Pytanie do posiadaczy Radeonów RX 570 4 lub 8 GB. Jaki zasilacz jest najbardziej optymalny do rozgrywki na pełnym obciążeniu?
Specyfikacja komputera:
CPU: AMD Ryzen 5 1600
GPU: XFX RX 570 8GB
RAM: 8Gb DDR4 3200MHz
MOBO: ASRock A320M-HDV R3.0
Zasilacz obecny: Chieftec iArena GPA-500S8 500W
Problem zaczął się już przy tej samej karcie ale z 4 GB pamięci w postaci wyłączania karty graficznej przy osiąganiu maksymalnej temperatury pracy (74-75 stopni). Teraz po wymianie karty na taką samą ale z 8 GB pamięci problem występuje taki sam, ale przy temperaturze ok 79 stopni co 3-5 sekund wyłącza się monitor (monitor przechodzi w stan uśpienia) ale dźwięk z gry jest cały czas, klawiatura i mysz działa prawidłowo, ale tylko gdy nacisnę klawisz Windows pojawia się śnieżenie ekranu jak za czasów telewizorów kineskopowych, oczywiście w ciemno można z powrotem włączyć grę ale śnieżenie nie ustaje ale dźwięk powraca z gry. Czy to może być wina słabego zasilacza? Problem występuje tylko przy ustawieniach gry na ultra w World of Tanks przy rozdzielczości 1680x1050 (20"). Dodam też jeśli ma to jakieś znaczenie, że kabel od monitora jest VGA a do karty jest połączony przejściówką VGA - HDMI. Przy innej grze np. GTA 4 nie ma tego problemu gdyż karta nie nagrzewa się powyżej 70 stopni przy ustawieniach maksymalnych.
Specyfikacja komputera:
CPU: AMD Ryzen 5 1600
GPU: XFX RX 570 8GB
RAM: 8Gb DDR4 3200MHz
MOBO: ASRock A320M-HDV R3.0
Zasilacz obecny: Chieftec iArena GPA-500S8 500W
Problem zaczął się już przy tej samej karcie ale z 4 GB pamięci w postaci wyłączania karty graficznej przy osiąganiu maksymalnej temperatury pracy (74-75 stopni). Teraz po wymianie karty na taką samą ale z 8 GB pamięci problem występuje taki sam, ale przy temperaturze ok 79 stopni co 3-5 sekund wyłącza się monitor (monitor przechodzi w stan uśpienia) ale dźwięk z gry jest cały czas, klawiatura i mysz działa prawidłowo, ale tylko gdy nacisnę klawisz Windows pojawia się śnieżenie ekranu jak za czasów telewizorów kineskopowych, oczywiście w ciemno można z powrotem włączyć grę ale śnieżenie nie ustaje ale dźwięk powraca z gry. Czy to może być wina słabego zasilacza? Problem występuje tylko przy ustawieniach gry na ultra w World of Tanks przy rozdzielczości 1680x1050 (20"). Dodam też jeśli ma to jakieś znaczenie, że kabel od monitora jest VGA a do karty jest połączony przejściówką VGA - HDMI. Przy innej grze np. GTA 4 nie ma tego problemu gdyż karta nie nagrzewa się powyżej 70 stopni przy ustawieniach maksymalnych.