pomocy rzeczoznawcy z firmy ubezpieczeniowe aby stwierdził czy to uszkodzenie faktyczniebyło możliwe... Ja sama niestety nie wiele orientuje się w tym temacie..

Dodano po 2 [minuty]:

T5 wrote:
    Nie ma takiej możliwości.

Mam taką nadzieję, że rzeczoznawca również będzie miał taką opinię..
    Aleksander_01
    Level 42  
    Fajny temat i jeszcze fajniejsze odpowiedzi, a z postów autorki tematu nie wynika jednoznacznie czy "zahaczony" pojazd był wyprzedzany czy wymijany.
    W obu przypadkach jest winna autorka - przy wymijaniu czyli wyprzedzanie na trzeciego, przy wyprzedzaniu - brak zachowania należytej odległości, chyba że w grę wchodzą inne czynniki o których autorka nic nie pisze.
    Aleksander_01
    Level 42  
    T5 wrote:
    Aleksander, co by nie było to lusterko boczne które nie zostanie wyrwane nie wybije - uszkodzi przedniej szyby.

Po co to bicie piany skoro nawet nie wiadomo o jaki samochód idzie, a jeżeli było na trzeciego to mogło dojść do różnych uszkodzeń. Jedno jest pewne - jeżeli poszkodowany nie wezwał policji to źle zrobił.
    vodiczka
    Level 43  
    Aleksander_01 wrote:
    Po co to bicie piany skoro nawet nie wiadomo o jaki samochód idzie
    Chyba kolega bije pianę. ;)
    Dominika404 wrote:
    właściciel z poszkodowanego auta twierdzi że jego lusterko wygięło się i uderzyło w przednią szybę i powróciło na miejsce nie ulegając żadnemu uszkodzeniu poza lekkim zadrapaniem krawędzi.
    Czy jest możliwe uszkodzenie szyby poprzez lusterko ?
    i tego się trzymajmy zamiast gdybać:
    Aleksander_01 wrote:
    a jeżeli było na trzeciego to mogło dojść do różnych uszkodzeń
    Aleksander_01 wrote:
    z postów autorki tematu nie wynika jednoznacznie czy "zahaczony" pojazd był wyprzedzany czy wymijany.
    Wynika jednoznacznie. Skoro zdaniem poszkodowanego jego lusterko jakoby uderzyło w przednią szybę czyli wygięło się do przodu to takie zjawisko mogło mieć miejsce tylko gdy był wyprzedzany. Gdyby lusterka zahaczyły się przy wymijaniu to oba złożyłyby się do tyłu.
    Dominika404 wrote:
    Przy manewrze wyprzedzania moje lusterko lekko się odgieło i wróciło na miejsce a w drugim pojeździe kierunek wygięcia był w przeciwną stronę (stronę szyby).
    Aleksander_01
    Level 42  
    Po pierwsze mamy tylko relację jednej strony.
    Po drugie dalej nie wiemy co to za samochód.
    Trzy - nie wiemy jak wygląda to pęknięcie szyby.
    Cztery - są takie dziwne przypadki że początkowo logicznie ciężko to wytłumaczyć.
    I po piąte - też mi się wydaje że jest mało prawdopodobnym aby w ten sposób uszkodzić szybę, ale jak się ten gość uprze to może być różnie (firmie ubezpieczeniowej to wisi, a dla sądu zbyt mała wartość).

Kolega ma warsztat, naprawiał innemu koledze lagunę I, po naprawie odprowadzał mu ją pod dom (dosłownie kilkaset metrów). Ponieważ było blisko nie chciało się mojemu koleżce przymocować przedniej maski (uszkodzony zamek). Jechał jak najwolniej się dało (wiejska droga). Z naprzeciwka jechał autobus i wytworzył na tyle silny pęd powietrza że poderwało maskę do góry. W efekcie - pogięta maska, wgnieciony dach, stłuczona przednia szyba. Koleżka mówi tak - gdybym sam nie prowadził tylko dałbym komuś do odstawienia to nigdy bym w to nie uwierzył.
    vodiczka
    Level 43  
    Aleksander_01 wrote:
    Po pierwsze mamy tylko relację jednej strony.
    Dla mnie wystarczy, nie chcę być sędzią ani śledczym. Odpowiedziałem na pytanie zawarte w relacji, zakładając że autorka tematu napisała prawdę.
    Aleksander_01 wrote:
    Po drugie dalej nie wiemy co to za samochód.
    Jeżeli ta informacja ma znaczenie to podaj model samochodu w którym "pęknięcie szyby składanym lusterkiem, które nie zostało wyrwane z uchwytu" ;) byłoby możliwe?
    Aleksander_01 wrote:
    ale jak się ten gość uprze to może być różnie (firmie ubezpieczeniowej to wisi, a dla sądu zbyt mała wartość).
    Firmy ubezpieczeniowe tępią takich naciągaczy i na 99% dokonujący oględzin w imieniu firmy tej szkody nie uzna. Wypłata ubezpieczenia z OC więc autorce tematu też to wisi, chyba że sądziła iż zarysowanie lusterka załatwi uśmiechem lub kwotą znacznie niższą niż ewentualna zwyżka składki OC po likwidacji szkody.
    Aleksander_01 wrote:
    wytworzył na tyle silny pęd powietrza że poderwało maskę do góry.
    Może w szybę poszkodowanego, kilka sekund przed kolizją z autorką tematu, trafił kamień wystrzelony spod koła poprzedzającego pojazdu a on tego nie zauważył lub zarejestrował w pamięci tylko ostatnie zdarzenie.
    Dominika404
    Level 5  
    "Po drugie dalej nie wiemy co to za samochód"

Mój samochód to ( Ford transit), auto poszkodowane ( Hyundai nissan)

Po ocenie szkody przez rzeczoznawcę z ubezpieczenia będzie wyjaśnione czy faktycznie mogło dojść do takiego uszkodzenia.
    Dominika404
    Level 5  
    kkknc wrote:
    To w końcu dwa auta zachaczyłaś?

Piszę przecież że "Moje auto" Ford transit czyli to którym ja kierowałam i Hyundai nissan auto poszkodowane , to w którym miało by dojść do pęknięcia szyby przedniej poprzez uderzenie bocznego lusterka .
    user64
    Level 27  
    Hyundai nissan to nie istnieje. To coś na wzór Fiat bmw.
    Nie zmienia to faktu, że koleś jak dla mnie naciągacz.
    kkknc
    Level 43  
    Dominika404 wrote:
    kkknc wrote:
    To w końcu dwa auta zachaczyłaś?

Piszę przecież że "Moje auto" Ford transit czyli to którym ja kierowałam i Hyundai nissan auto poszkodowane , to w którym miało by dojść do pęknięcia szyby przedniej poprzez uderzenie bocznego lusterka .

Twoje auto jest marki Ford model Transit. Generacji nie podałaś, ale to szczegół. Następnie podajesz dwie kolejne marki samochodów Hyundai i Nissan. Bez podania modelu. Więc z tego wynika że uszkodziłaś dwa auta. I w dalszym ciągu nie wiadomo jakie?
    Idąc tym tokiem myślenia ktoś powie że ma 5 żon.
    Bo... Anna Maria Helena Stokłosa-Perlicka.