Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smartfon do 600 złotych...

05 Lis 2019 16:20 279 15
  • Poziom 9  
    Witam,

Szukam jakiegoś w miarę przyzwoitego smartfona do 600 pln. Jedyny standard jaki mnie interesuje to aby wchodziła tam normalna karta sim (Nie ta nano bo nie chcę jej przycinać, ewentualnie dual sim o ile wtedy jest miejsce na taką i taką ? Nie znam się na smartfonach), no i nie musi być przesadnie duży. Jak sobie tak patrzyłem po ofercie to w oczy rzuciły mi się: Galaxy A10 i Xiaomi Redmi 7, HUAWEI P SMART 2018 FIG-LX1 albo coś tańszego Huawei Y5 2019. Z czego nie bardzo chciałbym ładować się w te xiaomi (mogą mieć problemy ze wsparciem czy coś takiego...).
  • Poziom 43  
    Problemy to ma mieć Huawei i dotyczy to nowych telefonów fabrycznie pozbawionych usług Google. Tym sprzedany już nie wyłączą bo by się nie wypłacili z odszkodowań. Co do nanosim to ja u operatora wymieniłem za free na 3 w jednym, czyli można użyć w każdym telefonie. Jak będzie dual sim to na pewno będzie na karty nanosim - albo dwa sloty w tym jeden zwykle zmienny na Micro SD albo trzy sloty czyli nanosim, nanosim i Micro SD. Na czym Ci zależy - wydajność, aparat, pamięć, dual sim?
  • Poziom 9  
    Aparat średnio, wydajność też nie musi być jakaś top (w końcu budżet jest jaki jest). Dobrze jakby było sporo pamięci i dobry głośnik tj. po podłączeniu słuchawek czy podłączeniu do jakiegoś głośnika żeby w miarę dobrze grało. Bardziej niż do grania czy robienia zdjęć potrzebuję go do słuchania, dzwonienia i przeglądania internetu ;) Co do karty to tak jak pisałem wolałbym żeby było Micro SD. Nie chce mi się z tym bawić.
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Magik1996 napisał:
    Nie chce mi się z tym bawić

Bez żadnego problemu w każdym firmowym salonie wymienią Ci na nową kartę ( SIM/Mikro/Nano). Dwa lata temu jak wymieniałem w T-Mobile, jedynym warunkiem było aby stan konta (prepaid) był większy od 30 zł. Opłata była pobierana z konta, a dostałem dublet. Dwie identyczne karty o tych samych numerach seryjnych. Jedyny minus, to że na starą kartę mogłem zapisać 1000 numerów a na nowe 200.
  • Poziom 16  
    No to ja mogę polecić Moto G6 (ew. G6 Play).
    Sam mam model e5 i żonka mi teraz zazdrości rozwiązania Motoroli w kwestii menu systemowego i rozmieszczenia ikon najczęściej używanych aplikacji. :-D
    clubber84 napisał:
    No to ja mogę polecić Moto G6 (ew. G6 Play).

Mam od tygodnia Moto G6 Play i jestem zadowolony. Głównie ze względu na czystego Androida.

Edit:
    G7 nie 6.
  • Poziom 9  
    Właśnie jak na xkom przeglądałem telefony to te motorole mi się teraz w oczy rzuciły. Nawet nie głupie się wydają.
    Mi najbardziej odpowiada czysty Android, aczkolwiek nie przepadam za okrągłymi telefonami. Bateria dość przyzwoita ( 2 dni, 2-3 godziny czytania ebooków dziennie, tak samo gry + tel i sms). Aparat foto w miarę, brakuje trybu makro. Ogólnie jak na budżetowy smartfon może być jak ktoś cudów nie oczekuje.
  • Poziom 17  
    Zobacz Motorola One w promocji za 599 zł.
  • Poziom 9  
    Xiaomi Redmi 7 o podobnych parametrach co Huawei P 10 Lite można kupić o 150-200 złotych taniej. Warto ? Ewentualnie może warto dopłacić i w tej samej cenie o lepszych parametrach co Huawei można kupić Xiaomi Redmi Note 7. Hmmm ?
  • Poziom 2  
    na 11 będą promocje na Aliexpress, tam an pewno coś ciekawego znajdziesz
  • Poziom 9  
    W sumie zależy mi na wejściu słuchawek. Raczej skłaniałbym się ku Xiaomi. Tylko nie wiem czy Redmi 7 czy Redmi Note 7. Czy warto dopłacać ?
  • Poziom 12  
    Jeżeli byś jednak nie zdecydował się na Xiaomi, to polecam ci Samsunga J3 2016. Tam jest wejście na kartę Micro SIM, czyli ta pośrednia, większa od nano i mniejsza od zwykłej.
  • Poziom 9  
    Dzięki za pomoc. Temat raczej rozwiązany i do zamknięcia :)